Forum

Już wkrótce
  • “Batman Detective Comics. Zgaduj-zgadula i inne opowieści. Tom 4” - 06 mar 2024,
  • "Nieskończony Kryzys: Zemsta i sumienie" (WKDCBiZ) - 27 mar 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1"Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1 - 10 kwi 2024,
DETECTIVE COMICS ANNUAL #2

Tytuły historii: Face in the Crowd, Contained Multitudes, Harvey Bullock This is your Life
Miesiąc wydania (okładka): Wrzesień 2013 (USA)
W sprzedaży od: 31.07.2012 (USA)
Scenariusz: John Layman, Joshua Williamson
Rysunki: Scot Eaton; Szymon Kudrański; Derlis Santacruz
Okładka: Andy Clarke i Brett Smith
Kolor: Jeromy Cox; John Kalisz; Brett Smith
Tusz: Jaime Mendooza; Rob Hunter
Liternictwo: Steve Wands; Dezi Sienty; Taylor Esposito
Ilość stron: 48

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

To straszny i niebezpieczny czas na bycie policjantem w Gotham City. Kiedy policja zostaje skierowana do sprawy zamachu, Gotham Finest również stają w obliczu wewnętrznego zagrożenia, kiedy zmieniający kształt złodziej tożsamości przeniknął do GCPD i grozi zniszczeniem jej od wewnątrz. Czy Batman rozwikła tajemnicę owego sekretnego mordercy, zanim kolejni z jego nielicznych sojuszników stracą życie?

“Face in the Crowd”

Scenariusz: John Layman, Joshua Williamson
Rysunki: Scot Eaton
Kolor: Jeromy Cox
Tusz: Jaime Mendooza
Liternictwo: Steve Wands

Tydzień wcześniej. Kobieta przedstawiająca się jako Vivian Wenner zjawia się w banku i chce przelać sporo gotówki na konto na Kajmanach. Kiedy dowiaduje się o tym dyrektor banku jest w szoku, bo pani Wenner zmarła jakiś czas temu. Zdemaskowana kobieta zaczyna strzelać i uciekać. Nim policji udaje się dotrzeć na miejsce na jej drodze pojawia się Batman. Nie udaje mu się jednak zatrzymać osobnika, który był znacznie silniejszy niż sugerowałby to wygląd staruszki. Batmanowi pozostaje jednak trop w postaci skóry pozostawionej przez kryminalistkę.

Nieopodal tajemniczą złodziejkę znajduje Wrath, który składa jej pewną propozycję.

Obecnie. Znalezione zostają kolejne ciała policjantów zabitych przez Wratha oraz niezidentyfikowane spalone zwłoki kobiety. Na miejscu zbrodni jest także nowa policyjna psycholog Abigail Wilburn, która towarzyszy Harveyowi Bulluckowi. Po szybkiej analizie Batman dowiaduje się, że niezidentyfikowaną ofiarą jej Brenda Levins, która kilka dni temu napadła na jubilera. Jednak teraz po odkryciu jej ciała wiadomo, że ktoś podczas kradzieży podszył się pod nią.

W nocy Batman zajmuje się ratuje policjanta, Brookingsa, który w wyniku urojeń próbował zabić kobietę. Podczas jego zatrzymanie uwagę Batmana przykuwa Bullock, który od ostatniego czasu zaczął dbać o higienę i stosować wodę kolońską. Przyczyną tej zmiany może być fakt, że cały czas tworzysz mu Abigail Wilburn, która ostatnio zajmowała się Brookingsem, ale nie zauważyła u niego żadnych objawów załamania nerwowego. Pani doktor przekazuje też Batmanowi swoje wnioski na temat profilu tajemniczej Jane Doe.

Po analizie danych od dr Wilburn Batmanowi udaje się wpaść na pewien trop. Ku swojemu zaskoczeniu w kryjówce Jane Doe zastaje walczących ze sobą Abigail i Harveya. Batman podejmuje szybką decyzję i rani Bullocka pod którego podszywała się Jane Doe. Tym razem kryminalistka niczym nie zaskakuje bohatera, bo ten po dokładnym prześledzeniu jej ofiar poznał ją samą.

Jane Doe zostaje aresztowana, a prawdziwy Harvey Bullock uratowany. Jednak kiedy funkcjonariusz zabierają kryminalistkę, ta zaczyna naśladować Batmana informując go tym samym, że ten będzie następnym celem.

Autor: Q

“Contained Multitudes”

Scenariusz: John Layman, Joshua Williamson
Rysunki: Szymon Kudrański
Kolor: John Kalisz
Liternictwo: Dezi Sienty

Harvey Bullock odwiedza w Arkham Asylum by porozmawiać z Jane Doe oraz Abigail Wilburn, która po ostatnich wydarzeniach postanowiła zmienić otoczenie swojej pracy. Jak się okazuje na miejscu nie ma ani Bullocka ani Wilburn jest tylko Jane Doe, która przed lustrem odgrywa różne scenki, bo może być każdym.

Autor: Q

“Harvey Bullock This is your Life”

Scenariusz: John Layman, Joshua Williamson
Rysunki: Derlis Santacruz
Kolor: Brett Smith
Tusz: Rob Hunter
Liternictwo: Taylor Esposito

Po podszyciu się pod Bullocka Jane Doe przed prawdziwym Harveyem pokazuje jak się nim staje, a żeby ten nie przegapił żadnego momentu ze swojego życia do klapy marynarki przyczepia kamerą, dzięki której uwięziony policjant będzie widział to samo co ona.

Jane Doe doskonale spisywała udając Bullocka. Zatrzymywała zbirów i za swoje brawurowe akcje dostał słowa uznania od komisarza Gordona, który powiedział, że być może kiedyś to Bullock zostanie szefem policji. Życie Bullocka zaczęło się układać, wszystko został uporządkowane a na dodatek miał dziewczynę Abigail Wilburn. Było to idealne życie Harveya Bullocka, ale jak to z Bullockiem bywa zawsze kiedyś wszystko musi się posypać i tak też się stało, kiedy Jane Doe została zdemaskowana.

Do siedzącego w barze Bullocka pochodzi pewien chłopka, który chce mu podziękować za złapanie złodziei, którzy okradli jego brata. Harvey stwierdza jednak, że ten pomylił go z kimś innym.

Autor: Q

W Detective Comics Annual #2 po raz pierwszy w New 52 pojawia się Jane Doe i to właśnie ona oraz Harvey Bullock są głównymi bohaterami całego numeru, na który składa się główna historia Face in the Crowd oraz dwie krótsze opowieści.

Sama intryga specjalnie skomplikowana nie jest, nie brak też odniesień do ostatnich wydarzeń z innych serii, pojawia się również na moment Wrath. Jane Doe po prostu robi swoje do czasu aż Batman nie wpada na jej trop. Całość jest niezła, ale niczym specjalnym nie porywa.

Dwie dodatkowe historie są bardziej oryginale i pozwalają lepiej nam zrozumieć kim jest Jane Doe oraz Harvey Bullock. W Contained Multitudes do której rysunki przygotował Szymon Kudrański jesteśmy świadkami jak pokręcona jest psychika Jane Doe, która tak naprawdę sama nie wie kim jest. Jednak trzeba jej przyznać, że kiedy już podszywa się pod kogoś, to robi to doskonale. W Harvey Bullock This is your Life Harvey ma okazję się przekonać jak jego nędzne życie można zamieć w idealne. Nieprzerwanie od lat ten opryskliwy glina ma wielu fanów i dobrze, że wreszcie miał on okazję wyjść z cienia i pokazać. Jest to interesująca postać, która zasługuje na większą uwagę i kto wie może jeszcze dostanie szanse by odegrać się na Jane Doe?

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"