Dzisiaj do sprzedaży nakładem wydawnictwa Egmont trafił komiks “Batman Detective Comics. Zgaduj-zgadula i inne opowieści. Tom 4” (252 strony, 89,99 zł).

Ostatni tom serii pisanej przez niezwykle utalentowaną scenarzystkę Mariko Tamaki. Riddler powraca do Gotham w wielkim stylu, wykorzystując swoje radiowe audycje, by zasiać zamęt w życiu Mrocznego Rycerza. Gdy Batman podąża za wskazówkami złoczyńcy, czas mija nieubłaganie, a życie ludzi, na których uwziął się Riddler, wisi na włosku… 

W historii „Przerwana sesja terapeutyczna” obdarzona supermocami Claire Clover powraca do miasta, które zrujnowało jej życie… aby poddać się leczeniu psychiatrycznemu w nowej Wieży Arkham. Jednak tajemnicze morderstwo burzy spokój Gotham Girl. Spojrzymy również na Gotham z perspektywy chłopca, którego życie zamieniło się w koszmar w ciągu jednej nocy, gdy spotkał zarówno Jokera, jak i Mrocznego Rycerza. Rodzice chłopca padli ofiarą Jokera, a on sam on sam wpadł w szpony systemu. Zamiast trafić do instytucji, która zadbałaby o niego i pomogła mu w radzeniu sobie z traumą, trafił do Azylu Arkham! Wpadł w spiralę przemocy, wobec której nawet Mroczny Rycerz był bezradny. 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Detective Comics” #1047-1061. 

Seria/cykl: UNIWERSUM DC
Scenarzysta: Matthew Rosenberg, Mariko Tamaki, Nadia Shammas
Ilustrator: Ivan Reis, Danny Miki, Fernando Blanco
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 252
Wymiary: 16.7×25.5cm
Data premiery: 06.03.2024
Cena: 89,99 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
za
dni
1
2
9
godzin
2
0
minut
5
4
sekund
1
5
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):