W rozmowie Den of Geek Matt Reeves odniósł się do przyznania “The Batman” kategorii wiekowej PG-13. Od samego początku w nią celowano, chociaż tak jak sugerują materiały promocyjne sięgnięto do granic tej kategorii wiekowej.

„W mojej głowie, zawsze miał to być szorstki film noir będący ekscytującym spektaklem w PG-13. Zawsze tak było, ale zawsze wiedziałem, że będziemy przesuwać granice tego, co może być, więc tak naprawdę nie musieliśmy niczego wycinać. Materiały promocyjne w pełni odzwierciedlają ton filmu”.

„Nie ma jakiejś specjalnej wersji filmu, o której można by mówić: ‘O tak, oto ocena w kategorii R, której desperacko pragnąłeś’. Nie musiałem nagle zaczynać drastycznie przycinać filmu ani nic w tym stylu”.

„Cieszę się, że otrzymaliśmy taka kategorię, ponieważ chcę, aby ludzie mogli zobaczyć ten film. A o ile są podekscytowani tonem, który widzieli w materiałach promocyjnych, to jest to całkowicie wierny klimatowi filmu”.

W Wielkiej Brytanii “The Batman” przyznano kategorię wiekową 15, i dokładnie opisano dlaczego podjęto taką decyzję. Szczegóły mogące zawierać spoilery dostępne są na bbfc.co.uk.

Źródło: Den of Geek

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
7
godzin
0
1
minut
0
8
sekund
4
0
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):