Według zapowiedzi Egmontu, w listopadzie do sprzedaży trafią polskie wydania komiksów “Batman. Budowniczowie Gotham” oraz “Liga Sprawiedliwości. Galaktyka grozy. Tom 7“.

Batman. Budowniczowie Gotham

Na przełomie XIX i XX wieku przedstawiciele trzech wybitnych rodzin zamieszkujących Gotham postanowili stworzyć nową panoramę rozwijającego się miasta. Teraz szaleniec dysponujący sporą ilością materiałów wybuchowych i pałający pragnieniem zemsty za czyny, do których doszło ponad sto lat temu, grozi, że zniszczy całe miasto. Tajemnicza postać znana jako Architekt zaczyna od jednoczesnego wyburzenia trzech najstarszych mostów w Gotham. Bierze na celownik budynki związane z dziedzictwem najbardziej znanych mieszkańców tego miasta, w tym Bruce’a Wayne’a. Aby poznać motywy Architekta i jego związki z ponurą przeszłością Gotham, Batman musi zwrócić się o pomoc do Robina, Red Robina oraz Black Bat (postaci, która w ramach programu Batman Incorporated działa w Hongkongu). Czy uda im się wyśledzić nowego złoczyńcę, zanim ten ukończy swój wielki projekt? A może potężna eksplozja zakończy istnienie dumnej metropolii? 

Scott Snyder, wielokrotnie nagradzany twórca przygód Batmana, łączy siły z tak znanymi scenarzystami jak Kyle Higgins i Ryan Parrott oraz gwiazdorskim zespołem artystów – Trevorem McCarthym, Grahamem Nolanem i Dustinem Nguyenem – aby opowiedzieć historię sięgającą najwcześniejszych dni Gotham. W albumie znajduje się również nowe wprowadzenie autorstwa Higginsa, a także szkice powstałe przy tworzeniu serii oraz pierwsza opowieść Higginsa i McCarthy’ego zatytułowana „Nightrunner”, z udziałem Batmana z Paryża. 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: Gates of Gotham” #1–5, „Detective Comics Annual” #12 oraz „Batman Annual” #28. 

Scenarzysta: Scott Snyder, Kyle Higgins, Ryan Parrott
Ilustrator: Dustin Nguyen, Graham Nolan, Trevor McCarthy
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 10.11.2021
Liczba stron: 152
Wymiary: 17.0×26.0cm
Cena: 59,99 zł

Liga Sprawiedliwości. Galaktyka grozy. Tom 7

W siódmym tomie serii Liga Sprawiedliwości zmierza do gwiazd. Na największych bohaterów DC czekają kosmiczni złoczyńcy i tajemnice! Najpierw Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern i Flash odpowiedzą na wezwanie o pomoc. Trafią na podzielony wojną gatunek Trotha. Czy ziemscy bohaterowie zostaną uznani za wybawicieli, czy za najeźdźców? A może za jednych i drugich? Czy Liga Sprawiedliwości zjednoczy mieszkańców planety, zanim zniszczy ich zło? Następnie członkowie Ligi odnajdą rodzimą planetę pasożytniczej rośliny znanej jako Czarna Łaska, zsyłającej żywicielom wizje idealnego życia. Pod wpływem tej rośliny Batman wreszcie odnajdzie spokój, ale jego koledzy będą musieli zabrać go z tego raju, żeby wszyscy mogli przetrwać! 

Scenariusz historii zamieszczonych w albumie napisali Simon Spurrier („John Constantine: Hellblazer”) oraz Jeff Loveness („Rick i Morty”), a zilustrowali je Aaron Lopresti („Wonder Woman”) i Robson Rocha („Aquaman”). Ich opowieści dowodzą, że Liga Sprawiedliwości to najwięksi bohaterowie niejednego świata! 

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Justice League” #48–52. 

Scenarzysta: Simon Spurrier, Jeff Loveness
Ilustrator: Aaron Lopresti, Robson Rocha
Tłumacz: Marek Starosta
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 24.11.2021
Liczba stron: 132
Wymiary: 16.7×25.5cm
Cena: 39,99 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
6
godzin
0
8
minut
2
6
sekund
0
0
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):