Tytuł odcinka: “THE EXECUTIONER”
Data premiery: 14 listopada 2016 (USA) | (Polska)
Reżyseria: John Behring
Scenariusz: Ken Woodruff
Oglądalność: 3,63 mln (w przedziale wiekowym 18-49 – współczynnik 1.2)
Twoja ocena:
[yasr_visitor_votes size=”medium”]


Gordon i Bullock zaczynają podejrzewać Barnesa i przeczesują dowody w sprawie morderstwa na przyjęciu zaręczynowym Lee i Mario. Nygma udaje się do Pingwina, kiedy nie otrzymuje żadnych wieści od Isabelli (gościnnie Chelsea Spack). Tymczasem, Ivy ujawnia swoją tożsamość Selinie i Bruce’owi, co szybko sprowadza na nich kłopoty.

Obsada:Gościnnie występują:
Ben McKenzie
Donal Logue
Sean Pertwee
Robin Lord Taylor
Erin Richards
David Mazouz
Camren Bicondova
Cory Michael Smith
Jessica Lucas
Drew Powell
Michael Chiklis
Maggie Geha
Benedict Samuel
Chris Chalk
detektyw James Gordon
Harvey Bullock
Alfred
Oswald Cobblepot/Pingwin
Barbara Kean
Bruce Wayne
Selina Kyle/przyszła Catwoman
Edward Nygma/przyszły Riddler
Tabitha Galavan
Butch Gilzean
detektyw Nathaniel Barnes
Ivy Pepper
Jervis Tetch/Mad Hatter
Lucius Fox
J.W. Cortes
Chelsea Spack
Costa Ronin
Jeremy Crutchley
Wade Mylius
Brian Richardson
Graham Stevens
Flora Diaz
Christopher Halladay
Justin Colon
Alvarez
Isabella
Luka Volk
Anton
Sugar
bezdomny
artysta
policjantka
pracownik parkingu
pijany włóczęga

Barnes kontynuuje swoją krucjatę i morduję trojkę przestępców, których nigdy nie udało mu się wsadzić za kratki. W międzyczasie Gordon zachowując ostrożność chce sprawdzić, czy Symon nie kłamał. Wspólna wyprawa obu policjantów kończy się zabiciem drobnego rzezimieszka. Jednak, kiedy Jim odmawia wzięcia udziału w misji Nathaniela, temu nie pozostaje nic innego niż wyeliminować Gordona i oskarżyć go o swoje morderstwa.

Ivy Pepper wykorzystuje swój wdzięk oraz specjalne perfumy, by bezkarnie okraść pewnego mężczyznę. Niestety kradzież naszyjnika sprowadza na nią wiele kłopotów i nie ma innego wyjścia niż poszukania pomocy u Seliny.

Edward Nygma: [O śmierci Isabelli] Do you think she suffered?
Oswald Cobblepot: No.

Jim: Barnes killed Symon and Paulie Pennies. And he just murdered someone right in front of me.
Harvey: What? I was gone for, like, an bour.

Po śmiertelnym wypadku Isabelli Edwarda próbuje dojść do siebie. Jednak kiedy udaje się na przejazd kolejowy zaczyna mieć wątpliwości, które narastają po słowach ślepego bezdomnego, który słyszał krzyki Isabelli. Po sprawdzeniu samochodu Nygma już wie, że ktoś przeciął hamulce.

Barnes próbuje dopaść Gordona i chce by w tym pomogła mu policja. Harvey jednak wierzy w wyjaśnienia Jima i przekonuje Leslie by mu pomogła. Wiedząc, że Nathaniel działa pod wpływem wirusa Alice policjanci próbują pokojowo nad wszystkim zapanować, ale ostatecznie dochodzi do wymiany ognia pomiędzy Gordonem i Barnesem. Kapitan zostaje ranny i trafia do Arkham Asylum.Kłopoty Ivy odnajdują ją w kryjówce Seliny i tylko dzięki czujności Bruce’a udaje im się w porę uciec przed tajemniczymi napastnikami. Chcąc załatwić całą sprawę, tak by nikt nie ucierpiał, Wayne postanawia odkupić naszyjnik od Ivy i następnie zwrócić go właścicielowi. Niestety okazuje się, że ludzie, którzy ich ścigają dopadli też i jego. Bohaterowie przez przypadek odkrywają, że w naszyjniku ukryty był klucz. Nie mając innego wyjścia wszyscy udają się do Wayne Manor.

W rozmowie z Oswaldem, Edward wyznaje mu, że to Butcha podejrzewa o zabójstwo Isabelli. Pingwin obiecuje mu pomoc w zemście.

Tajemniczy mężczyzna ze swoimi zabójcami odkrywa w kryjówce Seliny wycinek z gazety łączący ją z Bruce’em Wayne’em.

Autor: Q

Zgodnie z przypuszczeniami Barnes nie miał okazji na dłużej zabawić się w kata złoczyńców. Niezły pomysł został zakończony nim tak naprawdę się rozpoczął. Cała akcja z Jimem była przewidywalna i jeden z nielicznych plusów to twardy Nathaniel ze strzelbą. Postać ta wreszcie zyskała pazur. Oczywiście Barnes jeszcze nie powiedział ostatniego słowa a pobyt w Arkham Asylum raczej go nie wyleczy, ale nie należy się spodziewać powrotu Egzekutora.

Chociaż Isabella została wyeliminowana, to zbędne rozterki miłosne Oswalda i Edwarda trwają dalej. Może powrót Butcha ożywi ten wątek, bo jak na razie niestety postać Pingwina po prostu się marnuje. Na szczęście nawet z takim scenariuszem Robin Lord Taylor potrafi sobie radzić. Mamy więc okazję oglądać dwa różne oblicza Oswalda, który z jednej strony stara się pocieszać Edwarda, a z drugiej ukryć swój udział w zabójstwie Isabelli.O dziwo odcinek ratuje wątek z najmłodszymi bohaterami. Ivy co prawda jest w ciele dorosłej kobiety, ale pod innymi względami to cały czas mała, niezbyt bystra dziewczynka. Sprawa, w którą się wplątała jest jednak już o wiele bardziej interesująca. Na scenę trafiają kolejni dziwni zabójcy posługujący się kuszami, oraz ukryty klucz. Tajemnicza sprawa, która może mieć związek z Court of Owls powinna zabrać Bruce’a i Selinę na nowy poziom, a ich wspólne przygody jak do tej pory się sprawdzały.“The Executioner”, to kolejny odcinek, który nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. Nie jest może źle ale chciałoby się by serial oferował wyższy poziom, zwłaszcza, że niektóre pomysły oraz bohaterowie są w stanie to zaoferować.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • W odcinku, chociaż wymienieni w obsadzie, nie pojawiają się Sean Pertwee, Erin Richards, Jessica Lucas, Chris Chalk, Drew Powell i Benedict Samuel.


Kalendarium

Forum