Forum
Już wkrótce
  • Batman. Dylan Dog/Batman. Cień nietoperza. Tom 1 - 19 cze 2024,
  • Batman. Failsafe. Tom 1 - 19 cze 2024,
  • "New Teen Titans: Terminator i Trigon" (WKDCBiZ) - 19 cze 2024,
  • "Batgirl: Najmroczniejsze odbicie" (WKDCBiZ) - 03 lip 2024,

EW dowiedziało, że w kwietniu ukaże się w USA pierwszy numer nowej 6-częściowej miniserii pt. “Batman: The Adventures Continue” rozgrywającej się uniwersum “Batman: The Animated Series”. Za serię, która najpierw będzie dostępna w wersji cyfrowej odpowiadać będą scenarzyści Paul Dini i Alan Burnett, którzy pracowali przy serialu, oraz rysownik Ty Templeton, który już wcześniej pracował przy komiksach związanych ze słynną animacją.

“Batman: The Adventures Continue” jest częścią inicjatywy polegającej na wprowadzeniu nowych postaci do serii zabawek DC Collectibles’ Batman: The Animated Series, projekty nowych postaci przygotuje Templeton w stylu Timma. Tak więc komiks będzie zawierał wiele znanych twarzy z DC Animated Universe, takich jak Superman i Lex Luthor, a także niektóre, które do tej pory nie pojawiały się w tym świecie, jak Jason Todd.


„Przeszliśmy od Dicka Graysona do Tima Drake’a i pominęliśmy Jasona. To, co robimy z tym, to spojrzenie na to jak na szansę na powrót i faktyczne uznanie tego za część animowanej historii Batmana”- mówi Dini. „Po raz pierwszy zobaczysz tę historię i zobaczysz, co wydarzyło się w tym związku. Tak więc, mamy szansę nie tylko zrobić Jasona Todda, ale także Red Hooda. Istnieją inne postacie, takie jak Azrael, który był popularny w komiksach [w czasach serialu] oraz Deathstroke, którego nigdy nie użyliśmy w serialu animowanym.”

Templeton dodaje: „To zabawne, że nie czujemy, że musimy poradzić sobie z 15-letnią przerwą, odkąd opowiadaliśmy historie z tymi bohaterami. Możemy po prostu poczuć się, jakbyśmy wkroczyli wczoraj w te sprawy, ponieważ seriale i komiksy są zawsze dostępne. Nigdy nie odchodzą. Nie chciałem, żeby miało się wrażenie, że jest duża luka, Batman jest starzy, a Tim ma 30 lat lub coś w tym stylu. Bardzo się cieszę, wydaje mi się, że to po prostu następny dzień.” (Komiks rozgrywa się przed traumatycznymi wydarzeniami z retrospekcji w “Batman Beyond: Return of the Joker”).

W pierwszym numerze Batman i Bruce Wayne zajmują się dwiema tajemnicami. W pierwszej, gigantyczny robot włamuje się do Wayne Enterprises i kradnie całe laboratorium. W drugiej tajemniczy powrót Lex Gotham do miasta Gotham.

„Rozpoczynamy relację Bruce-Lex w rodzaju kontynuacji [crossoveru Batmana i Supermana] “World’s Finest”, ponieważ te wydarzenia są poruszane. Gdzie są Bruce’a i Lexa po tym, jak zostali zatrzymani przez Batmana i Supermana? Interesujące jest obserwowanie pojedynków między nimi”- mówi Dini.

Pierwszy numer wprowadza również tajemnicę dla czytelnika: „Kim jest tajemnicza postać w cieniu, która to wszystko obserwuje?”, Mówi Templeton. Dini dodaje: „W mieście jest nieznajomy, który obstawił rodzinę Batmana, który zna ich bardzo dobrze i obserwuje ich z daleka z mieszaniną rozbawienia i głębokiej nienawiści. W pewnym momencie będzie to dla nich wyzwanie i problem. Ten facet jest tak dobry, że chociaż Batman i pozostali dostrzegają go, to nie mają pojęcia, kim jest ani czego chce, i jest to dla nich zagadka do rozwiązania.”

Patrząc w przyszłość, Dini oferuje również zapowiedź „intensywnej” historii Azraela: „[Przychodzi] do Gotham z misją śmierci, aby odzyskać coś, co zostało skradzione Zakonowi św. Dumasa, co prowadzi go do konfliktu z Batmanem. Batman musi powstrzymać go przed mordowaniem członków podziemnego światka Gotham, gdy ci próbują rozwiązać tajemnicę tego, kto go zabrał i dlaczego. Myślę, że jest to jedno z najfajniejszych odkryć, jakie zrobiliśmy i ma to sens, biorąc pod uwagę historię naszej serii. To jeden z numerów, który najbardziej mi się podoba.”

Dziedzictwo Batman: The Animated Series jest nadal obecne w różnych formach. Oprócz pojawienia się Harley Quinn i Renee Montoya w “Birds of Prey”, nadchodzący komiks Toma Kinga “Batman/Catwoman” wprowadzi Andreę Beaumont, która została stworzona dla filmu “Batman: The Mask of the Phantasm”, do głównego uniwersum DC Comics. Ciągłe znaczenie niektórych postaci, które pomógł stworzyć, inspiruje Diniego.

„Daje mi to poczucie dumy i satysfakcji, gdy wiem, że pewne elementy, które przedstawiłem światu, stały się ikoną. Wydaje mi się, że czuję się tak samo, jak Bill Finger, Denny O’Neil lub Jerry Robinson, kiedy wprowadzili postać, która chwyciła i przeszła do historii. Jeśli chodzi o same postacie, zawsze dostaję trochę tajemniczego uśmiechu na twarzy, gdy widzę, że ktoś przebiera się za Harley Quinn lub całą uwagę, którą na nią zwracają. Naprawdę uwielbiam ten film. Uwielbiam wersję Margot Robbie. Na poziomie osobistym sprawia, że ​​jestem bardziej zdeterminowany: ‘W porządku, następnym razem, gdy będę pracować, będzie to coś równie dużego’, więc dla mnie jako twórcy jest bardzo zachęcające, aby uzyskać pozytywne opinie i iść dalej.”

“Batman: The Adventure Continues” – z okładką Dave’a Johnsona i alternatywną okładką Dana Mory – trafi na półki 6 maja 2020 roku. Pierwsze cyfrowe rozdziały zostaną wydane w kwietniu.

Źródło: EW

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
1
1
godzin
0
8
minut
2
6
sekund
1
7
Kalendarium
Sonda

Najlepsza filmowa Catwoman

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):