Wiadomo już jak wygląda statuetka przedstawiająca Batmana i Jokera, z komiksu “The Dark Knight Returns” Franka Millera, wykonana przez Kotobukiya, która słynie z wielkiej dbałości o szczegóły.

Wyrzeźbiona przez Junnosuke Abe statuetka, w skali 1:6, ma 12 cali wysokości (30,48 cm) i trafi do sprzedaży jesienią tego roku.
Czytaj dalej

Na stronach LA Times można obejrzeć preview do 7. numeru “Batmana”.
Batmanowi udało się przeżyć pierwszy atak Court of Owls (ledwo), ale nawet, gdy odzyskuje siły, Court przygotowuje się do uruchomienia swojego najgroźniejszego ataku. Dodatkowo w numerze ujawniona zostanie tajemnica, która na zawsze zmieni świat Batmana! Nie chcesz przegapić tego numeru, o którym wszyscy będą mówić!
Czytaj dalej

Warner Bros. wraz z Design By Humans przygotowało konkurs na oficjalny t-shirt “The Dark Knight Rises”. Wszyscy uzdolnieni artyści mogą już wysyłać swoje projekty koszulek inspirowanych filmem Nolana.

Z 10 najlepszych projektów, 3 zwycięzców wybiorą Christopher Nolan i Emma Thomas. Łączna pula nagród dla finalistów wynosi 12,5 tys. dolarów, z czego laureat 1. miejsca otrzyma 3,5 tys. dolarów. Konkurs trwa do 11 kwietnia.

Więcej szczegółów oraz regulamin znajdziecie pod tym adresem.

Tytuł odcinka: "IMAGE"
Pierwsza data emisji: 17 marca 2012
Reżyseria: Jay Oliva
Scenariusz: Nicole Dubuc
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Jesse McCartney
Danica McKellar
Nolan North
Jason Spisak
Bruce Greenwood
Logan Grove
Vanessa Marshall
Kevin Michael Richardson
Marina Sirtis
Alan Tudyk
Dick Grayson/Robin
M'gann M'orzz/Miss Martian, Marie Logan/Megan Wheeler
Superboy/Connor Kent
Wally West/Kid Flash, małpka
Batman, Rumaan Harjavti
Garfield Logan
Dinah Lance/Black Canary, Noor Harjavti
Martian Manhunter, Paul Sloane
Queen Bee, Sandra Stanyon, pani Wheeler
Psimon, Oliver Queen/Green Arrow


Tajna operacja przeciwko Queen Bee w Qurac zmusza Miss Martian do zmierzenia się ze swoimi największymi lękami i sekretami. Czy ujawni swoje tajemnice przyjaciołom – czy też pozwoli by to, co ukrywa doprowadziło do upadku całej drużyny?

To, że Young Justice trzyma cały czas wysoki poziom nie powinno już nikogo dziwić. Po odcinku Image można zacząć się zastanawiać, czy drużyna młodych bohaterów, wśród których prawie każdy ma jakieś sekrety, może sprawnie działać?

Zacznijmy jednak od początku, już pierwsze sceny z reakcją Olivera i Dinach na pocałunek "Black Canary" i Superboya są bezcenne. Później jednak nie jest już do śmiechu. Pojawia się kilka zabawnych sytuacji związanych z serialem Hello, Megan!, ale nie to jest najważniejsze. Zaskakujący sekret Miss Martian rzuca na tą postać zupełnie nowe światło. Końcówka z Queen Bee sugeruje, że skrywana tajemnica i lęk przed odrzuceniem mogą jeszcze przysporzyć bohaterce wiele problemów. Możliwe jest także, że do drużyny dołączy nowy superbohater, bo marsjańska krew nie tylko uratowała życie Garfieldowi.

Nie spodziewałem się, że twórcy dodadzą do pozornie zawsze radosnej Miss Martian taką nutkę mrocznej tajemnicy. Dzięki takim pomysłom otrzymujemy coraz lepsze odcinki.

Ocena: 5 nietoperków

Autor: Q
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Robin nie chce dowodzić drużyną z powodu traumy, jakiej doznał, gdy został przywódcą w Failsafe.
  • Kid Flash gratuluje Robinowi uratowania kraju, w Coldhearted, Dick powiedział to samo Wally'emu.
  • Z odcinka dowiadujemy się, dlaczego w Targets Megan powiedziała, że Conner to jej ulubione imię.
  • Superboy stwierdza, że Małpka to "dobre imię" dla małpki. Antylopa (oryx)została nazwana Oryx, pasuje to do imion, jakie dla swoich pupilków wybrał Superboy, Wilk i Sphere.
  • Kid Flash kilkakrotnie sugeruje, że wie, że Bruce Wayne jest Batmanem. Robin zdradził mu swoją tożsamość w komiksie Young Justice: Face Your Fears.
  • Twórcami sitcomu Hello, Megan! są Greg Vietti i Brandon Weisman, co jest oczywiście nawiązaniem do producentów Young Justice Grega Weismana i Brandona Viettiego. Aktorzy występujący w serialu zostali oparci na bohaterach DC Comics.
  • W komiksach Marie Logan był biolożką pracującą ze swoim mężem Markiem i synem Garfieldem, który później został Beast Boyem, w Afryce.
  • W komiksach Paul Sloane został zatrudniony do zagrania Two-Face'a, ale skończył z bliznami takimi jak złoczyńca.
  • Jonathan Lord i Sandra Stanyon noszą imiona po bohaterach serii Silverblade, którą stworzył Cary Bates, z którym wielokrotnie współpracował Greg Weisman.


CYTATY:

Batman: Harjavti has been praised as a fair, wise leader. A humanitarian.
Kid Flash: Sure, any friend of Bruce Wayne's...

Marie Logan: Where's my son?
Robin: I ordered him to stay inside.
Marie Logan: He's 8. He doesn't do orders.

Psimon: Psimon says, smartly done. Brain blasting your own team. i had no idea you'd go to such lengths to hide your true self from your good friends. Well, actually I did. But you needn't have bothered. It's being recorded for posterity

           
           
           
           
           Według Best Movies Ever News, Christopher Nolan po raz pierwszy pojawi się na Comic Conie w San Diego, by promować “The Dark Knight Rises”.

Podobno Warner Bros. bardzo liczy, że Nolan zrobi wszystkim niespodziankę i pojawi się na Comic Conie. Jest więc szansa na panel w którym uczestniczyć będą Chris, Tom Hardy i Anne Hathaway. Nie ma za to pewności co do udziału Christiana Bale’a, bo chociaż jest jego ostatni film o Batmanie, to osoby znające aktora wiedzą, że można się po nim spodziewać wszystkiego. Nikogo by jednak nie zaskoczyło pojawienie się na Comic Conie Josepha Gordona-Levitta, który lubi tego typu spotkania z fanami.
Czytaj dalej

Kalendarium

Sonda

Najlepszy tom "Knightfall"?

Zobacz wyniki