Forum
Już wkrótce
  • "Suicide Squad Isekai" 1x06 na Max - 18 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
  • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,

Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat i jednym z charakterystycznych elementów historii z bohaterem Gotham City został jego pojazd, Batmobil. Skąd jednak wzięła się moda na różne gadżety tego auta oraz czy zdarzyło się by Batman dostał mandat?

Batmobil po raz pierwszy pojawił się w “Detective Comics #48” z 1941 roku. Jednak pojazd, który można naprawdę określić mianem Batmobila pojawił się w “Batman #5” z tego samego roku.

Batmobil słynnie też ze swoich różnorodnych gadżetów i jak się okazuje pewien wpływ na twórców miał w tym zakresie film “Goldfinger” i pełny gadżetów Aston Martin DB5 Jamesa Bonda.

Kiedy Jerry Robinson zaprojektował oryginalną wersję tego, co uważamy za Batmobil (w przeciwieństwie do wcześniejszego samochodu Batmana, który był tylko samochodem), nadal był to po prostu samochód.

Kiedy Dick Sprang przeprojektował samochód, powoli zmieniało się to. W “Detective Comics #147” Batmobil mógł poruszać się po wodzie.

Niedługo potem Sprang poświęcił mu cały numer (“Detective Comics #156”) modernizacji Batmobilu. Pojazd stał się mobilnym laboratorium pełnym zaawansowanej technologi. Tak było w roku 1950.

Sytuacja zmieniła się w 1964 roku za sprawą Aston Martin DB5 Jamesa Bonda, który był wyposażony w różne gadżety. Z pewnością były on inspiracją dla twórców serialu z Adamem Westem w roli Batmana ale także na komiksowego Batmobila, co widać m.in. w “Brave and the Bold #68”, w którym Batman próbuje użyć katapulty swojego fotela (co ciekawe w numerze tym Batman nazywa Batmobil mianem „Bat Buggy”).

Zastanawialiście się kiedyś, czy Batman dostał mandat za przekroczenie prędkości albo złe parkowanie? Oczywiście wiadomo, że Batman działa poza prawem, więc policja nie mogłaby go ukarać, ale nie oznacza to, że twórcy komiksowi czasami nie odnosili się do takich sytuacji, zwłaszcza poza oficjalnym kontinuum.

W “Detective Comics #601” (autorzy: Alan Grant i Norm Breyfogle) Batman zostaje wyzwany do udziału w wyścigu. Odrzuca ofertę, ale decyduje, że musi usunąć drugiego kierowcę z drogi, więc wciska pedał do podłogi, a miejscowy policjant decyduje, że wypisze superbohaterowi mandat za przekroczenie prędkości ale ostatecznie przegapia okazje.

W pierwszym numerze miniserii “All Star Section 8” autorstwa Gartha Ennisa i Johna McCrea, Sixpack próbuje przekonać Batmana do dołączenia do drużyny, ale Batman jest zbyt rozproszony przez otrzymany właśnie mandat za złe parkowanie.

Nasz bohater otrzymał też mandat w “The Batman and Robin Adventures #18” (autorzy: Ty Templeton, Brandon Kruse i Terry Beatty), który jak się okazuje jest sprawką Harley Quinn.

Źródła: CBR (1, 2, 3)

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
godzin
0
0
minut
4
3
sekund
1
9


za
dni
7
7
godzin
0
0
minut
4
3
sekund
1
9
Kalendarium
Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki