To była tylko formalność, ale już oficjalnie HBO Max ogłosiło, że zamówiło limitowany serial “The Penguin” (tytuł roboczy), będący spin-offem “The Batman”. W produkcji w roli głównej wystąpi Colin Farrell.

Za scenariusze odpowiadać będzie Lauren LeFranc, która będzie również showrunnerem produkcji i producentem wykonawczym. Dylan Clark i Matt Reeves oraz Colin Farrell będą również producentami wykonawczymi.

Sarah Aubrey, Head of Original Content, HBO Max, powiedziała: „Jesteśmy podekscytowani, że możemy przedstawić widzom nową wersję tej kultowej postaci DC, której nigdy wcześniej nie widzieli. To niesamowite móc pracować z Mattem, Dylanem i Lauren nad kontynuacją tej historii i widzieć, jak Colin przenosi swój i tak już wyjątkowy występ w Batmanie na wyższy poziom”.

„Colin był powalający jako Pingwin w “The Batman“, a możliwość dokładnego zbadania wewnętrznego życia tej postaci w HBO Max to absolutny dreszczyk emocji. Dylan i ja jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Lauren nad kontynuacją historii Oza, gdy gwałtownie chwyta się władzy w Gotham”, powiedział Reeves.

„Od dawna jestem fanką świata “The Batman”, a film Matta jest potężnym i odważnym wejściem do kanonu. Jestem podekscytowana i zaszczycona, że mogę kontynuować opowiadanie historii w ponurym świecie Gotham City – a czy jest lepsza wymówka, by skierować mojego wewnętrznego złoczyńcę niż opowiadanie historii Oswalda Cobblepota? Jestem podekscytowana współpracą z Colinem, Mattem, Dylanem, 6th & Idaho, Warners i HBO Max, gdy pracujemy nad przeniesieniem tej historii na ekran”, dodała LeFranc.

„Świat, który Matt Reeves stworzył dla „The Batman”, to taki, który gwarantuje głębsze spojrzenie oczami Oswalda Cobblepota” – powiedział Farrell. „Nie mógłbym być bardziej podekscytowany możliwością poznawania Oza, gdy wspina się po mrocznych szczeblach, aby stać się Pingwinem. Będzie dobrze sprowadzić go z powrotem na ulice Gotham z odrobiną szaleństwa i chaosu.”

Źródło: Deadline

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
0
godzin
2
2
minut
1
8
sekund
5
5
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):