David S. Goyer, scenarzysta “Batman Begins“, oraz jeden z pomysłodawców historii dla “The Dark Knight” oraz “The Dark Knight Rises” zdradził podczas New York Comic-Con 2012, że będzie pracować nad wielkim wydarzeniem dla DC Comics. Nie będzie jednak w tym osamotniony, gdyż pomagać mu będzie Geoff Johns (“Batman: Earth One“, “Flashpoint“). Prace nad serią powinny rozpocząć się jeszcze tej jesieni, a do przygotowania jest aż 13 numerów, na które wydawnictwo przeznaczyło już odpowiedni okres czasu do publikacji.

David Goyer współpracował już wcześniej z Geoffem Johnsem przy okazji komiksowej serii “JSA” (Justice Society of America).

Źródło: Comic Book Resources

BATGIRL #13

Tytuł historii: A Blade of Memory
Miesiąc wydania (okładka): Grudzień 2012 (USA)
W sprzedaży od: 10.10.2012 (USA)
Scenariusz: Gail Simone
Rysunki: Ed Benes
Okładka: Greg Capullo i FCO Plascencia
Kolor:Tusz: Ed Benes
Liternictwo: Dave Sharpe
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Podczas walki z Knightfall Batgirl zostaje dźgnięta nożem w bok, ale mimo, że jest coraz słabsza nie zamierza się poddawać. Kiedy jej przeciwniczka sądzi, że już wszystko jest zakończone Barbara resztkami sił przechodzi do desperackiego ataku. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że całe zajście na monitorach ogląda jej brat.

Doceniając starania Batgirl Knightfall odsłania swoją twarz i zdradza, że jej ojcem był Kenneth Carnes ostatni król nieruchomości w Gotham City. Oczywiście nie zawsze działał zgodnie z prawem, ale był jej ojcem i dlatego zawsze chciała mu zaimponować. Wszystko się zmieniło, kiedy poznała Trevora. Chociaż ojciec ostrzegał ją przed nim, to nic nie zapowiadało aż takiej tragedii. Chłopak okazał się psychopatą, który na oczach swojej dziewczyny zabił jej rodzinę.

Wiedząc, że policja nigdy by go nie ukarała we właściwy sposób, Charise Carnes stworzyła prywatne więzienie, w którym Trevor otrzymał to na co zasługiwał. Będąc w Akrham, gdzie specjalnie chciała trafić, nauczyła się jak rozpoznawać takich sadystów i szaleńców. Dzięki temu mogła ich odnaleźć na ulicach Gotham i następnie ukarać.

Przykładowe StronySłuchając słów Knightfall Barbara dochodzi do wniosku, że nie ma już dla niej ratunku. Prowokuje ją do walki, grożąc, że zabierze ze sobą Trevora. Z pomocą Ricky’ego, jednego z więźniów Knightfall, Batgirl udaje się odeprzeć atak przeciwniczki. Cały czas jest jednak zbyt słaba by ją pokonać. Na szczęście na miejscu zjawiają się Batwoman i Melody McKenna i cała sytuacja zostaje opanowana.

4 godziny później. Po sprawdzeniu czy szwy na ranie są dobrze założone Barbarę odwiedza Alysia, która przynosi jej nowego kota, który wabi się Alaska, tak samo jak kot, którego w dzieciństwie miała Batgirl. Chwilę później córka Gordona odbiera telefon od matki, która nie mogła się skontaktować z Jamsem. Kobieta jest przerażona, bo do jej mieszkania wdarło się trzech mężczyzn w maskach klaunów, hawajskich koszulach i z aparatem fotograficznym.

W Arkham, Blackgate i Belle Reve, Mirror, Gretel i Grotesque uzyskują szansę na opuszczenie swoich cel w zamian za zabicie Batgirl.

Autor: Q

Na numerze znajduje się logo Death of the Family ale jedna strona na ten temat to zdecydowanie za mało. Jeśli ktoś nie czyta regularnie Batgirl to będzie zawiedziony. Jednak trzeba przyznać, że ta jedna strona nawiązująca do The Killing Joke zapowiada naprawdę szokujące wydarzenia w rodzinie Gordonów.

Sama historia A Blade of Memory jest całkiem niezła, ale jako, że jest to zakończenie starcia Barbary z Knightfall dla czytelnika nie zaznajomionego z wcześniejszymi wydarzeniami pewne elementy mogą być nie jasne. Nie można jednak zaprzeczyć, że Simone udało się wprowadzić ciekawą przeciwniczkę dla Barbary. Knightfall jest po wieloma względami podobna do córki Gordona i też ma za sobą incydent z szaleńcem, a co najważniejsze dysponuje na tyle dużymi środkami, że kupienie sobie wolności nie jest dla nie problemem. W przyszłości ponownie powinniśmy o niej usłyszeć.

Wszystkich jednak powinny zachwycić rysunki Benesa, który wie jak uchwycić kobiece kształty, a kobiecych bohaterek w numerze nie brakuje.

Batgirl #13 traktowany jako kolejny część historii z Knightfall wypada dobrze, ale jako część Death of the Family jest to porażka i niepotrzebne na siłę przyciąganie czytelników, którzy mogą się tylko zrazić do tej serii.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
8
godzin
2
3
minut
5
7
sekund
3
5

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293