PlakatJuż 9 maja w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ulicy Ratajczaka 38/40 w Poznaniu odbędzie się kolejny Dzień Darmowego Komiksu. W trakcie imprezy swoją specjalną sale odnajdzie Dzień Batmana.

Na wszystkich uczestników czekać będą prelekcje, darmowe komiksy, sklepy i wiele innych atrakcji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą specjalną podstroną wydarzenia oraz na jej główną stronę, którą znajdziecie tutaj.

GŁÓWNE INFORMACJE | ROZKŁAD PRELEKCJI
Plan dotyczy salki Dnia Batmana. Cały rozkład imprezy znajdziecie pod tym linkiem.

11:00
Gothamska telenowela w wydaniu New 52
Małgorzata Chudziak

Czytasz serie związane z bat-rodziną z New 52? Wiesz, co dzieje się poza komiksami wydanymi w Polsce? Śledzisz losy Batgirl czy Nightwinga? Nie? W takim razie zapraszam na prelekcję!

12:00
Killer Croc – czarny charakter zagubionym i zaniedbanym bohaterem
Julian Jeliński

Przeciwnicy Batmana z czasem zyskali sławę i popularność, o której mogą zaledwie pomarzyć inni superbohaterowie. Każdy jest w stanie wymienić Jokera, Pingwina, Człowieka-zagadkę czy też Dwie Twarze. Wśród tych niezliczonych złoczyńców znajduje się Waylon Jones, bardziej znany jako Killer Croc. Analizując jego postać, można odkryć, iż blisko mu do bohatera romantycznego z góry skazanego na porażkę i cierpienie, co też postaram się ukazać w moim referacie. W Killerze Crocu znajdziemy odpowiedź na pytanie o istnienie granic otwartości społeczeństw, a także o możliwość niekompatybilności różnych grup społecznych.

13:00
Batman kontra Predator kontra Punisher, czyli Mroczny Rycerz spotyka bohaterów spoza uniwersum DC
Radosław Pisula

Batman, najpopularniejszy bohater na świecie, przekraczał nie tylko granice swojego człowieczeństwa, Gotham City czy multiwersum DC. Zdarzało mu się także dać po pysku (rzadziej pomóc) herosom i poczwarom wywodzącym się z innych znanych marek popkultury. Mroczny Rycerz skrzyżował rękawicę z samym niesamowitym Hulkiem, ścierał się też z Predatorem, Obcym, Punisherem, Daredevilem, Spawnem, Hellboyem czy Spider-Manem, a nawet został zespolony z Wolverine’em. Podczas swojej prelekcji przedstawię te spotkania, a także zaprezentuję Alfreda, który strzela w Predatora oraz częstuje Hulka herbatą

14:00
Batman na dużym ekranie
Michał Leliński

Wykład dotyczy pełnometrażowych ekranizacji postaci Mrocznego Rycerza i tego, jak zmieniało się podejście do problemu, jak wyglądał odbiór przez fanów i krytyków oraz jaki wpływ miały filmy na popkulturę. Dyskusja na temat poszczególnych produkcji – mile widziana.

15:00
Jak restart uniwersum namieszał w bat-rodzinie?
Małgorzata Chudziak

Co stało się z rodzicami Tima Drake’a? Czy nietoperz zbił okno i natchnął młodego Bruce’a, czy wydarzyło się coś innego? Porównanie originów bat-postaci sprzed New 52 i po odświeżeniu.

17:00
Bat-rodzina, czyli ilu w końcu było tych Robinów?!
Wojciech “Kelen” Nelec

Jeśli kiedykolwiek na twojej twarzy pojawił się znak zapytania związany z tożsamością Robina, a informacja o Bat-Psie zostawiła w szoku na kilka dni… to ta prelekcja będzie właśnie dla ciebie! Przyjdź i dowiedz się wielu rzeczy o członkach rodziny Batmana – od pierwszego Robina po niesamowitą Bat-Krowę!

18:00
ABC Pepakury
Komiksowi

Pepakura Designer to magiczny program, który pomoże ci zbudować niemalże każdą zbroję, ale też inne twarde elementy kostiumów, broń, a nawet figurę jelenia w skali 1:1! Pokażemy – krok po kroku – jak używać programu, sklejać elementy, odsysać próżniowo… bez samookaleczenia. Nie bądź cosplayowym Januszem i naucz się budować kozackie kostiumy.

już za:
dni
3
5
godzin
1
7
minut
5
6
sekund
0
9

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

fkc5d4_xwaqkpqn fkbizkdaiaaowid fkbixdfagaavi7i fkbiwglaaaavxs2 fkbi00sagaee7ga bw_3x10_08