Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Do ekipy przygotowującej nowy serial animowany “Batman: Caped Crusader” dla HBO Max i Cartoon Network dołączył scenarzysta Ed Brubaker (“Gotham Central”, “Catwoman”).

Nagrodzony weteran animacji Bruce Timm jest showrunnerem serialu i producentem wykonawczym. J.J. Abrams i Matt Reeves pełnią funkcję producentów wykonawczych, a James Tucker jest współproducentem wykonawczym.

Brubaker nadzoruje pokój scenarzystów wraz z Timmem i działa jako prawa ręka Bruce’a. Jest także producentem wykonawczym serialu, który w pierwszym sezonie będzie się składał z 10 odcinków. Brubaker będzie głównym scenarzystą serialu.

Oto coś, o czym niewiele osób wie, ale oryginalna seria Batman: The Animated Series była jedną z rzeczy, które sprawiły, że chciałem zostać scenarzystą komiksów o superbohaterach, w szczególności z Batmanem” – powiedział Brubaker. „Gdyby nie to, co Bruce Timm i wszyscy utalentowani pisarze i artyści zrobili w tym serialu, rzeczy takie jak mój run w “Catwoman” z Darwynem Cooke’em (który pracował przy BTAS) i “Gotham Central” z Gregiem Rucką i Michaelem Larkiem, nigdy by się nie wydarzyły. Kiedy więc Bruce Timm zaoferował mi możliwość pracy nad nowym, odświeżonym serialem animowanym z Batmanem z nim, Jamesem Tuckerem, J.J. Abramsem i Mattem Reevesem, od razu się zgodziłem.”

„Ich wizja serialu, charakteryzuje się nieco bardziej pulpowym podejściem do postaci i nowym spojrzeniem na świat Gotham, osadzony w przeszłości, ale widziany przez współczesny pryzmat, naprawdę mnie przekonał, i jak dotąd każda część pracy nad tym projektem była świetna. Nie mogę się doczekać, aż reszta świata zobaczy, co budowaliśmy przez ostatnie kilka miesięcy w pokoju scenarzystów. Wszystko, co mogę powiedzieć, to nie to czego wszyscy się spodziewają… ale w dobrym znaczeniu.”

Źródło: THR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):