Dzisiaj, nakładem wydawnictwa Egmont, do sprzedaży trafiły komiksy “Batman – Sekta” (200 stron, 79,99 zł) oraz “Detective Comics, tom 3: Pozdrowienia z Gotham” (144 strony, 39,99 zł) z Uniwersum DC.

“Batman – Sekta”

„Batman – Sekta” to kontrowersyjna opowieść o Mrocznym Rycerzu stworzona w 1988 roku przez Jima Starlina (scenariusz) i mistrza horrorów Berniego Wrightsona (rysunki). Batman musi zmierzyć się z charyzmatycznym Diakonem Blackfire’em, tajemniczą postacią, która przemierzała ten świat jeszcze przed założeniem Gotham. Blackfire z pomocą armii bezdomnych skutecznie oczyścił miasto z drobnych przestępców… ale jaki jest jego ukryty plan? Gdy Blackfire’owi udaje się złamać Batmana, Zamaskowany Krzyżowiec staje się podatny na wpływ tajemniczego przybysza znikąd. Zdezorientowany i przerażony bohater musi odkryć przerażającą prawdę i zakończyć rządy złowrogiego przywódcy sekty!

Scenarzysta: Jim Starlin
Ilustrator: Bernie Wrightson
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 20.01.2021
Liczba stron: 200
Wymiary: 17.0×26.0cm

“Detective Comics, tom 3: Pozdrowienia z Gotham”

Trzeci tom serii „Batman: Detective Comics” to dawka ekscytujących opowieści o Batmanie autorstwa uznanego scenarzysty Petera J. Tomasiego („Superman”) oraz wielu doskonałych artystów, w tym Christiana Duce’a („The Flash”) i Kyle’a Hotza („Incredible Hulk”)! Batman jest obrońcą i strażnikiem Gotham, Mrocznym Rycerzem miasta. Nie jest jednak jedyną niezwykłą istotą, która przemierza dachy nad zatłoczonymi ulicami. W Gotham pojawiają się goście, niektórzy dobrzy, niektórzy źli, charakter jeszcze innych trudno określić – a każdy z nich chce czegoś od najlepszego detektywa na świecie. Spectre może być ucieleśnieniem boskiego gniewu, ale to jego nosiciel, detektyw Jim Corrigan, potrzebuje pomocy Batmana, by złapać zabójcę. Deadshot jest jednym z najlepszych agentów Suicide Squad, Oddziału Samobójców. Tym razem otrzymuje zlecenie na Bruce’a Wayne’a. Lex Luthor przemierza świat, by umożliwić przestępcom spełnienie ich najskrytszych pragnień. Trafia też do Gotham, by złożyć swoją ofertę zimnemu jak lód Mister Freeze’owi. Nie możemy pominąć również Jokera, który po opuszczeniu Legionu Zagłady zamienia wesołe miasteczko w miejsce rodem z prawdziwych koszmarów. Niezwykli sojusznicy i zaciekli wrogowie – nadszedł czas, aby Batman przywitał ich wszystkich w swoim mieście!

Scenarzysta: Peter J. Tomasi
Ilustrator: Christian Duce, Kyle Hotz, Dough Mahnke, Jaime Mendoza
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 20.01.2021
Liczba stron: 144
Wymiary: 16.7×25.5cm

PRZECZYTAJ TAKŻE:

8 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Ceni się Egmont. 8 dych to wg mnie trochę przesada.

Przesada? 79,99 zł za 200 stron w sztywnej oprawie? To taniej niż kosztowały komiks o podobnej objętości w latach 2005-2013. Poza tym, większość sklepów / księgarni internetowych oferuje rabat 20-40% już na długo przed premierą, więc łatwo można dostać “Sektę” za niespełna 56 zł (ja tyle zapłaciłem).

Moje egzemplarze przyjdą do mnie jutro. 🙂

No widzisz, a ja za swój egzemplarz cultu dałem 20 zł. First print. Przyznaje okazja, ale myślę że gdy wersja anglojezyczna była jeszcze w sprzedaży można ją było dorwać za ok 5 dyszek. Jak dla mnie Egmont pięknie zdziera kasę, ale to moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać.

To nie kwestia opinii, wystarczy na przykładzie wielu wydań Egmontu porównać je do cen takich samych wydań trade’ów w USA. Egmont wydaje w podobnych cenach, czasami droższych, czasami nawet tańszych niż w oryginale (wiem to, bo na forum podobna dyskusja trwa już od 20111 roku, kiedy Egmont wydał Jokera, a potem The Killing Joke). Jeżeli jakieś albumy Egmontu są droższe niż za granicą, to też nie zawsze z ich winy, kwestia wysokiego VATu na komiksy.

5 czy 8 procentowy VAT to jest dużo? Nie przekonuje mnie ten argument w ogóle.

To może nie VAT, ale marżę są wysokie. Inaczej cena okładkowa nie byłaby zawyżana zazwyczaj o blisko 40%.A tak przecież jest, inaczej czemu większość ofert na komiksy daje rabaty nawet do 37%.

Marże mówisz… tylko czyje, bo jak sam stwierdziłeś taniej idzie kupić u pośredników niż bezpośrednio ze sklepu Egmont.

Egmont.pl też daje rabaty na -30% (był taki na powyższe dwa komiksy przez pierwszych 10 dni roku). W każdym razie swoje egzemplarze już mam. 🙂
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=477.msg73783#msg73783

za
dni
1
3
0
godzin
2
1
minut
2
2
sekund
5
3
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):