Warner Bros Home Entertainment ogłosiło, że 1 lutego 2022 roku w USA do sprzedaży trafi 6-płytowe wydanie Blu-ray zawierające 65 zremasterowanych odcinków serialu animowanego “The Batman”.

Produkcja z lat 2004-2008 śledzi wczesne przygody dwudziestu kilku letniego Bruce’a Wayne’a, który stara się znaleźć równowagę pomiędzy kawalerem-miliarderem z dania i zamaskowanym obrońcą walczącym z kryminalistami w nocy. Po drodze do Batmana dołączają sojusznicy Robin i Batgirl, którzy walczą z Galerią Łotrów w Gotham City, w tym zaktualizowanymi wersjami słynnych wrogów, a także grupę rzadko spotykanych złoczyńców, takich jak Killer Moth czy The Everywhere Man.

W obsadzie znaleźli się: Rino Romano (Spider-Man Unlimited, Curious George) jako Bruce Wayne/Batman. Evan Sabara (The Polar Express) jako Dick Grayson/Robin, Danielle Judovits (Naruto: Shippûden) jako Barbara Gordon/Batgirl, Kevin Michael Richardson (The Simpsons, American Dad!) jako Joker, Ming-Na Wen (Agents of S.H.I.E.L.D., The Book of Boba Fett) jako detektyw Ellen Yin, Tom Kenny (SpongeBob SquarePants) jako Pingwin, Clancy Brown (The Shawshank Redemption,Dexter: New Blood) jako Mr. Freeze, Alastair Duncan (Batman: The Long Halloween) jako Alfred, Gina Gershon (Face/Off, Showgirls) jako Catwoman, Jason Marsden (Transformers: Rescue Bots, Young Justice) jako Firefly, Steve Harris (The Practice) jako detektyw Ethan Bennett/Clayface, Mitch Pileggi (The X-Files) jako komisarz James Gordon oraz Adam West (Batman) jako burmistrz Grange.

Wśród dodatków znajdą się:

  • The Dark Dynasty Continues (nowy dodatek) – Poznaj relacje między Batmanem a jego sojusznikami, który od tajemniczego mściciela staje się największym detektywem na świcie.
  • Joining Forces: The Batman’s Legendary Team-Ups – Jak producenci serii zaadaptowali z komiksów na ekran podejście „Team-Up-Tales”.
  • The Batman Junior Detective Challenge (Quiz) – Alfred sprawdza Twoje umiejętności detektywistyczne w wyzwaniu Batman: The Complete Series.
  • The Batman Junior Detective Exam: Level 2 (Quiz) – Zdaj egzamin z wiedzy o Batmanie z poziomu 2.
  • Building Batman – detektyw Ellen Yin prowadzi śledztwo w sprawie prawdziwej tożsamości Batmana.
  • Gotham PD Case Files – Wysoce poufne profile najbardziej nikczemnych wrogów Batmana.
  • New Look, New Direction, New Knight – Zajrzyj za kulisy, aby poznać jak powstał serial The Batman.
  • The Batman: Season 3 Unmasked (Featurette) – Producent nadzorujący Duane Capizzi opowiada o serialu animowanym.
  • The Batman: Season 4 Unmasked – Zajrzyj za kulisy powstawania sezonu 4.

Źródło: The World’s Finest

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda, że raczej jak wszystkie inne animacje DC, nie doczekamy wydania z wersją PL. :/

Pamiętam jak ten serial wychodził na bieżąco i śledziłem wszystkie newsy na Batcavie. To były czasy 🙂 A chyba nawet jakieś mini-recenzje pisałem, ale tego to już nie pamiętam 🙂

Lata temu nagrałem sobie na mojej nagrywarce wszystkie odcinki z polskim dubbingiem jakie leciały na ZigZapie. Ciekawe czy jeśli wydanie pojawi się w Polsce to zlecą lektora czy odkupią dubbing o ile jeszcze istnieje w archiwach, bo stacje lubią takie rzeczy kasować jak kończy im się licencja i miejsce w archiwach.

Niestety, szanse na pojawienie się tego wydania w Polsce są bliskie zeru. Do tej pory wydano cały Batman TAS, Superman TAS, Ligę, sporo filmów animowanych i żaden z nich nie został wydany przez Galapagos. Wielce nad tym ubolewam.

Najbardziej niedoceniany serial z Batmanem.

za
dni
1
3
0
godzin
2
2
minut
2
7
sekund
1
4
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):