Tytuł odcinka: "REVELATION"
Pierwsza data emisji: 14 października 2011
Reżyseria: Michael Chang
Scenariusz: Kevin Hopps
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Jesse McCartney
Danica McKellar
Nolan North
Khary Payton
Stephanie Nicole Lemelin
Jason Spisak
Bruce Greenwood
Miguel Ferrer
Masasa
Steven Jay Blum
Brent Spiner
Alyssa Milano
Dick Grayson/Robin
M'gann M'orzz/Miss Martian
Superboy/Connor Kent, Zatara
Kaldur'ahm/Aqualad
Artemis
Wally West/Kid Flash
Batman, Wotan
Vandal Savage
Cat Grant
Count Vertigo
Joker
Poison Ivy


Kiedy roślinne kreatury atakują główne miasta na całym świecie, drużyna młodych bohaterów pragnie dołączyć do walki u boku Justice League. Zamiast tego, Batman przydziela im jeszcze bardziej niebezpieczne zadanie – wyeliminowanie panów "roślinek": tajnego stowarzyszenia superzłoczyńców: Injustice League!

Justice League w akcji praktycznie pokazano tylko w pierwszym odcinku. Tym razem wielu bohaterów ma okazję zmierzyć się w walce z niszczycielskimi roślinami. O dziwo motyw z roślinkami lepiej się sprawdził niż sugerował to opis odcinka. Nie jest więc źle, pojawia się też interesujące grono łotrów, czyli Injustice League (Joker, Count Vertigo, Poison Ivy, Atomic Skull, Wotan, Black Adam i Ultra Humanite). Jednak Revelation stawia głównie na akcję. Z tego powodu, w porównaniu z poprzednimi odcinkami, fabuła wydaje się być bardziej uboga. Rozczarowuje też trochę sposób, w jaki zostaje zamkniętą sprawa Injustice League. Jednak mam nadzieje, że znajdzie się jeszcze miejsce dla Jokera w jednym z kolejnych odcinków. Intrygująca jest zaś końcówka, która tak naprawdę jest tytułowym odkryciem. Widzowie dowiadują się, że naprawdę przeciwnikami bohaterów są działający wspólnie Vandal Savage, Ra's al Ghul, Lex Luthor, Queen Bee, Ocean Master, Klarion the Witch Boy i Brain.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • W odcinku pojawiają się Black Adam, Atomic Skull, Ultra-Humanite, Captain Marvel, Superman, Hawkgirl, Hawkman, Green Lantern (John Stewart), Aquaman, Flash, Blue Devil, Captain Atom, Green Arrow, Red Arrow, Black Canary, Green Lantern (Guy Gardner), Plastic Man, Rocket, Icon, Queen Bee, Ocean Master, Ra's Al Ghul, Brain, Lex Luthor, Klarion the Witch Boy, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych.
  • W ujęciach pokazujących atak roślin na most, pojawia się podpis, że akcja rozgrywa się w Star City. Jednak, kiedy widzimy jak Black Canary walczy z nimi, to na moście widać autobus szkolny z napisem "Metropolis". W komiksach oba miasta znajdują się po przeciwnych stronach Stanów Zjednoczonych


CYTATY:

Robin: (o Superboyu i Miss Martian) You know they're a couple, right?
Aqualad: I believe I knew before they did.

Miss Martian: Ugh.
Kid Flash: You all right?
Miss Martian: Dizzy.
Robin: Martians get airsick?
Kid Flash: She does look a little greener than usual.

Poison Ivy: And impressive how you simultaneous juggle multiple scenarios.
Joker: I've had practice... juggling my multiple personalities.

Joker: With so much power at my fingertips, some might call me a control freak. Others, just a freak. Either works for me.

Artemis: (po odkryciu, że zgubiła swój łuk) Ah, I feel naked. And not in a fun way.

Joker: Children. Children foiled our plan. Inconceivable. Unacceptable. Retributionable. That last one might not be a word. So sue me.

           
           
           
           
           
           
           Podczas New York Comic Con ogłoszono, że Chip Kidd wraz z Dave’em Taylorem przygotuje nową powieść graficzną “Batman: Death by Design”, która ma trafić do sprzedaży w 2012 roku. Szczegóły na temat tego projektu Kidd ujawnia w wywiadzie dla serwisu CBR.

[quote]Zawsze bardzo mi się podobało, że są pewne rzeczy, które może zrobić Batman, a Bruce nie. Ale jest też druga strona, ponieważ są rzeczy, które może zrobić Bruce Wayne, a Batman nie może. Musisz mieć obie te rzeczy – przynajmniej ja – żeby wszystko było interesujące. Część historii dotyczy ojca Bruce’a. Nie jest to nic zaskakującego, nie jest to żadne wielkie odkrycie. Chodzi o projektowe dziedzictwo Wayne’ów w Gotham City.[/quote]
Pełny wywiad z Kiddem można przeczytać pod tym adresem.

Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono zaś alternatywną okładkę autorstwa Ivana Reisa do 3. numeru “Batmana”.

Warner Home Video promując film animowany “Batman: Year One” udostępniło nowe zdjęcia i klip przedstawiający Jima Gordona oraz wywiad z Bryanem Cranstonem, który użyczył mu swojego głosu.

W Polsce DVD z filmem animowanym “Batman: Rok Pierwszy” trafi do sprzedaży już 21 października.
Czytaj dalej

Chociaż twórcy “Batman: Arkham City” zaprezentowali wiele bohaterów, którzy pojawiają się w grze, to przynajmniej jedną z postaci udało im się zachować w tajemnicy, aż do tej pory…
Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
7
godzin
1
6
minut
0
1
sekund
4
1

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293