Halle Berry udzieliła ostatnio wywiadu Variety, w którym poruszono została m.in. kwestia jej udziału w filmie “Catwoman”, który nie okazał się sukcesem, ale do swojej roli od samego początku Berry potrafiła podejść z dystansem i osobiście odebrać Złotą malinę dla najgorszej aktorki.

Po sukcesie „Die Another Day” producenci „Bondów” Barbara Broccoli i Michael G. Wilson lobbowali za filmem o Jinx, w którą wcieliła się Berry, co ją bardzo interesowało. Ale MGM nie zgodziło się na budżet w wysokości 80 milionów dolarów. „To było bardzo rozczarowujące” – mówi Berry. „To wyprzedzało swoje czasy. Nikt nie był gotowy, aby włożyć takie pieniądze w film akcji z czarną aktorką w roli głównej. Po prostu nie byli pewni jego wartości. Tak wtedy było”.

Zamiast tego postanowiła wcielić się w Catwoman, myśląc, że jest to ryzyko, które może się opłacić – i zmienić rodzaje ról oferowanych czarnoskórym aktorom. „Ludzie mówili mi: ‘Nie możesz tego zrobić. Właśnie zdobyłaś Oscara’ – mówi Berry. „Ponieważ nie zrobiłam Jinx, pomyślałem: ‘To wielka szansa dla kolorowej kobiety na bycie superbohaterką. Dlaczego nie miałabym spróbować?’”

Ale szybko dostrzegła znaki ostrzegawcze. „Ta historia nie wydawała się całkiem odpowiednia” – mówi o wątpliwym spisku, który dotyczył łotrzycy (w tej roli Sharon Stone) z imperium kosmetycznego. „Pamiętam taki argument: ‘Dlaczego Catwoman nie może ratować świata tak jak Batman i Superman? Dlaczego ona po prostu ratuje kobiety przed kremem do twarzy, po którym pęka im twarz?’ Ale byłam tylko aktorką do wynajęcia. Nie byłam reżyserem. Miałem bardzo niewiele do powiedzenia w tej sprawie.”

Źródło: Variety

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Może jestem inny ale mi podobał się film “Catwoman” z Halle Berry.:) Nie był to napakowany efektami specjalnymi film akcji o super bohaterze, których teraz pełno, ale mimo to lubię go od czasu do czasu obejrzeć. 🙂 Wiadomo że ma swoje plusy i minusy (jak większość filmów) jednak koniec końców uważam film za udany odmóżdżacz w sam raz na spokojny wieczór filmowy. 🙂
.

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
8
godzin
1
0
minut
4
6
sekund
0
0

Kalendarium
Galeria
38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293