Tytuł odcinka: "INDEPENDENCE DAY"
Polski tytuł: "Dzień Niepodległości", "Fajerwerki"
Pierwsza data emisji: 26 listopada 2010
Reżyseria: Jay Olivia
Scenariusz: Greg Weisman
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...


Obsada:
Jesse McCartney
Nolan North
Khary Payton
Jason Spisak
Bruce Greenwood
Kevin Michael Richardson
Mark Rolston
Keith Szarabajka
Alan Tudyk
Yuri Lowenthal
Stephanie Nicole Lemelin
Rene Auberjonois
George Eads
Miguel Antonio
Crispin Freeman
Phil LaMarr
Dick Grayson/Robin
Connor Kent/Superboy, Clark Kent/Superman, Zatara
Aqualad
Wally West/Kid Flash
Bruce Wayne/Batman
Martian Manhunter
L-3
Mr. Freeze
Green Arrow
Icicle Jr.
Komputer
Dr Mark Desmond
Flash
Ferrer L-1
Speedy, Guardian
Aquaman, Dubbilex


Robin, Speedy, Aqualad i Kid Flash w końcu zostają zaproszeni do siedziby Justice League. Jednak, kiedy młodzi bohaterowie postanawiają udać się na samodzielną misję do projektu Cadmus, na miejscu dokonują zaskakującego odkrycia...

Muszę przyznać, że do zapowiedzi serialu Young Justice podszedłem bez większych emocji. Nie spodziewałem się niczego nadzwyczajnego, a pojawiające się concept arty tego stanu rzeczy nie zmieniły. Zmartwiła mnie natomiast pierwsza wideo zapowiedź, która nie zapowiadała niczego atrakcyjnego - coś na poziomie The Batman, ale w lepszej oprawie wizualnej. W tej chwili jesteśmy już po premierze pierwszych dwóch odcinków. I cóż mogę powiedzieć teraz?

Nie jest źle, ale nie jest też za dobrze. Póki co, moim zdaniem, największym plusem jest animacja oraz ogólnie strona wizualna serialu. Jeśli zaś chodzi o muzykę, to nie dostaliśmy żadnych powalających utworów towarzyszących poszczególnym scenom, a główny temat muzyczny wciąż jest nam nieznany (zapewne usłyszymy go podczas emisji następnego odcinka). Jeśli zaś chodzi o rzecz najważniejszą, czyli fabułę - jest lekko, czasem śmiesznie, czasem zbyt dziecinnie. Wygląda na to, że animacja będzie głównie skupiała się na walce oraz relacjach między młodymi bohaterami, co brzmi bardzo interesująco. Charakter każdej z postaci został już w większości określony przez pierwsze dwa odcinki, podczas których również obserwujemy bunt Speedy'ego. Z tego wątku jak i innego, w którym Superboy będzie uczył się życia poza "probówką" oraz pracy zespołowej mogą wyniknąć bardzo ciekawe odcinki. Oby tylko zredukowano denne dialogi do minimum, które niestety pojawiały się tutaj w dość dużej ilości.

Kilka słów o Robinie i Batmanie. Jak wiemy, członkowie Justice League mają pojawiać się od czas do czasu w serialu. I mam nadzieję, że doczekamy się również ponownych gościnnych występów Mrocznego Rycerza, któremu głoś podkłada ponownie Bruce Greenwood (wcześniej uczynił to w filmie animowanym Batman: Under the Red Hood). Aktor ponownie świetnie wywiązał się ze swojego zadania (mimo, że nie miał zbyt dużo kwestii). Jeśli zaś chodzi o Robina, to jest to zdecydowanie inny Cudowny Chłopiec, którego mogliśmy oglądać. No, może trochę przypominać tego z The Batman. W tym wydaniu sporo się rusza, walczy i zajmuje się rzeczami związanymi z komputerami i gadżetami. Jest inaczej, zobaczymy co też przygotowali twórcy serialu dla młodego Dicka Graysona.

Z pewnością zerknę na następny odcinek. Już koniec drugiego zawierał pewnego rodzaju zachętę do dalszego oglądania - tajemnicza grupa ludzi, którzy kontrolowali sytuację w Project Cadmus. Co z tego wyniknie? Zobaczymy. Póki co, daje serialowi szansę.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: kelen
Pierwszy odcinek Young Justice prezentuje się dobrze. Fabuła jest raczej sztampowa i przewidywalna. Zaskakujący może być jedynie fakt pojawienia się Superboya.
Animacja stoi na wysokim poziomie. Walki są szybkie i dynamiczne.
Dubbing również idealny. Każda postać ma świetny głos, idealnie dobrany.
Fanów DC na pewno zadowoli krótki występ takich postaci jak Queen Bee, Captain Cold, Killer Frost, Icicle i Mr. Freeze, a także obecność Guardiana.

Na uznanie zasługuje sposób, w jaki wprowadzono postać Superboya do serialu. Wykorzystanie motywu z klonem Supermana z 500. numeru The Adventures of Superman bardzo pasuje do fabuły odcinka.

Jako pilot wprowadzający widzów do świata serialu odcinek Independence Day, Part 1 spisuje się dobrze. Widzowie poznają poszczególnych bohaterów, złoczyńcę itd. Po pierwszym odcinku można stwierdzić, że serial skierowany jest raczej do fanów DC. Osobom lubiącym kreskówki o superbohaterach na pewno też się spodoba, choć zwykły widz nie mający zbytniego do czynienia z komiksami wydawanymi przez DC Comics może mieć wrażenie jakby oglądał Justice League w wersji dla ubogich.

Ocena: 4 nietoperki


Druga część Indepencence Day jest lepsza od pierwszej. Oczywiście fabuła nadal jest przewidywalna i raczej nie ma mowy o żadnych zaskoczeniach. Odcinek ratuje się wątkiem Superboya. Jego wątpliwości, co do tego po czyjej powinien być stronie (Young Justice, czy Blockbustera) są najmocniejszym punktem tego epizodu. Wątek lekko psychologiczny w serialu nastawionym raczej na akcję wychodzi mu jak najbardziej na plus. Reszta, czyli animacja, walki i dubbing są na takim samym tzn. wysokim poziomie, co w pierwszej części Independence Day.

Ocena: 5 nietoperków

Autor: Mikoto
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
 • Podczas premiery dwa odcinki zostały wyemitowane po sobie, jako jedna całość.
 • Podczas oddzielnej emisji obu odcinków pierwszy ma tytuł Independence Day a drugi Fireworks.
 • Bruce Greenwood wcześniej użyczył głosu Batmanowi w filmie animowanym Batman: Under the Red Hood.
 • Złoczyńcy, którzy pojawiają się w odcinku, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych to: Killer Frost, Captain Cold.
 • Kiedy pokazany zostaje most w Star City to widać, że samochody jadą w obu kierunkach, jednak kiedy dochodzi do ataku Icicle'a, wtedy wszystkie pojazdy jadą w jednym kierunku.
 • Chociaż Aqualad, Robin i Kid Flash znajdowali się na najwyższym piętrze, to przy windzie jest przycisk do jazdy do "góry".
 • Na początku odcinka pojawia się czterech lodowych złoczyńców: Mr. Freeze, Captain Cold, Killer Frost i Icicle, jest to podobna scena do tej z Superman/Batman: Public Enemies, gdzie lodowi złoczyńcy próbowali dopaść Batmana i Supermana.
 • Kiedy Robin schodzi szybem windy na niższy poziom, to numery na ścianach nie zgadzają się z numerami na drzwiach od wind.
 • W bibliotece Hall of Justice w zależności od scen zmienia się liczba foteli.
 • Genomorphy charakteryzują się super siłą, telepatią i szponami jak brzytwy.
 • Wypowiedź Guardiana: "Doc, these aren't your typical meddling kids", to nawiązanie do różnych seriali ze Scooby-Doo, gdzie złoczyńcy na końcu odcinków często wypowiadali takie zdanie: "And I would have gotten away with it, too, if it wasn't for those meddling kids!".


CYTATY:

Mr. Freeze: The Boy Wonder. The Bat sent you to drag me off to prison. Frankly, I'm underwhelmed.
Robin: Great, but I'm kinda in a hurry here.
Mr. Freeze: Kids. Always in such a rush. I prefer to preserve these moments... forever.
Robin: I'm not talking to you.

Turyta: Is that Batman?
Turytka: I see Flash and Flash Jr.
Turyta: Isn't his name Speedy?
Nastoletni turysta: No, Speedy's Green Arrow's sidekick.
Turyta: Well, that makes no sense.

Robin: I disabled the door, we're safe.
Aqualad: We're trapped.

           
           
           
           
           
           
         INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Wojciech Paszkowski
Dialogi: Dominik Kaczmarski


W wersji polskiej udział wzięli:
Grzegorz Drojewski – Robin/Dick Grayson
Klaudiusz Kaufmann – Mały Flash/Wally West
Jakub Szydłowski – Wodnik/Kaldur ’Ahm
Karol Wróblewski – Superboy/Conner Kent
Robert Czebotar – Batman
Robert Tondera – Superman
Paweł Szczesny – Aquaman
Krzysztof Cybiński – Speedy/Roy Harper, jeden z członków Błysku
Andrzej Chudy – Zielona Strzała/Oliver Queen, jeden z członków Błysku
Marcin Przybylski – Flash/Barry Allen
Dariusz Błażejewski – Marsjanin Łowca/J'onn J'onnz
Wojciech Paszkowski – Mark Desmond
Bartosz Martyna – Dubbilex
Przemysław Nikiel – Mr. Freeze
Brygida Turowska-Szymczak – głos komputera Przystani
Jakub Wieczorek – Strażnik/Jim Harper
Robert Kuraś – Icicle Jr., Zatara
Bożena Furczyk – głos komputera Jaskini
i inni

Lektor: Przemysław Nikiel 

Tytuł odcinka: "WELCOME TO HAPPY HARBOR"
Polski tytuł: "Witajcie w Szczęśliwym Porcie"
Pierwsza data emisji: 21 stycznia 2011
Reżyseria: Jay Oliva
Scenariusz: Kevin Hopps
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Jesse McCartney
Khary Payton
Jason Spisak
Nolan North
Danica McKellar
John de Lancie
Khary Payton
Crispin Freeman
Jeff Bennett
Dick Grayson/Robin
Aqualad
Wally West/Kid Flash
Connor Kent/Superboy
M'gann M'orzz/Miss Martian
Brom Stikk/Mr. Twister
Daniel Brickwell/Brick
Roy Harper/Speedy
Red Tornado


Po tym jak Speedy odmawia dołączenia do nowej drużyny Robin, Aqualad i Kid Flash obawiają się, że Young Justice okaże się tylko w żartem... podczas gdy nowa członkini Miss Martian obawia się, że nie ma dla niej miejsca w drużynie. Kiedy więc czwórka bohaterów i Superboy przeciwstawiają się Mister Twisterowi wydaje się, że wszystkie ich obawy właśnie się zrealizowały.

Welcome to Happy Harbor to w mojej opinii najsłabszy jak dotąd odcinek serialu. Słowo "przeciętność" najlepiej oddaje jego charakter. Odcinek broni się tylko dwoma rzeczami. Pierwsza to ukazanie relacji pomiędzy Miss Martian (nowa członkini Young Justice), a resztą zespołu. Druga to porządny bad guy. Walki młodych bohaterów z Mister Twisterem robią wrażenie. Warto też wspomnieć o głosie złoczyńcy. Dubbingujący go John de Lancie wykonał kawał dobrej roboty.

Odcinek nie jest zły, ogląda się go przyjemnie a i żadnych poważnych minusów nie widać (jedyny mankament Welcome to Happy Harbor jaki przychodzi mi do głowy to brak obecności członków Justice League). Mimo wszystko chciałbym wreszcie zobaczyć odcinek zapadający w pamięć, wyróżniający się czymś z pośród tego wszystkiego, co widzieliśmy już setki razy w innych kreskówkach o superbohaterach. Niestety Welcome to Happy Harbor ma u mnie status "obejrzeć - zapomnieć".

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Mikoto
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
 • Podczas walki bohaterów z Mr. Twisterem dostrzec można kilka błędów m.in. znikający las czy zaparkowane samochody.
 • W scenie w której bohaterowie próbują nakłonić Speedy'ego do dołączenie do nich odbicia wieżowców w wodzie nie pasują do kształtu tych budynków.
 • W odcinku dostrzec można jeszcze kilka mniejszych niedociągnięć typu: brak klamki przy piekarniku, zmiana liczba pokręteł przy piekarniku.
 • Na mapie USA pokazanej w odcinku brakuje Jeziora Górnego.
 • Marsjanie nie mogą czytać w myślach nieorganicznych istot.
 • Ze względu na polecenie Batmana, Robin nawet w normalnym ubraniu nie może zdradzić swojej prawdziwej tożsamości.


CYTATY:

Aqualad: (do Speedy'ego) The cave is perfect. It has everything the team will need.
Robin: For covert missions. You know, spy stuff.
Kid Flash: And wait till you see Superboy and Miss Martian. But I saw her first.

Kid Flash: You brought your utility belt?
Robin: Never leave home without it - first thing Batman taught me
Kid Flash: Yeah, right after never go to the bathroom without it.

Robin: Guess if we're gonna have a babysitter, a heartless machine is exactly what we need.
Kid Flash: Dude! Harsh!
Red Tornado: And inaccurate. I have a heart. Carbon-steel alloy. I also have excellent hearing.
Robin: Eh. right. Sorry. I'll strive to be more accurate.
Aqualad: And more respectful.

           
           
     INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Wojciech Paszkowski
Dialogi: Dominik Kaczmarski


W wersji polskiej udział wzięli:
Grzegorz Drojewski – Robin/Dick Grayson
Katarzyna Łaska – Marsjanka/M’gann "Megan" M’orzz
Klaudiusz Kaufmann – Mały Flash/Wally West
Jakub Szydłowski – Wodnik/Kaldur ’Ahm
Karol Wróblewski – Superboy/Conner Kent
Jacek Kopczyński – Red Tornado
Krzysztof Cybiński – Speedy/Roy Harper
Andrzej Chudy - Pan Huragan
Robert Kuraś - Brom Stikk
Jakub Wieczorek – Brick
Bartosz Martyna – T.O. Morrow
i inni

Lektor: Przemysław NikielGOTHAM HIGH (PROJEKT ZAWIESZONY)


Celeste Green i Jeffrey Thomas wpadli pewnego razu na bardzo interesujący pomysł. Mianowicie postanowili umieścić swojego ulubionego bohatera – Batmana – w szkole średniej. Wszystko zaczęło się od rysunku przedstawiającego Jokera i Harley, jako nastolatków. Niestety, chociaż DC dostrzegło w tym pomyśle potencjał na serial animowany, to jednak cały projekt Gotham High upadł. Artyści udostępnili jednak na swoim blogu rysunki, które stworzyli na potrzeby tego projektu. Dzięki temu wiadomo, że w serialu nie zabrakłoby takich bohaterów jak: Matt Hagen (Clayface), Harvey Dent (Two-Face), Oswald Cobblepot (Pingwin), Waylon Jones (Killer Croc), Edward Nigma (Riddler), Barbara Gordon (Batgirl), Bruce Wayne (Batman), Jonathan Crane (Strach na Wróble), Selina Kyle (Catwoman), Jay (Joker), Harleen Quinzel (Harley Quinn), Pamela Isley (Poison Ivy), Bane i Victor Fries (Mr. Freeze).Wszyscy będąc nastolatkami doświadczamy wielu niesamowitych zmian: problemów z cerą, nagłej, nienasyconej potrzeby utrzymania sprawiedliwości i pomszczenia zamordowanych rodziców… Cóż tak jest, kiedy jesteś Bruce’em Wayne’em.

Jakby bycie nowym uczniem w Gotham High nie było dość ciężkie, bezsenność Bruce’a Wayne’a i jego fascynacja nowymi technologiami nie ułatwiają mu życia. Zamiast spędzać czas na nauce pochłania go obsesja stworzenia nowej tożsamości, Batmana. Jednak pod czujnym okiem swojego opiekuna Alfreda Pennywortha, Bruce Wayne jest zmuszony wykorzystać swoją inteligencje do innych ważnych celów, do ukończenia szkoły średniej. Znając jednak jego kolegów ze szkoły, czy Bruce’owi uda się przetrwać w Gotham High?

Przygotował: Q
Na podstawie materiałów z blogu Jeff and Celeste


Poprzednia strona

| O SERIALU | ODCINKI |


Sezon 1 (2010-2012)
 1. Independence Day, Part 1
 2. Independence Day, Part 2 (Fireworks)
 3. Welcome to Happy Harbor
 4. Drop Zone
 5. Schooled
 6. Infiltrator
 7. Denial
 8. Downtime
 9. Bereft
 10. Targets
 11. Terrors
 12. Homefront
 13. Alpha Male
 14. Revelation
 15. Humanity
 16. Failsafe
 17. Disordered
 18. Secrets
 19. Misplaced
 20. Coldhearted
 21. Image
 22. Agendas
 23. Insecurity
 24. Performance
 25. Usual Suspects
 26. Auld Acquaintance
Young Justice: Invasion

Sezon 2 (2012-2013)
 1. Happy New Year
 2. Earthlings
 3. Alienated
 4. Salvage
 5. Beneath
 6. Bloodlines
 7. Depths
 8. Satisfaction
 9. Darkest
 10. Before the Dawn
 11. Cornered
 12. True Colors
 13. The Fix
 14. Runaways
 15. War
 16. Complications
 17. The Hunt
 18. Intervention
 19. Summit
 20. Endgame
Young Justice: Outsiders

Sezon 3 (2019)
 1. Princes All
 2. Royal We
 3. Eminent Threat
 4. Private Security
 5. Away Mission
 6. Rescue Op
 7. Evolution
 8. Triptych
 9. Home Fires
 10. Exceptional Human Beings
 11. Another Freak
 12. Nightmare Monkeys
 13. True Heroes
 14. Influence
 15. Leverage
 16. Illusion of Control
 17. First Impression
 18. Early Warning
 19. Elder Wisdom
 20. Quiet Conversations
 21. Unknown Factors
 22. Antisocial Pathologies
 23. Terminus
 24. Into the Breach
 25. Overwhelmed
 26. Nevermore
Young Justice: Phantoms

Sezon 4 (2021-)
 1. Inhospitable
 2. Needful
 3. Volatile
 4. Involuntary


Poprzednia Strona

już za:
dni
3
8
godzin
0
3
minut
0
6
sekund
2
1

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

fjijoppauaquzch 272203077 fjev_newuaqgn01 the-batman-poster_5 fjedsmcxeag7nw1 fjedq3fxoamzvrq