Forum

Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,
HUNTRESS #6

Tytuł historii: Crossbow at the Crossroads, Part Six
Miesiąc wydania (okładka): Maj 2012 (USA)
W sprzedaży od: 07.03.2011 (USA)
Scenariusz: Paul Levitz
Rysunki: Marcus To
Okładka: Guillem March
Kolor: Andrew Dalhouse
Tusz: John Dell
Liternictwo: Carlos M. Mangual
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Czytając w porannej prasie doniesienia o śmierci Chairmana sprawiają, że Ibn Hassan pragnie zemsty, a zapewnienia ambasadora, że bohaterka zostanie aresztowana mu nie wystarczają. Dlatego wyznacza nagrodę w wysokości 1 miliarda euro za głowę Huntress.

Policji udało się zdobyć zdjęcia z kamer bezpieczeństwa przedstawiające bohaterkę bez maski, dlatego Helena jest zmuszono do ucieczki, kiedy na jednej z lokalnych dróg natrafiła na blokadę policyjną. Chociaż funkcjonariusze próbują ją aresztować, to udaje się jej ukraść morówkę i bezpiecznie odpłynąć.

Po tych wydarzeniach Helena kontaktuje się z Alessandro, który przekazuje jej złe wieści na temat nagrody i akcji policyjnej, ale ma też dobrą wiadomość, bo wie, że Ibn przebywa na Capri.

Przykładowe Strony


Pod osłoną nocy Huntress zakrada się do fortecy, w której przebywa Ibn. Przez system kanalizacyjny dostaje się do basenu i wykorzystując element zaskoczenia nokautuje dwóch strażników. Następnie zakrada się do pokoju Hassana. Po obudzeniu się, przerażony widokiem mierzącej do niego z kuszy bohaterki, mężczyzna prosi ją o litość i obiecuje, że zwróci wolności kobietom z Kufry i odwoła nagrodę za głowę Huntress. Helena zgadza się na jego propozycję, ale ostrzega, że jeśli tylko sprzeda jedną dziewczynę, to wróci by wyrównać rachunki. Jeśli zaś chodzi o nagrodę, każe mu ją podwoić, a jeśli nikt jej nie złapie jej w ciągu roku, to wtedy pieniądze mają trafić do organizacji charytatywnej zajmującej się maltretowanymi kobietami.

Na lotnisku Helena próbowała odlecieć z Włoch, ale zostaje zauważona przez policję. Skacząc po kontenerach i unikając wystrzeliwanych kul bohaterka wpada wprost na Power Girl, która zabiera ją do Japonii, gdyż tam jest już gotowy nowy tunel kwantowy.

Autor: Q

Gdzie jest Giuseppe? Tego nie wiadomo. Tak liczyłem na jego powrót, ale otrzymałem tylko wielkie rozczarowanie. I to właśnie za brak rozwinięcia jego wątku ocena niższa o pół nietoperka.

Miniseria rozpoczęła się całkiem przyzwoicie, ale im dalej tym gorzej. Kolejne działania Huntress były, co raz bardziej schematyczne i nawet rysunki Marcusa To nie mogły tego wynagrodzić. Patrząc na całą serię wydaje się, że gdzieś w połowie postanowiono zmienić koncepcje, przez to końcówka nie ma wiele do zaoferowania, a niektóre motywy wydają się być wrzucone na siłę. Mam nadzieje, że taki był powód, bo jeśli Levitz od początku wszystko zaplanował tak jak zostało to przedstawione w Huntress to nie wróży do dobrze World’s Finest.

Jeśli ktoś liczył, że zakończenie miniserii rzuci więcej światła na Helenę Wayne, to się przeliczył, bowiem pojawienie się Power Girl, która ratuje z opresji bohaterkę, to zdecydowanie za mało.

Ocena: 2,5 nietoperka

Autor: Q

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"