DC Comics udostępniło pierwsze kadry z 1. numeru długo wyczekiwanej 12-częściowej serii “Batman/Catwoman”, który trafi do sprzedaży 1 grudnia.

80-letni romans Bruce’a Wayne’a i Seliny Kyle trwa
w „Batman / Catwoman” autorstwa Toma Kinga, Claya Manna i Tomeu Moreya…
… i Phantasm debiutuje w “Batman/Catwoman #1” już 1 grudnia!


Gotham City. Dzisiaj. Bruce Wayne i Selina Kyle na nowo rozpalili swój długotrwały związek. Wierząc, że wszystkie przeszkody zostały usunięte z ich drogi, ponownie zaczynają działać jako duet w swoim sekretnym życiu: Batman i Catwoman współpracują w walce z przestępczością. W “Batman / Catwoman”, historia kryminalna opowiedziana na trzech odrębnych osiach czasu, Tom King, Clay Mann i Tomeu Morey powracają do romantycznej sagi o Batmanie i Catwoman, kontynuując historię, którą rozpoczęli na łamach “Batmana”!

Jest przeszłość, w której Nietoperz i Kotka po raz pierwszy się zakochali. Czy spotkali się na ulicy? A może na łodzi? Dachy, mury obronne i gargulce, a także ponad 80-lat fanów, którzy czytali ich komiksy, są jedynymi świadkami.

Jest odległa przyszłość, w której po długim i szczęśliwym małżeństwie zmarł Bruce Wayne. Selina Kyle postanawia wyrównać stare rachunki, nie martwiąc się o sprzeciw Batmana. Kobieta-Kot serwuje bardzo zimne danie: Zemstę.

Obecnie. Związkowi Bruce’a i Seliny zagraża pojawienie się jednego z poprzednich romansów Batmana, Andrei Beaumont, znanej również jako Phantasm. Powrót Beaumont stawia pod znakiem zapytania, w jaki sposób każda postać wybiera sposób działania w swoim kostiumowym i osobistym życiu, a każdy ruch Phantasm może zmienić losy Bruce’a i Seliny.

Jedyną osobą oprócz Bruce’a i Seliny, która towarzyszyła mu przez całą drogę, był Joker, a to, co zrobił w przeszłości, będzie miało bezpośrednie konsekwencje na dziś i jutro. Największy wróg Batmana zainterweniuje za każdym razem, gdy Batman i Catwoman spróbują podjąć kroki w kierunku pokoju – już okradł fanów ze ślubu Nietoperza i Kotki! Każda zmiana w życiu Zamaskowanego Krzyżowca zostanie połączona z chaosem Księcia Zbrodni…

a Joker nie zostawia żadnych świadków. Ani nawet gargulca. Czy Selina zdecyduje się na ostatnie zabójstwo?

“Batman / Catwoman”, autorstwa Toma Kinga, Claya Manna, Tomeu Moreya i Claytona Cowlesa, pod redakcją Jamiego S. Richa i Brittany Holzherr, składająca się z 12 numerów zadebiutuje 1 grudnia 2020 r., z okładką autorstwa Manna i Moreya i wariantem okładki autorstwa Travisa Charesta oraz wariant okładki autorstwa Jima Lee, Scotta Williamsa i Alexa Sinclaira. Nowe numery będą pojawiać się co miesiąc, z pominięciem czerwca 2021 roku na kiedy to zaplanowano wydanie “Batman/Catwoman Special. Seria będzie wydawana w ramach DC Black Label, co oznacza, że zawierać będzie treści dopuszczalne dla czytelników powyżej 17 roku życia.

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
0
godzin
2
3
minut
1
3
sekund
2
4
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):