Forum
Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

20 lat temu studio Warner Bros. zatrudniło Christophera Nolana do zrealizowania nowego filmu Batmanie.

20 lat temu na rynek gier miała zostać wydana gra “Batman: Rise of Sin Tzu”.

20 lat temu tajemniczy człowiek z twarzą zakrytą bandażami terroryzował w komiksach życie Batmana i jego najbliższych.

20 lat temu powstało także miejsce, które miało zrzeszać osoby zainteresowane Mrocznym Rycerzem w Polsce.

2 maja 2003 roku to umowna data urodzin serwisu BatCave. Strona pierwotnie nazywała się po prostu „Batman World” i z czasem stała się największym źródłem informacji o Mrocznym Rycerzu w Polsce.

Przez kolejne lata witryna zmieniała się – zarówno pod kątem designu, nazwy, ale też domeny. Za pośrednictwem forum dyskusyjnego, a później także w social media, łączyliśmy ludzi o wspólnym hobby.

Serwis od samego początku tworzony był z pasji, od fanów – dla fanów, w czasie wolnym od codziennych obowiązków. To historia kilkudziesięciu osób, które pisały newsy, streszczenia, recenzje i wszelkiego rodzaju publicystykę.

Chcemy w tym miejscu podziękować Wam wszystkim – osobom odwiedzającym, współtworzącym witrynę obecnie i w przeszłości, wydawcom, organizatorom wydarzeń i każdemu, z kim mieliśmy okazję się spotkać oraz współpracować w trakcie tych 20 lat. Gdyby nie Wy, BatCave nie mogłoby istnieć.

Mamy nadzieję, że zostaniecie z nami na kolejne lata. Obecnie pracujemy nad tym, aby dostosować witrynę do obecnych standardów funkcjonalności stron internetowych.

Poniżej znajdziecie także kilka słów od założyciela BatCave:

„Czas płynie, dochodzi do kolejnych restartów komiksowych, filmowych uniwersum, ale w tym całym zmieniającym się otoczeniem stałym punktem pozostaje BatCave. Przez te lata wiele się zmieniło – funkcjonowanie tego typu serwisów w Internecie, rozwój mediów społecznościowych, ale też nowe pokolenia, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Batmanem. Jest coś wyjątkowego, gdy okazuje, że to już 20 lat. Piękna rocznica, ale nie zamierzamy na tym poprzestawać – to DOPIERO 20 lat.

BatCave powstało z pasji i to dzięki niej oraz zaangażowaniu przez te wszystkie lata grupy zapaleńców poświęcających swój cenny czas, za co bardzo im wszystkim dziękuję, udało się stworzyć coś wyjątkowego. Mam nadzieję, że przez kolejne dekady cały czas będzie to miejsce do którego wszyscy będą zaglądać nie tylko ze względów sentymentalnych i wspomnień z młodzieńczych lat, ale dlatego, że będzie warto i że każdy znajdzie tu coś dla siebie.”

PRZECZYTAJ TAKŻE:

8 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Dziękuję za Waszą ciężką pracę. Bardzo kibicuje serwiosowi i jego twórcą.

Piękny news. Dziękuję. Jestem tu dopiero od 15-16 lat, ale liczę na co najmniej drugie tyle.

Wspaniała rocznica, życzę kolejnych 20 lat i nie gasnącego zapału.

Z przerwą kilkunastoletnią od samego początku z wami. Cieszę się, że dalej funkcjonujecie i oby tak dalej. Może mój syn przejmie pasje i kolekcję po ojcu i będzie kiedyś użytkownikiem. Czas pokaże. Wszystkiego najlepszego!

Many happy returns!

Dostałem się tutaj wiele wiele lat temu, kiedy adres strony został podany w magazynie Mixkomix i zostałem, bo nie ma drugiej takiej strony internetowej. Mam nadzieję że strona przetrwa jeszcze wiele wiele lat. Dzięki wszystkim za fajne wspomnienia ale też wiele rzeczy których udało mi się dowiedzieć. Powodzenia

Sto lat!

Pomimo, że już nie jestem aktywny jak te paredziesiąt lat temu, to dalej odwiedzam ten portal kilka razy dziennie.
Dziękuje Q za kawał dobrej roboty i za dalsze utrzymywanie Batcave’a! Sto lat!

Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"