Halle Berry udzieliła ostatnio wywiadu Variety, w którym poruszono została m.in. kwestia jej udziału w filmie “Catwoman”, który nie okazał się sukcesem, ale do swojej roli od samego początku Berry potrafiła podejść z dystansem i osobiście odebrać Złotą malinę dla najgorszej aktorki.

Po sukcesie „Die Another Day” producenci „Bondów” Barbara Broccoli i Michael G. Wilson lobbowali za filmem o Jinx, w którą wcieliła się Berry, co ją bardzo interesowało. Ale MGM nie zgodziło się na budżet w wysokości 80 milionów dolarów. „To było bardzo rozczarowujące” – mówi Berry. „To wyprzedzało swoje czasy. Nikt nie był gotowy, aby włożyć takie pieniądze w film akcji z czarną aktorką w roli głównej. Po prostu nie byli pewni jego wartości. Tak wtedy było”.

Zamiast tego postanowiła wcielić się w Catwoman, myśląc, że jest to ryzyko, które może się opłacić – i zmienić rodzaje ról oferowanych czarnoskórym aktorom. „Ludzie mówili mi: ‘Nie możesz tego zrobić. Właśnie zdobyłaś Oscara’ – mówi Berry. „Ponieważ nie zrobiłam Jinx, pomyślałem: ‘To wielka szansa dla kolorowej kobiety na bycie superbohaterką. Dlaczego nie miałabym spróbować?’”

Ale szybko dostrzegła znaki ostrzegawcze. „Ta historia nie wydawała się całkiem odpowiednia” – mówi o wątpliwym spisku, który dotyczył łotrzycy (w tej roli Sharon Stone) z imperium kosmetycznego. „Pamiętam taki argument: ‘Dlaczego Catwoman nie może ratować świata tak jak Batman i Superman? Dlaczego ona po prostu ratuje kobiety przed kremem do twarzy, po którym pęka im twarz?’ Ale byłam tylko aktorką do wynajęcia. Nie byłam reżyserem. Miałem bardzo niewiele do powiedzenia w tej sprawie.”

Źródło: Variety

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Może jestem inny ale mi podobał się film “Catwoman” z Halle Berry.:) Nie był to napakowany efektami specjalnymi film akcji o super bohaterze, których teraz pełno, ale mimo to lubię go od czasu do czasu obejrzeć. 🙂 Wiadomo że ma swoje plusy i minusy (jak większość filmów) jednak koniec końców uważam film za udany odmóżdżacz w sam raz na spokojny wieczór filmowy. 🙂
.

już za:
dni
3
2
4
godzin
2
3
minut
1
3
sekund
2
5

Zack Snyder’s Justice League
w
HBO GO

Sonda

Jak oceniasz “Zack Snyder’s Justice League”?

  • Dobry, ale ma swoje wady (55%, Głosów: 62)
  • Epickie arcydzieło (28%, Głosów: 32)
  • Przeciętniak i nic więcej (13%, Głosów: 15)
  • 4 godzinny koszmar (3%, Głosów: 3)
  • Wersja kinowa była lepsza (1%, Głosów: 1)

Głosujących: 113

Kalendarium
Galeria
batman-the-long-halloween-blu-ray lh1-coin-flip-1617395510029 lh1-cat-bat-roof-1-1617395508127 lh1-calendarman-exterior-1617395506380 bw_2x10_14 bw_2x10_13
Komiksowe Top 5