W sieci dostępna jest już kolejna zapowiedź bloku DC Nation. Tym razem zaprezentowano jak przedstawiać się będą Batman, Superman, Robin, Catwoman i Joker w krótkometrażowych filmach stworzonych przez Aardman Animation.
Czytaj dalej

Warner Home Video udostępniło nowy klip z “Justice League: Doom”. Przedstawia on walkę Batmana z Royal Flush Gang.
Czytaj dalej

Podczas Toy Fair ujawniono wygląd kilku rodzajów figurek, które promować będą film “The Dark Knight Rises”. Na zdjęciach można zobaczyć jak prezentują się 12 calowe statuetki, 6 calowe figurki oraz popiersia z Batmanem, Bane’em i Catwoman.
Czytaj dalej

Według informacji podanych przez Bleeding Cool Jeff Lemire (“Sweet Tooth”, “Animal Man”) ma zostać scenarzystą nowej serii “The Robins”, której bohaterami będą Damian, Jason, Tim i Dick. Doniesień tych nie potwierdziło na razie DC Comics ani sam Lemire.

Liam Neeson, który w “Batman Begins” wcielił się w Ra’s al Ghula, podczas udzielania wywiadu po raz kolejny został zapytany o “The Dark Knight Rises”.

Nic nie mogę ci powiedzieć o “The Dark Knight Rises”, naprawdę.

Czytaj dalej

Można już obejrzeć nowy fanfilm z Batmanem – “Batman Death Wish”.
Uzbrojony w śmiertelne neurotoksyny, tajemniczy napastnik bierze na cel bossów przestępczych półświatka Gotham. Podczas gdy Batman i Robin zagłębiają się w śledztwo, pojawia się coraz więcej łotrów, a tożsamość tajemniczego łotra zaczyna nabierać kształtów.
Czytaj dalej

Na stronach Newsaramy można przeczytać wywiad z Peterem Tomasi, scenarzystą “Batman and Robin”. W 6. numerze serii czytelnicy dowiedzą się co Bruce ukrywa przed swoim synem. Całość będzie dość przyziemna, nie będzie to żadna wstrząsająca tajemnica. Wytłumaczenie ma być realistyczne i proste. Począwszy od 10. numeru, pojawi się więcej nowych, dziwnych złoczyńców. Tomasi zdradził, że na ten rok przygotował coś iście szalonego.
Czytaj dalej

W wywiadzie udzielonym Daily News Christian Bale wspomina pracę na planie “The Dark Knight Rises” oraz jak za sprawą “Batman: Year One” odkrył postać Mrocznego Rycerza.
Czytaj dalej

Od pierwszych oficjalnych wiadomości na temat twórców “The Dark Knight Rises” wiadomo było, że James Newton Howard nie będzie współpracował z Hansem Zimmerem przy kolejnym soundtracku. Jakie były powody takiej decyzji?
Światło na to, podczas zeszłotygodniowego koncertu w Dallas, rzucił sam Howard. Po zagraniu z orkiestrą suity Harveya Denta, kompozytor w samych superlatywach wypowiedział się na temat współpracy z Chrisem Nolanem i Hansem Zimmerem przy ścieżkach dźwiękowych do “Batman Begins” i “The Dark Knight”. Wspomniał również, że to była jego decyzja by wycofać się z kolejnego filmu. Stwierdził, że Nolan i Zimmer tak świetnie ze sobą współpracowali przy “Incepcji”, że nie chciał być piątym kołem u wozu.

Źródło: NolanFans.com

BATMAN #5

Tytuł historii: Face the Court
Miesiąc wydania (okładka): Marzec 2012 (USA)
W sprzedaży od: 18.01.2012 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Greg Capullo
Okładki: Greg Capullo, FCO; Chris Burchman i Nathan Fairbairn
Kolor: FCO Plascencia
Tusz: Jonathan Glapion
Liternictwo: Richard Starkings
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Głęboko pod Gotham City znajduje się śmiertelna pułapka Court of Owls, i Batman wpadł wprost w nią! Czy uda mu się uciec, czy zginie w koszmarnym labiryncie? Jeśli się odważysz, wejdź do labiryntu Batmanie!

Od tygodnia na dachu komisariatu komisarz Gordon próbuje spotkać się z Batmanem, ale mimo włączanego bat-sygnału bohater się nie zjawił. W rozmowie z Bullockiem Jim wyjaśnia mu, że sygnał cały czas pozostaje włączony by kryminaliści nie poczuli się bezkarnie, ale także jest to informacja dla innych bohaterów. Tymczasem Alfred, Nightwing, Robin, Batgirl i Catwoman, a nawet Batwing próbują odnaleźć Bruce’a, z którym nikt nie miał kontaktu od 8 dni.

Uwięziony w podziemnym labiryncie Batman ponownie wychodzi z ciemnych zakątków do rozświetlonego miejsca, gdzie stoi wielki posąg sowy z fontanną. I chociaż Bruce zdaje sobie sprawę, że woda może być zatruta, to jest zbyt spragniony by się nie napić.

Po powrocie do labiryntu Batman stara się cały czas postać w cieniu, by jego przeciwnik nie wiedział, co robi, ale to nie on rozdaje tu karty i ponownie trafia do miejsca gdzie na portretach są uwiecznieni ludzie, którzy od setek lat ginęli w pułapce Court of Owls. Bruce zaczyna powoli popadać w obłęd, ma halucynacje, ale mimo wszystko nie zamierza się poddawać.

W kolejnym pomieszczeniu znajduje makietę Gotham. Jest to kolejna wiadomość, że Gotham City należy do Court of Owls. Na ścianie zaś wyryte zostały nazwiska osób, które albo były członkami ich organizacji, albo zostali przez nich zabici. Wśród nazwisk są widoczne takie jak: “Gordon” i “William” oraz “Cobblepot”.

Przykładowe Strony
Bruce coraz gorzej znosi męczarnie, w których się znalazł, ale trafia do pomieszczania, w którym wcześniej nie był. Jest w nim pełno trumien i zdjęć dzieci. Jedna z trumien jest pusta. Ale Bruce postanawia nie myśleć o tej sprawie.

Nie chce już więcej słuchać tego, co podsuwa mu Court of Owls. Znowu trafia do pomieszczania pełnego zdjęć i ze starą kamerą, którą myślał, że wcześniej rozbił. Obłęd daje mu o sobie znać, kiedy zaczyna widzieć parę staruszków, swoich rodziców. Kiedy jednak próbuje ich objąć z ich ciał wylatują sowy, które zaczynają go rozszarpywać.

Bruce znowu odszykuje świadomość i odkrywa, że jest w pomieszczeniu z wielkim posągiem sowy. Nie ma zamiaru pozwolić by to jego przeciwnik decydował o jego historii. Zna wszystkie sztuczki. Zdejmuje jeden panel z podłogi i jest przekonany, że w końcu jest górą. Decyduje się skoczyć w ciemną otchłań.

Bruce znów jest w pokoju pełnym zdjęć. Zaczyna wariować i nie dostrzega za sobą Talona, który przebija go swoim ostrzem.

Włączony od wielu dni bat-sygnał nie wytrzymuje. I kiedy jeden z policjantów zastanawia się co teraz z robią, na miejscu zjawia się Robin, który prosi Gordona by załatwili nowy bat-sygnał.

Autor: Q


Do tej pory mimo wszystko Batman sobie radził czy atakował go Talon, czy też, gdy musiał uciec z wysadzonego w powietrze budynku. Wtedy ani przez chwile nie wątpiliśmy, że bohaterowi może coś złego się stać. W Batman #5 sytuacja jest inna. Pobyt w labiryncie okazał się dla Bruce’a prawdziwym koszmarem. Nie tylko pod względem fizycznym jest coraz bardziej wyczerpany, ale jego psychika została wystawiona na wielką próbę. Urojenia i popadanie w obłęd nie są wskazane, kiedy chce się wydostać z labiryntu.

Za sprawą rysunków czytelnik czuję się tak jakby sam był w klaustrofobicznej pułapce i tak jak bohater nie wie co jest prawdziwe. Sam wygląd zarośniętego Bruce’a z obłędem w oczach sprawia, że ma się poważne wątpliwości, czy tym razem Batman sobie poradzi. Ponownie Snyder i Capullo przygotowali coś niesamowitego i jeśli dalej utrzymają taki poziom to zapowiada się opowieść o Court of Owls na wiele lat zapisze się w historii Batmana.

Ocena: 5,5 nietoperka

Autor: Q

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
8
godzin
2
2
minut
4
2
sekund
3
6

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293