Czy superbohaterowie DC w reklamach Hostess nigdy nie powinni jeść przekąsek?
Tak

Na przełomie lat 70. i 80. w komiksach nie brakowało wszechobecnych reklam, które przedstawiały superbohaterów DC i Marvela walczących ze złymi gośćmi za pomocą przekąsek od Hostess (np. ciasteczka Twinkies).

Czasami w reklamach pojawiali się dobrze znani superzłoczyńcy jak np. Red Skull, ale najczęściej bohaterowie, w tym Batman i Robin, mierzyli się z zupełnie nowymi łotrami.

A głównym powodem tego było interesujące ograniczenie, z którym musieli mierzyć się scenarzyści DC Comics przygotowujący te reklamy.

Bob Rozakis, który był autorem wielu reklam DC w tamtym okresie, wyjaśnił to w jednym z wywiadów.

Bohaterowie byli wybierani z wyprzedzeniem, zwykle w celu dopasowania harmonogramu, który ktoś (prawdopodobnie Sol Harrison i agencja) ustalił. Poinstruowano nas, że bohaterowie nigdy nie mogą jeść babeczek, Twinkies ani keksu, ponieważ można to interpretować jako aprobatę dla produktu. Zawsze naciskano, aby wymyślić jakiś ciekawy sposób na powstrzymanie przestępstwa, zamieszek lub czegoś innego przy użyciu przekąsek.

Ze względu na dużą ilość reklam, nie wykluczone, że ta reguła nie była tak ściśle przestrzega, ale niewątpliwie były takie restrykcje.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
6
godzin
0
6
minut
2
2
sekund
3
5
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):