Forum

Już wkrótce
  • "Suicide Squad Isekai" 1x06 na Max - 18 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
  • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,
LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI: BOGOWIE I POTWORY
/JUSTICE LEAGUE: GODS AND MONSTERS/

Data wydania (Polska): 21.08.2015
Wydawca: Galapagos
Gatunek: animacja
Cena rynkowa: 39 PLN
Rok produkcji: 2015
Czas trwania filmu: 73 minuty
Wersja wydania: 1 płytowa
Zawartość płyty 1: film, dodatki
Wersje językowe filmu: polska (lektor), angielska, węgierska, turecka, czeska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Napisy: chińskie, polskie, węgierskie, rumuńskie
Wersja dla niesłyszących: angielska
Dodatki: zapowiedź nowego filmu animowanego DC Universe – “Batman: Bad Blood”
Opis: Wybierz się w podróż do alternatywnego świata, w którym Liga Sprawiedliwości to trio obdarzone niezbadanymi mocami. To już nie jest Metropolis, jakie znałeś do tej pory – Superman, Batman i Wonder Woman łączą sprawiedliwość z brutalną siłą. Kiedy grupa naukowców ulega śmiertelnym „wypadkom”, zaczyna się gra o wysoką stawkę, pełna intryg i akcji. >>>WIĘCEJ O FILMIE

Liga Sprawiedliwości Bogowie i Potwory – recenzja

Nie ma w naszym kraju miłośnika komiksów DC, który nie znałby twórczości i dokonań Bruce’a Timma. Seriale animowane, które wyszły z pod ręki Timma i jego ekipy, są dla wielu z nas kultowe. Ostatnie pełnometrażowe filmy animowane rozgrywające się w świecie Batmana rozpowszechnione na rynku DVD, raczej nie zachwycały. W ostatnich latach scenarzyści często sięgają po motyw podróży w czasie i przestrzeni, prezentując widzom alternatywne wersje znanych historii. Recenzowana Liga Sprawiedliwości: Bogowie i Potwory jest właśnie tego typu opowieścią. Dodam, że jest to film oryginalny, nie bazujący na żadnym albumie komiksowym DC Comics, a wręcz odwrotnie.

Wielka trójca Superman, Batman i Wonder Woman w zupełnie nowych wcieleniach. Kryptończyk jest synem generała Zoda i pary biednych emigrantów z ameryki łacińskiej. Batman jest wampirem, doktorem Kirkiem Langstormem. Z kolei Wonder Woman to wojowniczka Beka, córka Haigh Fathera z New Genesis. Ta trójka budzi strach i podziw w dystopijnym świecie stworzonym na potrzeby filmu. Są brutalni i bezkompromisowi. Alternatywne wersje złoczyńców nie mają z nimi szans – do czasu. W Metropolis zaczynają znikać czołowi naukowcy i wszystko wskazuje na to, że są mordowani przez trio sprawiedliwości. Liga prowadząc śledztwo natrafia na spisek uknuty przeciwko nim.

Scenariusz, mimo że nie ustrzegł się kilku naciąganych wątków, jest solidnie napisany. Fabuła opowiada nam genezy każdego z trójki bohaterów, umiejętnie wplatając je w główny motyw. W gruncie rzeczy jest to przekaz o miłości, władzy i zdradzie nakreślony z Szekspirowskim zacięciem. Mroczny świat jest syntezą wszystkiego co do tej pory stworzył w regularnych seriach Timm. Znani bohaterowie i złoczyńcy w odświeżonych rolach. Ja to kupuję! Pytanie jakie zadają twórcy: Kto kontroluje działania tej mrocznej Ligi Sprawiedliwych? rozmywa się w licznych nawiązaniach do rozległej animowanej mitologii DC. Jest to produkcja przeznaczona zdecydowanie dla fanów twórczości Bruce’a Timma, znających bardzo dobrze takie seriale jak Batman TAS, Liga Sprawiedliwych bez granic, Superman TAS, czy Batman Beyond. Co ciekawe Bogowie i Potwory będą łączyć się z nowym serialem Liga Sprawiedliwości: Bogowie i Potwory kroniki, którego pierwszy sezon można już obejrzeć w internecie. Druga seria planowana jest na rok 2016. Uważam, że historia zaprezentowana w omawianym filmie doskonale nadawałaby się na serial TV.

Wydanie DVD, to standard do którego przyzwyczaił nas dystrybutor Galapagos Film, któremu dziękujemy w tym miejscu za udostępnienie egzemplarza do recenzji. W dodatkach znajdziemy materiał zapowiadający nowy film animowany osadzony w uniwersum Batmana zatytułowany: Batman: Bad Blood.

Ocena: 4 nietoperki

Recenzował: Bullet

Poprzednia Strona

za
dni
1
3
godzin
1
7
minut
4
5
sekund
1
5


za
dni
7
7
godzin
1
7
minut
4
5
sekund
1
5

Kalendarium

Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki