Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

W historii komiksów wydarzyło się wiele i nie brak dziwnych historii, czy też takich, które wydają się nieprawdopodobne. Do takich można zaliczyć historię, w której Nightwing był gotów ożenić się, by udowodnić, że panna młoda jest morderczynią.

W 1997 roku, specjalne coroczne numery poszczególnych serii były przygotowane tak by przypominały stare pulpowe powieści. Głównymi motywami były więc kryminały noir, historie przygodowe, horrory, westerny i romanse. “Nightwing Annual” należał do kategorii „Young Romance” i co ówcześnie było nietypowe historii nie napisał Chuck Dixon ale Devin Grayson, dla której była to pierwsza pełna opowieść o Nightwingu. Wcześniej zdobyła uznanie przygotowując dodatkowe historii związane z Dickiem Graysonem do “Batman Chronicles”, w których poruszona została kwestia relacji bohatera z Donna Troy a także z Batgirl, gdy ten był jeszcze Robinem.

Rysunki do “Nightwing Annual” z 1997 roku przygotował Greg Land, który 1995 odpowiadał za warstwę graficzną miniserii “Nightwing” w której doszło do przedstawienia przemiany bohatera po zmianie kolorowego kostiumu w bardziej mroczniejszy, a później został stałym rysownikiem serii.

Komiks rozpoczyna się mocnym uderzeniem, kiedy Dick Grayson poślubia Emily Washburn, kobietę którą czytelnik dopiero co poznaje.

Ślub zostaje zakłócony przez innych członków oryginalnego Teen Titans, którzy byli dość zszokowani / zirytowani, że początkowo nie zostali zaproszeni. Pozwalają sobie również na żarty, że tym razem nikt nie zginął nawiązując do wydarzenia z “New Titans #100”, kiedy to w powietrze został wysadzony wielebny udzielający ślubu.

Później Dick i Donna mają trochę wolnego czasu, i Grayson zaskakuje ją dając jej swój akt małżeństwa i każąc go spalić. Wtedy dowiadujemy się, że to wszystko Dick robi po to, aby dotrzeć do sedna tajemniczej śmierci dwóch pierwszych mężów Emily Washburn. Obaj zginęli w wypadkach, pozostawiając Emily jako zamożną i samotną matkę. Będąc postrzeganym jako prawdopodobny spadkobierca Wayne Enterprises, Dick Grayson sam był godnym uwagi kawalerem, więc zaczął zabiegać o Emily, a ta wkrótce zgodziła się wyjść za niego za mąż.

Oczywiście, odkąd rozpoczął swoje śledztwo Dick nie powiedział jej, że jest Nightwingiem, co doprowadziło do wielu niezręcznych sytuacji, w których musiał wyjść z domu, aby wykonać swoją superbohaterską pracę. W numerze ze względu na częstą współpracę Graysona i Oracle nie brakowało też pomiędzy nimi napięcia seksualnego, które później stało się głównym tematem zarówno w głównej serii “Nightwing”, jak i “Birds of Prey”.

W każdym razie Nightwing zdaje sobie sprawę, że to nie Emily zabijała swoich małżonków, ale że jeden z nich rzeczywiście zginął w wypadku, a drugi został zabity przez jej „przyjaciółkę” Annelise , której ojciec został zrujnowany przez ojca Emily i w ten sposób próbowała wrobić ją w morderstwo, które zrujnowałoby jej życie. Podczas nurkowania Dick także ma paść ofiarą nieszczęśliwego wypadku, ale jest na to przygotowany. Kiedy Annelise modyfikuje plany i postanawia zabić Emily, Dick ją powstrzymuje.

Chociaż nikt nie ginie, a prawdziwy morderca zostaje złapany, to nie jest to szczęśliwy dzień dla Emily, która teraz poznaje powód dla którego Dick ją poślubił. Naturalnie zrywają i Dick zastanawia się, czy przypadkiem nie zaprzepaścił szansy na prawdziwą miłość.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):