BATMAN ETERNAL #51Od samego początku największą zagadką cotygodniowej serii “Batman Eternal” była tożsamość złoczyńcy stojącego za całym zamieszaniem oraz atakiem na Batmana. Przedostatni numer, który właśnie miał premierę w Stanach Zjednoczonych, daje ostateczną odpowiedź na tę kwestię. Wszystkich niecierpliwych zapraszamy do rozwinięcia newsa.

Czytaj dalej

 „Batman Unlimited: Animal Instincts”W nowym odcinku programu DC All Access zaprezentowano pierwszy klip z filmu animowanego „Batman Unlimited: Animal Instincts”. W zaprezentowanym materiale Batman i Green Arrow walczą z roboto-zwierzakiem Silverbacka.

Animacja skierowana do młodszego odbiorcy, jest wynikiem współpracy Warner Bros. oraz firmy produkującej zabawki Mattel. Premiera „Batman Unlimited: Animal Instincts” 12 maja.
Czytaj dalej

GothamPremiera kolejnego odcinka “Gotham” dopiero 13 kwietnia, ale już poznaliśmy jego tytuł i opis. W “Beasts of Prey” po raz pierwszy pojawi się Jason Lennon aka Ogre w którego wcieli się Milo Ventimiglia.

Gordon i Bullock prowadzą śledztwo dotyczące nierozwiązanej sprawy Ogre’a, seryjnego mordercy, którego ofiarami są młode kobiety z Gotham City. W międzyczasie Fish planuje jak uciec od Dollmakera, a Bruce i Selina doprowadzają do konfrontacji z Reggie’m.
Czytaj dalej

BATMAN ETERNAL #50

Tytuł historii: The Tower
W sprzedaży od: 18.03.2015 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, Kyle Higgins i Tim Seeley
Rysunki: Alvaro Martinez
Okładka: Cliff Chiang
Kolor: June Chung
Tusz: Raul Fernandez
Liternictwo: Tom Napolitano
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

W tym miesiącu BATMAN ETERNAL: epicka Bat-opowieść trwająca rok zmierza do oszałamiającego końca! Gotham City płonie! Złoczyńcy biegają po ulicach! Bat-technologie zostały uszkodzone! A geniusz stojący za tym wszystkim przystawił nóż do żeber Batmana! Jak Mroczny Rycerz zakończy ten koszmar… i jak to ukształtuje przyszłe oblicze Gotham City?

Po pokonaniu Bane’a, a dokładnie rozbiciu na nim myśliwca, Batman postanawia kontynuować swoją walkę, by wszystko zakończyć.

W więzieniu Blackgate sytuacja zostaje opanowano. Pingwinowi udało się jednak w powstałym zamieszaniu zbiec z pomocą Killer Croca.

Batwing jest w sporych tarapatach, ale na spotkanie ze Strachem na Wróble Batman jest zawsze przygotowany. Następnie Bruce pomaga Harper unieszkodliwić Mr. Freeze’a. Z bronią Victora, bohater bez problemów powstrzymuje Clayface’a. Nie musi się jednak fatygować by pomóc Batgirl, gdyż, ta sama poradziła sobie z Córką Jokera.

Gotham City płonie, w czym swój udział ma Firefly, ale nie tylko. Batman zaś otrzymuje kolejne zaproszenie i tym razem postanawia je przyjąć i udaje się do Beacon Tower. Na miejscu zostaje szybko porażony prądem przez Cluemastera, który stwierdza, że bohater już dawno powinien podążyć za wszystkimi śladami.

Autor: QOd początku numeru widzimy Batmana w akcji. Rozbija myśliwiec by załatwić Bane’a, pokonuje Stracha na Wróble, Mr. Freeze’a i Clayface’a. Przychodzi mu to z dużą łatwością. Wychodzi na to, że tylko Batgirl jest godna bycia członkinią Bat-rodziny bo sama pokonała Córkę Jokera, reszta bohaterów zawiodła, kiedy była potrzebna. Co dalej? Batman cały czas nie ma bladego pojęcia kto nim pogrywa i wychodzi na to, że z dziecinną łatwością daje się pokonać Cluemasterowi. Czy Arthur Brown jest tajemniczym przeciwnikiem, który stoi za tym wszystkim? Na pewno jego wejście na końcu zaskakuje i robi wrażenie. Czyżby miało się okazać, że Batman zostanie pokonany przez drugorzędny, czy trzeciorzędnych łotrów?

Już od kilkunastu numerów cała historia Batman Eternal przestała mnie ekscytować i 50. numer nic w tej kwestii nie zmienia. Na wiele pytań jeszcze nie uzyskaliśmy odpowiedź w tym na te, kogo widziała Steph? Jeśli Cluemaster okaże się być kolejna zmyłką, to nasuwa się tylko jedno wyjaśnienia, że cała ta historia to jedna wielka symulacja Bruce’a, który postanowił się sprawdzić z największym wyzwaniem, zmierzyć się z samym sobą. Tak absurdalny pomysł mimo wszystko wydaje się lepszy od tego co do tej pory otrzymaliśmy. Jednakże, do końca pozostały jeszcze dwa numeru, tak więc wszystko jeszcze może się zmienić.

Ocena: 2,5 nietoperka

Autor: Q

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
7
godzin
1
4
minut
5
9
sekund
3
9

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293