Kiedy Dick po raz pierwszy przyjeżdża z komisarzem Gordonem do rezydencji Wayne'a, a potem ma zamiar szybko wiać widzimy, że Bruce ma zaczesane na wilgotno do tyłu włosy. Gdy jednak oboje wchodzą do warsztatu, włosy są już suche. Tak dzieje się jeszcze kilka razy w czasie trwania filmu.

Gdy Bruce budzi się po wieczornym napadzie na jego dom, widzimy, że na poduszce pod jego głową widnieją inicjały "BW" (czyli Bruce Wayne). Na kolejnym ujęciu jednak już ich nie ma.

W pierwszych scenach w banku można zauważyć, że tamtejszy, pojmany przez Dwie-Twarze strażnik ma założony na szyi krawat. Gdy jednak kilkanaście minut później Batman wydostaje się razem z mężczyzną z sejfu widać dokładnie, że krawatu już nie ma.

Kiedy Dwie-Twarze wraz ze swoimi ludźmi opuszczają Ritz Hotel, na początku można dostrzec biegnących przed nimi portierów w niebieskich garniturach. Jednak na następnym (oddalonym) ujęciu już ich nie ma. Czyżby potrafili aż tak szybko biegać?

Kiedy na drugi dzień po "samobójstwie" Stickleya Bruce dostaje do rąk kartkę papieru, na której wypisane są ostatnie słowa jego pracownika widzimy, że na początku jest ona zgięta, ponieważ wyciągnięto ją z koperty. Jednak chwile później, gdy widzimy ją już z bliska jest całkiem płaska.

W jednej z ostatnich scen filmu, kiedy Dwie-Twarze celuje do Batmana, Robina i Chase można przez moment dostrzec rozwiniętą pod nimi siatkę bezpieczeństwa. Siatki tej już jednak nie ma, kiedy kamera pokazuje spadajacego w dół przepaści złoczyńce.

Gdy Dwie-Twarze wkracza na przyjęcie Edwarda Nygmy, rozwala swoimi pistoletami jedno z urządzeń naukowca, umieszczone na głównej fontannie. Kiedy chwile później przez szybę w suficie do sali wpada Batman nie widać już prawie żadnych śladów po zniszczonym przed momentem urządzeniu Nygmy, tak jakby go nigdy tam nie było.

Kiedy Batman wsiada za stery zmierzającego wprost na Statuę Wolności helikoptera, kamera pokazuje obraz ze środka kabiny - widać wyraźnie, że w szybie są dwie dziury po kulach. Po tym ujęciu widzimy kabinę od zewnątrz. Tym razem jednak w szybie jest tylko jedna dziura.

W czasie testowania swojego urządzenia w laboratoriach Wayne'a, Edward Nygma ma założone na obu ramionach czarne paski. Moment później na jednym z nich brakuje już jednego, a przecież go nie zdejmował.

W chwili, gdy sejf wraca na swoje miejsce widać, że nad górną częścią otworu jest wycięty pas muru przez który wchodzi łańcuch. Wycięcia tego przecież jednak nie ma kiedy widzimy ścianę budynku od zewnątrz.

Kiedy młody Bruce wpada do jaskini, na samym początku widać, iż wypuszcza dziennik ojca. Gdy jednak ląduje, dziennik znów jest w jego rękach.

Kiedy śmigłowiec Dwóch-Twarzy przelatuje przez świecącą reklamę umieszczoną na jednym z budynków Gotham City, można dostrzec, że z maszyny nie wystaje łańcuch, na którym wcześniej wisiał Batman. Na następnym ujęciu, gdy przestępca chce sprawdzić, czy pozbył się wroga widzimy jednak, że łańcuch jest z powrotem na swoim miejscu.

Kiedy Dwie-Twarze rozkazuje swoim ludziom strzelać do windy w banku widzimy, że krzycząc "Blast him!" podnosi do góry ręce. Jednak zaraz na następnym ujęciu widać, że ręce są opuszczone.


Przygotował: Woland
   <<< COFNIJ - 1 | 2 | 3                         

już za:
dni
3
3
godzin
1
6
minut
0
7
sekund
2
8

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

batman-plakat_5 batman-plakat_4 fkmwls5vua40pgi fkmwfk7vuacwqy_ fkbaaabvuaa3nk_ jnqptfs_sfbssbohf