DC Comics ujawniło pierwsze szczegóły na temat grudniowych publikacji, w tym “Batman #118” od którego swoje obowiązki jako nowy zespół odpowiedzialny za flagowy tytuł komiksowy z Mrocznym Rycerzem pełnić będą Joshua Williamson oraz Jorge Molina.

W “Batman #118”, po wydarzeniach z “Fear State”, rozpocznie się czteroczęściowa historia autorstwa Joshuy Williamsona (INFINITE FRONTIER, THE FLASH) i rysownika Jorge’a Moliny (X-MEN), w której Mroczny Rycerz opuszcza Gotham City by rozwikłać nową tajemnicę z udziałem Batman, Inc. i nowego wroga: ABYSS.

“Batman #118” trafi do sprzedaży 7 grudnia, a “Batman #119” 4 stycznia 2022 roku, w którym to numerze Batman połączy siły z nowym dobroczyńcą Batman Inc.

W styczniu przyszłego roku rozpocznie się 12-tygodniowe wydarzenie: “SHADOWS OF THE BAT” autorstwa zdobywczyni nagród Eisnera, Harveya i Ignatza, scenarzystki Mariko Tamaki (CRUSH & LOBO, BATMAN: DETECTIVE COMICS) i rysowników Ivana Reisa (ACTION COMICS) ) i Danny’ego Miki (BATMAN), Maxa Raynora (CHALLENGE OF THE SUPER SONS), Amancaya Nahuelpana (CRUSH & LOBO) oraz Jordie Bellaire (BATMAN).

Z popiołów Arkham Asylum w Gotham City wznosi się Arkham Tower… ale wieża wkrótce wpada w ręce więźniów,i sojusznicy Batmana wciągnięci zostają do szaleństwa w sercu Gotham i plany tajemniczego doktora Wear.

Wydarzenie to będzie również zawierać dodatkowe historie napisane przez Matthew Rosenberga (TASK FORCE Z) z rysunkami Fernando Blanco (CATWOMAN), które odkrywać będą mroczną historię Arkham.

Historia rozpoczyna się od numeru #0 w listopadowym DETECTIVE COMICS 2021 ANNUAL, napisanym wspólnie przez Mariko Tamaki i Matthew Rosenberga (TASK FORCE Z), z rysunkami autorstwa Davida Laphama (STRAY BULLETS) i Trish Mulvihill (BIRDS OF PREY).

Przygotuj się na SHADOWS OF THE BAT, gdy burmistrz Nakano powołuje nową Arkham Tower, a Batman i Nightwing zmagają się ze swoimi przeciwstawnymi pomysłami na miejsce Arkham w Gotham City, a także z nowym złoczyńcą, THE MAEGER MAN. Historia będzie kontynuowana w DETECTIVE COMICS #1047, w sprzedaży od 4 stycznia 2022 roku.

W grudniu wystartuje nowa regularna seria “BATGIRLS” autorstwa Becky Cloonan i Michaela Conrada (WONDER WOMAN) oraz rysownika Jorge Corony (WE ARE ROBIN).

Batgirls, Cassandra Cain i Stephanie Brown, które są w stanie poruszać się po mrocznym, szorstkim i często przerażającym Gotham City tylko dzięki wzajemnej przyjaźni.

Pod opieką Oracle Batgirls przenoszą się na drugą stronę miasta, gdzie Barbara Gordon może mieć na nie oko, podczas gdy haker Seer wciąż miesza w ich życiu. Steph może być czasami zbyt pochopna, a Cass niewiele mówi — ale brak podobieństw nadrabiają wzajemnym szacunkiem i miłością do siebie… co sprawia, że ​​razem są silniejsze jako Batgirls! Ta zbuntowana grupa superbohaterów łączy siły, by skopać tyłki i starają się zrobić to jak normalne nastolatki w tej piżamowej imprezie z serii, pełnej energii i przyjaźni.

Pierwszy numer “Batgirls” trafi do sprzedaży 14 grudnia.

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
8
godzin
0
8
minut
2
7
sekund
4
0
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):