Forum

Już wkrótce
 • Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, Tom 1 (WKKDC BiZ) - 06 lip 2022,
 • Dceased. Martwa planeta - 13 lip 2022,
 • Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2 - 27 lip 2022,
 • Liga Sprawiedliwości. Wieczna zima - 27 lip 2022,
JLA: HEAVEN’S LADDER

Data wydania: 2000
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Bryan Hitch
Tusz: Andy Lanning, Paul Neary
Kolory: Laura Martin
Okładka: Bryan Hitch, Paul Neary, Laura Martin
Liternictwo: Ken Lopez
Wydane jako: oneshot (format oversize)
Ilość stron: 74

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

„JLA Heaven’s Ladder” to oneshot wydany w 2000 roku w ekskluzywnym formacie oversize. Scenariuszem zajął się Mark Waid – człowiek mający na koncie taką rewelację jak „Kingdom Come”, niemniej dobre „JLA Tower of Babel”, która wchodzi w skład jego udanego runu Ligii Sprawiedliwości. Rysunki wykonał Brian Hitch, który również miał już do czynienia z przygodami Ligii, w tym także ilustrował scenariusze Marka Waida.

Od razu rzucani jesteśmy na głęboką wodę. Nie ma miejsca na jakiś wstęp czy dawkowanie napięcia. Oto bowiem niemal cały główny skład Justice League jest świadkiem raczej niecodziennego zdarzenia. Będąc w swojej bazie na księżycu, odczuwają coś w rodzaju trzęsienia ziemi, po czym z hiperprzestrzenni wyłania się gigantyczny statek kosmiczny. I przez słowo „gigantyczny”, mam na myśli naprawdę Gigantyczny. W tej całej scenie nie byłoby może nic dziwnego, w końcu do takich widoków członkowie JLA powinni być przyzwyczajeni, jednak jest jeden mały szczegół. Z owego pojazdu wysuwa się bowiem igła, niczym oliwkę przebija naszą planetę i nawet się nie zatrzymując, odlatują w siną kosmiczną dal. Dzięki szybkiej teleportacji, bohaterowie wracają na Ziemię i wprawiają w ruch wydarzenia, które mają doprowadzić do wyjaśnienia kto i dlaczego porwał kulę ziemską.

Superman miał już do czynienia z tego rodzaju problemem. Było to dawno i nieprawda, bo w roku 1988 za sprawą Johna Byrne’a oraz Curta Swana powstał oneshot „Superman: The Earth Stealers” i zawierał on podobne motywy „uprowadzenia” planety, co w omawianym przeze mnie komiksie. Tym razem jednak porywacze nie są czymś w rodzaju Galactusa z uniwersum DC, tylko czymś znacznie bardziej skomplikowanym. Wyobraźnia Marka Waida poniosła go naprawdę daleko. Oczywiście nie będę zdradzał finału historii oraz „tożsamości” sprawcy całego zdarzenia, ale fabuła zatacza kręgi daleko w przeszłość uniwersum, nawet w czasy tzw. Wielkiego Wybuchu. Pomysł jest na pewno ciekawy, ale z jego wykonaniem już trochę gorzej. Moim zdaniem Waid lekko wszystko przekombinował i skondensował. Za dużo tutaj, jak na 72 strony komiksu, podróży między światami, obcych ras i kosmicznego biadolenia. Gdyby wszystko przeciągnąć nieco dłużej, rozciągnąć akcenty i szerzej ukazać tych kilka wymiarów, które odwiedzają bohaterowie, wtedy mogło to by być naprawdę dobre science fiction. Szczególnie, że fabuła zahacza poniekąd o kulturę i religijne wierzenia obcych ras, więc była dobra okazja, żeby ten temat trochę pociągnąć.

Skład Ligii to: Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Aquaman, Steel, Plastic Man, Flash, Martian Manhunter oraz oczywiście Batman. Z Mrocznym Rycerzem zawsze trzeba umieć postępować jeśli w grę wchodzi epicka, kosmiczna przygoda. Waidowi się to udało i stworzył mu niezłą kreację. Nietoperz nie bierze udziału w bezpośrednim rozwiązywaniu sprawy, lecz zostaje oddelegowany do równie ważnej roli, do której znacznie lepiej się nadaje. Aż się zdziwiłem, gdy zobaczyłem, że scenarzysta jednak zdecydował się na umieszczenie Batmana w finale. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ i tak nie odegrał on w nim żadnej istotnej roli.

Format oversize robi wrażenie. Wymiary komiksu to 34 na 25 centymetrów. Pomijając fakt, że komiks nie mieści mi się na regale, to przyjemnie jest popatrzeć na rysunki tej wielkości oraz na podwójną okładkę. Co prawda, nie jest to ten sam poziom co podziwianie stylu Alexa Rossa w komiksie o podobnych gabarytach – „JLA Liberty and Justice” , ale szkice Hitcha wyglądają jak najbardziej poprawnie. Autorzy dobrze wykorzystują powiększony rozmiar umieszczając co chwilę jakiś splash page, pojedynczy lub podwójny, jest kilka efektownych wybuchów itp. Komiks nie posiada niestety żadnych dodatków, a także jest niedostępny w krajowych sklepach internetowych. Pozostaje ratować się zamówieniem specjalnym lub polowaniem na Allegro. Ale czy warto? Są zadatki na dobre sf, ciekawy pomysł, ale jednak mogło być lepiej. Nie jest to zły komiks, ale w mojej opinii, trochę mu brakuje, by z czystym sumieniem polecić go każdemu.


Plusy:

 • nadaje się do oglądania
 • ciekawy pomysł…

Minusy:

 • …jednak nie w pełni wykorzystany
 • niedostępność komiksu
 • brak dodatków
Autor: Rado

Poprzednia Strona

MROCZNY RYCERZ POWSTAJE
/THE DARK KNIGHT RISES/

Data wydania (Polska): 26.09.2014
Wydawca: Galapagos
Gatunek: fantasy
Cena rynkowa:
Rok produkcji: 2012
Czas trwania filmu: 160 min.
Wersja wydania: 2 płytowa
Zawartość płyty 1: film
Zawartość płyty 2: dodatki
Wersje językowe filmu: polska, angielska, rosyjska, węgierska, turecka, chińska, tajska, ukraińska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Napisy: polskie, norweskie, hebrajskie, węgierskie, tureckie, greckie, rosyjskie, ukraińskie, słoweńskie, rumuńskie, serbskie, estońskie, łotewskie, indonezyjskie, tajskie
Wersja dla niesłyszących: angielska
Dodatki: BATMOBIL – Po raz pierwszy zobacz pięć modeli Batmobila jednocześnie. Poznaj dogłębnie każdy aspekt najbardziej inspirującej broni w arsenale Batmana i zobacz ewolucję tego technologicznego cudu i ikony kulturowej. KONIEC RYCERZA – Wszechstronne spojrzenie na pracę reżysera Christophera Nolana I jego ekipy przy tworzeniu filmu Mroczny Rycerz powstaje, epickiej konkluzji legendy Mrocznego Rycerza. I WIELE WIĘCEJ!

Opis: Spektakularne zakończenie trylogii! Mroczny Rycerz Powstaje ponownie jednoczy wybitnego reżysera Christophera Nolana i genialnego aktora Christiana Bale’a. Osiem lat temu, po tym jak przyjmuje na siebie winę za śmierć Harveya Denta, okryty hańbą Batman (Christian Bale) znika w tajemniczych okolicznościach. Wszystko się jendak zmienia, gdy na horyzoncie pojawia się sprytna kocia włamywaczka (Anne Hathaway) i bezwzględny szaleniec – Bane (Tom Hardy). Terrorystyczne zamiary zamaskowanego Bane’a zmuszają Bruce’a do powrotu z wygnania i podjęcia ostatecznej walki o przetrwanie Gotham City… i Batmana. Wspaniała realizacja. Efekty specjalne. Spektakularny sukces na świecie. NAJWIĘKSZA PREMIERA DEKADY! >>>WIĘCEJ O FILMIE

Na polski rynek trafiło 2-płytowe wydanie DVD. W odróżnieniu od chociażby amerykanów na DVD otrzymaliśmy znacznie bogatsze wydanie, które pod względem zawartości nie odbiega od wydania Blu-ray. Jeśli więc nie przywiązujecie tak wielkiej uwagi do jakości HD to 2-płytowe wydanie DVD powinno wam w zupełności wystarczyć.

Na pierwszej płycie znajdziemy tylko film oraz możliwość wyboru poszczególnych scen podzielonych na 17 rozdziałów. Menu główne jest ruchome (prezentacja fragmentów filmu) i w języku angielskim. Do wyboru są m.in. polskie napisy lub lektor (Piotr Borowiec). Tłumaczenie pod napisy jest w niektórych fragmentach bardziej szczegółowe, ale w większości przypadkach pokrywa się z tekstem czytanym przez lektora.

„Mroczny Rycerz Powstaje” stanowiący zakończenie trylogii Christophera Nolana sam w sobie jest wart umieszczenia na półce obok pozostałych „Batmanów”. Skoncentrujmy się więc na dodatkach. Łącznie wszystkie bonusy trwają prawie 3 godziny, jest więc w czym wybierać.

Główne materiały dotyczące „The Dark Knight Rises” zostały podzielone na 3 sekcje: „Produkcja” („Production”), „Bohaterowie” („Characters”) i „Refleksje”(„Reflections”). Menu jest statyczne i w języku angielskim. Także tytuły poszczególnych materiałów nie zostały przetłumaczone. Wszystkie bonusy, oprócz zwiastunów, mają do wyboru polskie napisy. Za wadę można uznać fakt, że dodatków wchodzących w skład danych segmentów na temat kulis produkcji nie da się odtworzyć na raz, czyli w niektórych przypadkach po dwóch minutach materiału znowu trzeba potwierdzić chęć obejrzenia następnego. Jest to drobna niedogodność, która jednak nie wpływa na odbiór całości.

Pod względem zawartości najbardziej okazale prezentują dodatki dotyczące produkcji. Każdy etap produkcji filmu został przedstawiony w nie za długich materiałach, które odsłaniają kulisy produkcji. Oprócz omówienia tak znaczących scen jak walka Batmana z Bane’em, prologu, czy stworzenie The Bata, znalazło się także miejsce na zdawałoby się mniej istotne rzeczy. Oglądając jednak materiał chociażby o przygotowaniach do krótkiej sceny, w której prowadząc samochód John Blake na własnej skórze przekonuje się o niszczycielskiej sile działań Bane’a. Na przykładzie wybuchów niszczących część dróg w filmie widać, że twórcy do każdej sceny podchodzili z należytą dbałością o szczegóły. Odsłonięte kulisy produkcji, oraz poszczególne etapy przegotowań uzmysławiają z jaką wielką produkcją mamy do czynienia. Wielkie dekoracje budowane w hangarach robią niesamowite wrażenia. Na uwagę zasługuje też zastosowanie różnych rozwiązań w celu uniknięcia stosowania nadmiernego CGI, którego oczywiście nie zabrakło, a także zatrudniania setek statystów. Oprócz informacji na temat ściśle technicznych przygotowań do realizacji filmu dowiadujemy się również jak Hans Zimmer stworzył już kultowe „deshi basara”.

W „Mrocznym Rycerzu Powstaje” po raz pierwszy u Nolana pojawia się Bane i Catwoman. Z “Gotham’s Reckoning” dowiadujemy się chociażby jak na wczesnych etapach wyglądały różne projekty maski Bane’a, nie brak także informacji na temat przygotowywać Toma Hardy’ego do roli złoczyńcy. “A Girl’s Gotta Eat” poświecony jest Catwoman. Mamy możliwość zobaczyć wczesne szkice postaci oraz przekonać sie ile różnych wariantów przygotowali twórcy nim zdecydowali sie by to gogle z noktowizorem stanowiące część maski w pewien sposób tworzyły kocie uszy. Dużo miejsca poświęcono też wyborze strojów Seliny Kyle, która w każdej sytuacji jest jak kameleon. W obu materiałach nie zabrało też wypowiedzi Toma Hardy’ego i Anne Hathaway. „The Journey of Bruce Wayne” pod pewnymi względami różni się od dodatków dotyczących Bane’a i Catwoman. Postać Batmana i jego kostium zostały już omówione przy wcześniejszym filmach, dlatego tym razem całość bardziej skupia się na samej postaci Bruce’a i jego losach. Dostajemy chociażby odpowiedź na pytanie dlaczego Bruce utyka.

Trzecia sekcja zawiera dwa materiały. “Shadows & Light in Large Format” koncentruje się na pracy i wykorzystywaniu kamer IMAX, którymi nakręcono prawie 1/3 filmu. „The End of a Legend”, to zaś najbardziej luźny ze wszystkich materiałów z wyraźną nutą nostalgii. Twórcy i aktorzy dzielą się różnymi zabawnymi anegdotami i wspominają prace na planie, na którym większość z nich spędziła prawie 8 lat.

Wśród dodatków znajduje się także dokument na temat wszystkich Batmobilów. Pojazd Batman, czy to w filmach, komiksach, czy serialach animowanych zawsze stanowi ważny element i jest pod pewnymi względami ważnych bohaterem poszczególnych opowieści. Dokument przybliża historię Batmobilów nie pomijając żadnych szczegółów. Wspomniane zostają pojazdy wykorzystane w serialach kinowych z lat 40-tych jak i różne komiksowe, czy animowane wersje, w tym ten najbardziej znany z „Batman: TAS”. Najszerzej omówione zostają Batmobile z filmów i serialu z Adamem Westem w roli głównej. O pojazdach opowiadają ich twórcy oraz reżyserowie filmowych „Batmanów”. Dostajemy również niepowtarzalną okazję by obejrzeć wszystkie pojazdy Mrocznego Rycerza na paradzie począwszy od niezapomnianego Batmobila z lat 60-tych a skończywszy na Tumblerze.

Na 2. płycie znajduje się także galeria plakatów i bannerów reklamowych, które wykorzystywane zostały do promocji filmu. Sekcja ta byłaby bardziej interesująca gdyby zaprezentowano wcześniej niepublikowane zdjęcia z filmu czy z planu niż materiały, które znają praktycznie wszyscy.

Dla osób, które nie specjalnie śledziły informacje na temat „The Dark Knight Rises” 2. płyta z dodatkami będzie wspaniałym źródłem informacji, dla pozostałych fanów pod względem treści może brakować większej ilości smaczków, czy też informacji o których wcześniej nie wspominano w różnych wywiadach. Chociaż nie znajdziemy żadnych usuniętych scen, to wśród fotografii wykorzystywanych w poszczególnych materiałach znalazły się takie, które wcześniej nie były publikowane.

Podsumowując, 2-płytowe wydanie DVD filmu „Mroczny Rycerz Powstaje” zapewnia świetną rozrywkę. Na 1. płycie mamy kapitalny film, a na drugiej całą masę dodatków, na których obejrzenie trzeba zarezerwować prawie 3 godziny. Poświęcenie części dnia na odkrywanie kulis powstania jednego z najlepszych filmów o Batmanie, na pewno nie będzie marnotrawstwem czasu.

Ocena: 5 nietoperków

Autor: Q


DODATKI SPECJALNE:

 • Short Feature: The Batmobile (55:54)
 • Behind the Scenes: Ending The Knight: (1 godzina 50 minut i 26 sekund)
  • Behind the Scenes:Production: (1 godzina 9 minut i 10 sekund)
   • The Prologue High Altitude Hijacking (7:33)
   • Beneath Gotham (2:27)
   • Return to the Batcave (3:28)
   • Batman vs Bane (5:52)
   • The Bat (10:41)
   • Armory Accepted (3:11)
   • The Pit (2:56)
   • Gameday Destruction (6:27)
   • Demolishing A City Street (4:05)
   • The Chant (5:05)
   • The War on Wall Street (6:24)
   • Race to the Reactor (7:33)
  • Behind the Scenes: Characters (27 minut i 13 sekund)
   • The Jouney of Bruce Wayne (8:31)
   • Gotham’s Reckoning (9:40)
   • A Girls Gotta Eat (9:02)
  • Behind the Scenes: Reflections (14 minut i 3 sekundy)
   • Shadows & Light in Large Format (5:22)
   • The End of a Legend (8:41)
 • Trailer Archive (8:15)
  • Trailer 1 (1:33)
  • Trailer 2 (2:08)
  • Trailer 3 (2:17)
  • Trailer 4 (2:16)
 • Photo Gallery: Print Campaign Gallery

ŁĄCZNY CZAS TRWANIA DODATKÓW: 2:54:35.


OCENA DODATKÓW:Skala ocen 1-6

INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

 • Udźwiękowienie: MASTER FILM (mix 5.1 voiceland)
 • Lektor: Piotr Borowiec
 • Tekst wersji z lektorem: Artur Wierzchowski
 • Tekst napisów: Brak danych

Poprzednia Strona

MROCZNY RYCERZ POWSTAJE
/THE DARK KNIGHT RISES/

Data wydania (Polska): 26.09.2014
Wydawca: Galapagos
Gatunek: fantasy
Cena rynkowa:
Rok produkcji: 2012
Czas trwania filmu: 164 min.
Wersja wydania: 2 płytowa
Zawartość płyty 1: film
Zawartość płyty 2: dodatki
Wersje językowe filmu: polska, angielska, rosyjska, węgierska, turecka, chińska, tajska, ukraińska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby TrueHD: 5.1; Dolby Digital: 5.1
Format obrazu: 2.40:1
Napisy: polskie, norweskie, hebrajskie, węgierskie, tureckie, greckie, rosyjskie, ukraińskie, słoweńskie, rumuńskie, serbskie, estońskie, łotewskie, indonezyjskie, tajskie
Wersja dla niesłyszących: angielska
Dodatki: galeria zdjęć, galeria projektów plastycznych, zwiastuny BATMOBIL – Po raz pierwszy zobacz pięć modeli Batmobila jednocześnie. Poznaj dogłębnie każdy aspekt najbardziej inspirującej broni w arsenale Batmana i zobacz ewolucję tego technologicznego cudu i ikony kulturowej. KONIEC RYCERZA – Wszechstronne spojrzenie na pracę reżysera Christophera Nolana I jego ekipy przy tworzeniu filmu Mroczny Rycerz powstaje, epickiej konkluzji legendy Mrocznego Rycerza. I WIELE WIĘCEJ!

Opis: Spektakularne zakończenie trylogii! Mroczny Rycerz Powstaje ponownie jednoczy wybitnego reżysera Christophera Nolana i genialnego aktora Christiana Bale’a. Osiem lat temu, po tym jak przyjmuje na siebie winę za śmierć Harveya Denta, okryty hańbą Batman (Christian Bale) znika w tajemniczych okolicznościach. Wszystko się jendak zmienia, gdy na horyzoncie pojawia się sprytna kocia włamywaczka (Anne Hathaway) i bezwzględny szaleniec – Bane (Tom Hardy). Terrorystyczne zamiary zamaskowanego Bane’a zmuszają Bruce’a do powrotu z wygnania i podjęcia ostatecznej walki o przetrwanie Gotham City… i Batmana. Wspaniała realizacja. Efekty specjalne. Spektakularny sukces na świecie. NAJWIĘKSZA PREMIERA DEKADY! >>>WIĘCEJ O FILMIE


Poprzednia Strona

LEGO PRZYGODA
/THE LEGO MOVIE/

Data wydania (Polska): 28.08.2014
Wydawca: Galapagos
Gatunek: animacja
Cena rynkowa:
Rok produkcji: 2014
Czas trwania filmu: 96 minut
Wersja wydania: 1 płytowa
Zawartość płyty 1: film, dodatki
Wersje językowe filmu: polski dubbing, angielska, rosyjska, węgierska, rumuńska, czeska, portugalska, słowacka, ukraińska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: DTS 5.1
Napisy: polskie, angielskie, czeskie, portugalskie, węgierskie, bułgarskie, chorwackie, rosyjskie, ukraińskie, rumuńskie, słowackie, serbskie, estońskie, litewskie, łotewskie
Wersja dla niesłyszących: angielska
Dodatki: Rzuć okiem na zwariowane przygody Emmeta i zobacz jak narodziły się klocki w LEGO animacja – Ożywianie klocków! Zabawa nigdy się nie kończy – posłuchaj komentarzy reżysera/gwiazd filmu, zaśpiewaj “Everything Is Awesome”, zobacz sceny dodatkowe, filmy fanów, i przekonaj się, że wszystko, co pokazane jest w filmie możesz zbudować.
Opis: Pierwszy pełnometrażowy film kinowy LEGO na Blu-ray z zabawnymi materiałami dodatkowymi. Poznaj historię Emmeta (Chris Pratt) – całkiem zwyczajnej, zgodnej z instrukcją i nie wyróżniającej się minifigurki LEGO, która przez przypadek zostaje postacią wyjątkową i kluczową w planie ocalenia świata. W wyniku tej pomyłki Emmet otrzymuje powołanie do niezwykłej drużyny, której misją jest powstrzymanie okrutnego tyrana. To przygoda, do której przypadkowy bohater jest beznadziejnie i komicznie nieprzygotowany!

JAK ZBUDOWAĆ PRZEBÓJ
„LEGO Przygoda” to pierwszy w historii pełnometrażowy film kinowy przedstawiający postaci ze świata klocków LEGO. Obraz, który został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków, jedna z największych produkcji filmowych 2014 roku zadebiutuje na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 28 sierpnia!

Głównym bohaterem filmu „LEGO Przygoda” jest Emmet (Chris Pratt) – przeciętna i praktycznie niczym nie wyróżniająca się minifigurka LEGO, która przez przypadek zostaje wzięta za bohatera mogącego ocalić klockowy świat. W wyniku nieoczekiwanego zbiegu okoliczności Emmet dołącza do niesamowitej drużyny śmiałków walczących ze złowrogim Prezesem Biznesem (Will Ferrell) – złoczyńcą dążącym do przejęcia władzy nad światem, a jednocześnie kompletnie nie radzącym sobie z problemami w życiu osobistym.

W zmaganiach z Prezesem Biznesem wspierają Emmetta czarodziej Witruwiusz (Morgan Freeman), zabójczo piękna i bezwzględna Żyleta (Elizabeth Banks), pałający żądzą zemsty pirat Stalobrody (Nick Offerman), skrywająca wielką tajemnicę Kicia Rożek (Alison Brie) oraz sam… Batman (Will Arnett), którego z Żyletą połączyło płomienne uczucie. Na przeciwko nich staje Zły Glina/Dobry Glina (Liam Neeson) – prawa ręka Prezesa Biznesa, który zrobi wszystko, żeby misja Emmetta i jego przyjaciół zakończyła się klęską. Walka z Prezesem Biznesem będzie ciężka, ale i zabawna, a bohaterowie na swojej drodze spotkają m.in. Hana Solo i C3-PO z „Gwiezdnych wojen”, komiksowych superbohaterów – Supermana, Zieloną Latarnię i Wonder Woman, Abrahama Lincolna, a nawet… Gandalfa.

„LEGO Przygoda” to dzieło Phila Lorda i Christophera Millera, autorów nominowanej do Złotego Globu® animacji „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”, zrealizowane na podstawie pomysłu Dana i Kevina Hagemanów. Miłośnikami LEGO są również twórcy filmu, którzy jako dzieci spędzali bardzo dużo czasu tworząc z LEGO najbardziej fantastyczne budowle i konstrukcje.

Budowaliśmy statki kosmiczne i inne szalone maszynerie. Ale nie chodziło tylko o budowanie, lecz o nieskończone możliwości tworzenia i wyrażania siebie. Właśnie to było tak pociągające i ekscytujące – mówi Christopher Miller. Obaj filmowcy podkreślają, że do realizacji filmu, którego akcja w całości rozgrywa się w świecie stworzonym z klocków, przekonało zaangażowanie fanów LEGO, którzy od lat publikują filmy i zdjęcia pokazujące swoje klockowe dzieła jak również aktywnie wspierają producentów podsuwając im pomysły na nowe produkty.
Pomyśleliśmy, że byłoby wspaniale stworzyć olbrzymią, zabawną i pełną akcji przygodę w świecie LEGO. Chcieliśmy odtworzyć to uczucie, gdy jako dzieci budowaliśmy coś z klocków, lecz tym razem zamierzaliśmy zrobić to z prawdziwym rozmachem. Chcieliśmy stworzyć film, którego elementy sprawiałyby wrażenie możliwych do odtworzenia w swojej piwnicy… Pod warunkiem, że ma się ogromną piwnicę i kilka milionów klocków! – wyjaśnia Phil Lord.

Fanem klocków LEGO jest również Will Ferrell, który w filmie udzielił głosu demonicznemu Prezesowi Biznesowi. − Jako ojciec bardzo się cieszę, że historia zatoczyła koło i że moje dzieci bawią się klockami LEGO, tak jak ja kiedyś. To naprawdę fascynujące, że dziecko trzyletnie jest tak samo zainteresowane zabawą tymi klockami jak dziewięciolatek – mówi Will Ferrell.

Philowi Lordowi i Christopherowi Millerowi zależało na tym, żeby ich film – choć animowany – był jak najbardziej realistyczny i wyglądał jakby faktycznie został stworzony przy wykorzystaniu prawdziwych kloców a nie za pomocą grafiki komputerowej. W tym celu najpierw stworzyli animowane odpowiedniki samych klocków, z których później tworzono widoczne na ekranie konstrukcje i budowle. Ta technika okazała się niezwykle przydatna przy realizacji scen pokazujących, jak klockowe konstrukcje rozpadają się na kawałki, by za chwilę złożyć się w coś zupełnie innego.

Za pomocą grafiki komputerowej łatwo jest tworzyć proste linie. Chcieliśmy jednak, aby wszystko wyglądało na namacalne i organiczne. Osiągnięcie tego efektu jest bardziej skomplikowane, ale poprawia on jakość filmu i jest bardziej zgodny z wartościami tej opowieści. Całkiem sporo pracy poświęciliśmy na zarysowania i odciski palców oraz próby osiągnięcia realistycznego zróżnicowania i nieregularności przy składaniu i rozmontowywaniu klocków – wyjaśnia Phil Lord.

Aby zrealizować te koncepcje, twórcy filmu współpracowali z uznanym australijskim studiem animacji Animal Logic. Współreżyserem animacji został Chris McKay, znany dzięki kultowemu serialowi „Robot Chicken”. McKay zaaranżował pracę setek artystów, podczas gdy sam pełnił rolę jednego z montażystów filmu. Dbał o ciągły przepływ informacji i pomysłów pomiędzy reżyserami, rysownikami, animatorami oraz montażystami.

Film „LEGO Przygoda” powstał z użyciem 3 863 484 unikalnych klocków LEGO. Niektóre z nich są wykorzystywane wielokrotnie w różnych konfiguracjach i scenach, tworząc plany, postacie i rekwizyty. Łącznie daje to 15 080 330 klocków − tyle trzeba by było ich użyć, aby odtworzyć cały film w rzeczywistości.

Przełomową cechą filmu LEGO PRZYGODA jest jego rozbudowana skala oraz zakres, w jakim wykorzystuje on klocki LEGO do oddania głębi, bogactwa świata oraz akcji.

Najbardziej podoba mi się to, że film przekracza granice różnych światów LEGO. Zaczęliśmy od storyboardu sceny pościgu, która rozpoczyna się w mieście, a następnie przenosi się na Dziki Zachód. Zamienia się w coś w rodzaju bójki w barze, aż w końcu na miejscu pojawiają się policjanci z miasta. Wtedy zaczyna to przypominać film policyjny z lat 70. i bardzo fajnie jest widzieć, jak te elementy zupełnie naturalnie się ze sobą łączą się i kolidują – mówi Phil Lord. − Potem pojawia się Batman i wszystko robi się jeszcze ciekawsze – dodaje Christopher Miller.

Produkcja filmu „LEGO Przygoda” trwała trzy lata i była realizowana jednocześnie w trzech miejscach. W Los Angeles, gdzie reżyserzy spędzili najwięcej czasu, opracowano koncepcje, fabułę, postacie oraz projekt graficzny; w Australii, gdzie w studiu Animal Logic produkowano film oraz w Danii w siedzibie LEGO, gdzie czołowi projektanci pod nadzorem wiceprezesa ds. projektu, Matthew Ashtona (który jest także producentem wykonawczym filmu), użyczyli swojego doświadczenia przy opracowywaniu unikalnych postaci i rekwizytów wymyślonych przez twórców filmu.

Ważne było, aby to, co widać na ekranie, było nie tylko zbudowane z pojedynczo stworzonych wirtualnych klocków, ale także aby można było to teoretycznie złożyć z prawdziwych klocków. Niektóre z bardziej złożonych elementów zostały poddane w siedzibie LEGO testom na wytrzymałość konstrukcyjną. Rysunki, pomysły i opisy były przesyłane z biura produkcji w Los Angeles do LEGO w Danii, gdzie czasami budowano model i fotografowano go dla reżyserów. Po obu stronach dokonywano korekt, często wielokrotnych, aż w końcu animatorzy otrzymywali ostateczny projekt do wykonania modelu komputerowego.

Film ten zrozumieją i dzieci, i ich rodzice, ale chcieliśmy zbudować pomost między pokoleniami. Pamiętamy, że istnieje społeczność dorosłych fanów LEGO, którzy tworzą najbardziej złożone i niewiarygodne konstrukcje, o których dzieci nawet by nie pomyślały. Moje ulubione filmy to te, na które mogę zabrać moją babcię albo rodziców i dziewczynę, albo moich siostrzeńców i siostrzenice, wiedząc, że seans wszystkim się spodoba. W kinie najlepiej bawić się można właśnie wtedy, gdy ludzie w różnym wieku razem się śmieją i mam nadzieję, że takich przeżyć dostarczy widzom właśnie „LEGO Przygoda” – mówi Phil Lord.

Wysiłek włożony w realizację filmu opłacił się z nawiązką. Animacja „LEGO Przygoda” już pierwszy weekend emisji a w amerykańskich kinach zanotowała przychód w wysokości prawie 70 milionów dolarów. Do tej pory film w kinach na całym świecie zarobił ponad 250 milionów dolarów! W polskich kinach obejrzało go ponad 650 tysięcy widzów. Obraz został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków i widzów, którzy w głosowaniu w serwisie imdb.com – największej na świecie internetowej bazie filmów – umieścili go w gronie najwyżej ocenionych produkcji wszech czasów.

Głosów bohaterom obrazu udzielili najlepsi i najpopularniejsi hollywoodzcy aktorzy: pięciokrotnie nominowany do nagrody Emmy® Will Arnett (serial „Bogaci bankruci”), nominowana do dwóch nagród Emmy® Elizabeth Banks („Igrzyska Śmierci”), nominowany do dwóch Złotych Globów® Will Ferrell („Legenda telewizji”), nominowany do dwóch nagród Emmy® Will Forte („Nebraska”), zdobywca Oscara® Morgan Freeman („Skazani na Shawshank”), nominowany do dwóch Oscarów® Jonah Hill („Wilk z Wall Street”), nominowany do Oscara® Liam Neeson („Non-Stop”), nominowany do nagrody Emmy® Billy Dee Williams („Gwiezdne wojny. Imperium kontratakuje”), Nick Offerman („Millerowie”), gwiazdor koszykówki Shaquile O’Neal („Straszny film 4”), Chris Pratt („Ona”), Channing Tatum („Świat w płomieniach”), Charlie Day („Pacific Rim”), Anthony Daniels ( „Gwiezdne wojny”) i Alison Brie („Jeszcze dłuższe zaręczyny”).

W polskiej wersji językowej swoich głosów użyczyli: Piotr Bajtlik (Emmet), Wojciech Paszkowski (Prezes Biznes), Ewa Andruszkiewicz-Guzińska (Żyleta), Krzysztof Banaszyk (Batman), Miłogost Reczek (Witruwiusz), Jarosław Boberek (Dobry glina / Zły glina), Adam Bauman (Stalobrody), Maciej Kowalik (Benek), Marta Dobecka (Kicia Rożek), Jan Staszczyk (Zielona Latarnia), Stefan Pawłowski (Superman), Olga Omeljaniec (Wonder Woman) i Jakub Jankiewicz (Finn).

WYDANIE BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™ I DVD
Film „LEGO Przygoda” na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD zadebiutuje już 28 sierpnia.
Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne.

Rzuć okiem na zwariowane przygody Emmeta i zobacz jak narodziły się klocki w „LEGO animacja – Ożywianie klocków”. „Zabawa nigdy się nie kończy” – posłuchaj komentarzy reżysera/gwiazd filmu, zaśpiewaj “Everything Is Awesome”, zobacz sceny dodatkowe, filmy fanów, i przekonaj się, że wszystko, co pokazane jest w filmie możesz zbudować.
W wybranych sieciach będę dostępne także wydania specjalne – na DVD Lego Przygoda z książką dla fana oraz trójwymiarowym stickerem oraz pakiety z figurkami Emmeta oraz Żylety.


Poprzednia Strona

LEGO PRZYGODA
/THE LEGO MOVIE/

Data wydania (Polska): 28.08.2014
Wydawca: Galapagos
Gatunek: animacja
Cena rynkowa:
Rok produkcji: 2014
Czas trwania filmu: 96 minut
Wersja wydania: 1 płytowa
Zawartość płyty 1: film, dodatki
Wersje językowe filmu: polski dubbing, angielska, rosyjska, ukraińska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Napisy: polskie, angielskie, bułgarskie, chorwackie, rosyjskie, ukraińskie, serbskie, estońskie, litewskie
Wersja dla niesłyszących: angielska
Dodatki: “Wszystko jest czadowe” Sing-Along-piosenka, której nie przestaniesz śpiewać! Filmy fanów: Dostarczone w tajemnicy-Chris Pratt przedstawia niezwykłe filmy wykonane przez fanów, które konkurowały, aby stać się częścią LEGO PRZYGODA.
Opis: Pierwszy pełnometrażowy film kinowy LEGO. Poznaj historię Emmeta (Chris Pratt) – całkiem zwyczajnej, zgodnej z instrukcją i nie wyróżniającej się minifigurki LEGO, która przez przypadek zostaje postacią wyjątkową i kluczową w planie ocalenia świata. W wyniku tej pomyłki Emmet otrzymuje powołanie do niezwykłej drużyny, której misją jest powstrzymanie okrutnego tyrana. To przygoda, do której przypadkowy bohater jest beznadziejnie i komicznie nieprzygotowany!

JAK ZBUDOWAĆ PRZEBÓJ
„LEGO Przygoda” to pierwszy w historii pełnometrażowy film kinowy przedstawiający postaci ze świata klocków LEGO. Obraz, który został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków, jedna z największych produkcji filmowych 2014 roku zadebiutuje na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 28 sierpnia!

Głównym bohaterem filmu „LEGO Przygoda” jest Emmet (Chris Pratt) – przeciętna i praktycznie niczym nie wyróżniająca się minifigurka LEGO, która przez przypadek zostaje wzięta za bohatera mogącego ocalić klockowy świat. W wyniku nieoczekiwanego zbiegu okoliczności Emmet dołącza do niesamowitej drużyny śmiałków walczących ze złowrogim Prezesem Biznesem (Will Ferrell) – złoczyńcą dążącym do przejęcia władzy nad światem, a jednocześnie kompletnie nie radzącym sobie z problemami w życiu osobistym.

W zmaganiach z Prezesem Biznesem wspierają Emmetta czarodziej Witruwiusz (Morgan Freeman), zabójczo piękna i bezwzględna Żyleta (Elizabeth Banks), pałający żądzą zemsty pirat Stalobrody (Nick Offerman), skrywająca wielką tajemnicę Kicia Rożek (Alison Brie) oraz sam… Batman (Will Arnett), którego z Żyletą połączyło płomienne uczucie. Na przeciwko nich staje Zły Glina/Dobry Glina (Liam Neeson) – prawa ręka Prezesa Biznesa, który zrobi wszystko, żeby misja Emmetta i jego przyjaciół zakończyła się klęską. Walka z Prezesem Biznesem będzie ciężka, ale i zabawna, a bohaterowie na swojej drodze spotkają m.in. Hana Solo i C3-PO z „Gwiezdnych wojen”, komiksowych superbohaterów – Supermana, Zieloną Latarnię i Wonder Woman, Abrahama Lincolna, a nawet… Gandalfa.

„LEGO Przygoda” to dzieło Phila Lorda i Christophera Millera, autorów nominowanej do Złotego Globu® animacji „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”, zrealizowane na podstawie pomysłu Dana i Kevina Hagemanów. Miłośnikami LEGO są również twórcy filmu, którzy jako dzieci spędzali bardzo dużo czasu tworząc z LEGO najbardziej fantastyczne budowle i konstrukcje.

Budowaliśmy statki kosmiczne i inne szalone maszynerie. Ale nie chodziło tylko o budowanie, lecz o nieskończone możliwości tworzenia i wyrażania siebie. Właśnie to było tak pociągające i ekscytujące – mówi Christopher Miller. Obaj filmowcy podkreślają, że do realizacji filmu, którego akcja w całości rozgrywa się w świecie stworzonym z klocków, przekonało zaangażowanie fanów LEGO, którzy od lat publikują filmy i zdjęcia pokazujące swoje klockowe dzieła jak również aktywnie wspierają producentów podsuwając im pomysły na nowe produkty.
Pomyśleliśmy, że byłoby wspaniale stworzyć olbrzymią, zabawną i pełną akcji przygodę w świecie LEGO. Chcieliśmy odtworzyć to uczucie, gdy jako dzieci budowaliśmy coś z klocków, lecz tym razem zamierzaliśmy zrobić to z prawdziwym rozmachem. Chcieliśmy stworzyć film, którego elementy sprawiałyby wrażenie możliwych do odtworzenia w swojej piwnicy… Pod warunkiem, że ma się ogromną piwnicę i kilka milionów klocków! – wyjaśnia Phil Lord.

Fanem klocków LEGO jest również Will Ferrell, który w filmie udzielił głosu demonicznemu Prezesowi Biznesowi. − Jako ojciec bardzo się cieszę, że historia zatoczyła koło i że moje dzieci bawią się klockami LEGO, tak jak ja kiedyś. To naprawdę fascynujące, że dziecko trzyletnie jest tak samo zainteresowane zabawą tymi klockami jak dziewięciolatek – mówi Will Ferrell.

Philowi Lordowi i Christopherowi Millerowi zależało na tym, żeby ich film – choć animowany – był jak najbardziej realistyczny i wyglądał jakby faktycznie został stworzony przy wykorzystaniu prawdziwych kloców a nie za pomocą grafiki komputerowej. W tym celu najpierw stworzyli animowane odpowiedniki samych klocków, z których później tworzono widoczne na ekranie konstrukcje i budowle. Ta technika okazała się niezwykle przydatna przy realizacji scen pokazujących, jak klockowe konstrukcje rozpadają się na kawałki, by za chwilę złożyć się w coś zupełnie innego.

Za pomocą grafiki komputerowej łatwo jest tworzyć proste linie. Chcieliśmy jednak, aby wszystko wyglądało na namacalne i organiczne. Osiągnięcie tego efektu jest bardziej skomplikowane, ale poprawia on jakość filmu i jest bardziej zgodny z wartościami tej opowieści. Całkiem sporo pracy poświęciliśmy na zarysowania i odciski palców oraz próby osiągnięcia realistycznego zróżnicowania i nieregularności przy składaniu i rozmontowywaniu klocków – wyjaśnia Phil Lord.

Aby zrealizować te koncepcje, twórcy filmu współpracowali z uznanym australijskim studiem animacji Animal Logic. Współreżyserem animacji został Chris McKay, znany dzięki kultowemu serialowi „Robot Chicken”. McKay zaaranżował pracę setek artystów, podczas gdy sam pełnił rolę jednego z montażystów filmu. Dbał o ciągły przepływ informacji i pomysłów pomiędzy reżyserami, rysownikami, animatorami oraz montażystami.

Film „LEGO Przygoda” powstał z użyciem 3 863 484 unikalnych klocków LEGO. Niektóre z nich są wykorzystywane wielokrotnie w różnych konfiguracjach i scenach, tworząc plany, postacie i rekwizyty. Łącznie daje to 15 080 330 klocków − tyle trzeba by było ich użyć, aby odtworzyć cały film w rzeczywistości.

Przełomową cechą filmu LEGO PRZYGODA jest jego rozbudowana skala oraz zakres, w jakim wykorzystuje on klocki LEGO do oddania głębi, bogactwa świata oraz akcji.

Najbardziej podoba mi się to, że film przekracza granice różnych światów LEGO. Zaczęliśmy od storyboardu sceny pościgu, która rozpoczyna się w mieście, a następnie przenosi się na Dziki Zachód. Zamienia się w coś w rodzaju bójki w barze, aż w końcu na miejscu pojawiają się policjanci z miasta. Wtedy zaczyna to przypominać film policyjny z lat 70. i bardzo fajnie jest widzieć, jak te elementy zupełnie naturalnie się ze sobą łączą się i kolidują – mówi Phil Lord. − Potem pojawia się Batman i wszystko robi się jeszcze ciekawsze – dodaje Christopher Miller.

Produkcja filmu „LEGO Przygoda” trwała trzy lata i była realizowana jednocześnie w trzech miejscach. W Los Angeles, gdzie reżyserzy spędzili najwięcej czasu, opracowano koncepcje, fabułę, postacie oraz projekt graficzny; w Australii, gdzie w studiu Animal Logic produkowano film oraz w Danii w siedzibie LEGO, gdzie czołowi projektanci pod nadzorem wiceprezesa ds. projektu, Matthew Ashtona (który jest także producentem wykonawczym filmu), użyczyli swojego doświadczenia przy opracowywaniu unikalnych postaci i rekwizytów wymyślonych przez twórców filmu.

Ważne było, aby to, co widać na ekranie, było nie tylko zbudowane z pojedynczo stworzonych wirtualnych klocków, ale także aby można było to teoretycznie złożyć z prawdziwych klocków. Niektóre z bardziej złożonych elementów zostały poddane w siedzibie LEGO testom na wytrzymałość konstrukcyjną. Rysunki, pomysły i opisy były przesyłane z biura produkcji w Los Angeles do LEGO w Danii, gdzie czasami budowano model i fotografowano go dla reżyserów. Po obu stronach dokonywano korekt, często wielokrotnych, aż w końcu animatorzy otrzymywali ostateczny projekt do wykonania modelu komputerowego.

Film ten zrozumieją i dzieci, i ich rodzice, ale chcieliśmy zbudować pomost między pokoleniami. Pamiętamy, że istnieje społeczność dorosłych fanów LEGO, którzy tworzą najbardziej złożone i niewiarygodne konstrukcje, o których dzieci nawet by nie pomyślały. Moje ulubione filmy to te, na które mogę zabrać moją babcię albo rodziców i dziewczynę, albo moich siostrzeńców i siostrzenice, wiedząc, że seans wszystkim się spodoba. W kinie najlepiej bawić się można właśnie wtedy, gdy ludzie w różnym wieku razem się śmieją i mam nadzieję, że takich przeżyć dostarczy widzom właśnie „LEGO Przygoda” – mówi Phil Lord.

Wysiłek włożony w realizację filmu opłacił się z nawiązką. Animacja „LEGO Przygoda” już pierwszy weekend emisji a w amerykańskich kinach zanotowała przychód w wysokości prawie 70 milionów dolarów. Do tej pory film w kinach na całym świecie zarobił ponad 250 milionów dolarów! W polskich kinach obejrzało go ponad 650 tysięcy widzów. Obraz został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków i widzów, którzy w głosowaniu w serwisie imdb.com – największej na świecie internetowej bazie filmów – umieścili go w gronie najwyżej ocenionych produkcji wszech czasów.

Głosów bohaterom obrazu udzielili najlepsi i najpopularniejsi hollywoodzcy aktorzy: pięciokrotnie nominowany do nagrody Emmy® Will Arnett (serial „Bogaci bankruci”), nominowana do dwóch nagród Emmy® Elizabeth Banks („Igrzyska Śmierci”), nominowany do dwóch Złotych Globów® Will Ferrell („Legenda telewizji”), nominowany do dwóch nagród Emmy® Will Forte („Nebraska”), zdobywca Oscara® Morgan Freeman („Skazani na Shawshank”), nominowany do dwóch Oscarów® Jonah Hill („Wilk z Wall Street”), nominowany do Oscara® Liam Neeson („Non-Stop”), nominowany do nagrody Emmy® Billy Dee Williams („Gwiezdne wojny. Imperium kontratakuje”), Nick Offerman („Millerowie”), gwiazdor koszykówki Shaquile O’Neal („Straszny film 4”), Chris Pratt („Ona”), Channing Tatum („Świat w płomieniach”), Charlie Day („Pacific Rim”), Anthony Daniels ( „Gwiezdne wojny”) i Alison Brie („Jeszcze dłuższe zaręczyny”).

W polskiej wersji językowej swoich głosów użyczyli: Piotr Bajtlik (Emmet), Wojciech Paszkowski (Prezes Biznes), Ewa Andruszkiewicz-Guzińska (Żyleta), Krzysztof Banaszyk (Batman), Miłogost Reczek (Witruwiusz), Jarosław Boberek (Dobry glina / Zły glina), Adam Bauman (Stalobrody), Maciej Kowalik (Benek), Marta Dobecka (Kicia Rożek), Jan Staszczyk (Zielona Latarnia), Stefan Pawłowski (Superman), Olga Omeljaniec (Wonder Woman) i Jakub Jankiewicz (Finn).

WYDANIE BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™ I DVD
Film „LEGO Przygoda” na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD zadebiutuje już 28 sierpnia.
Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne.

Rzuć okiem na zwariowane przygody Emmeta i zobacz jak narodziły się klocki w „LEGO animacja – Ożywianie klocków”. „Zabawa nigdy się nie kończy” – posłuchaj komentarzy reżysera/gwiazd filmu, zaśpiewaj “Everything Is Awesome”, zobacz sceny dodatkowe, filmy fanów, i przekonaj się, że wszystko, co pokazane jest w filmie możesz zbudować.
W wybranych sieciach będę dostępne także wydania specjalne – na DVD Lego Przygoda z książką dla fana oraz trójwymiarowym stickerem oraz pakiety z figurkami Emmeta oraz Żylety.

Jeśli myśleliście, że na pojawienie się Batmana, Supermana i Wonder Woman razem na dużym ekranie trzeba czekać do premiery “Batman v Superman: Dawn of Justice”, to byliście w błędzie. Bohaterowie ci oraz Zielona Latarnia pojawili się w “The LEGO Movie” (“LEGO: Pzygoda”). Głównym bohaterem jest tu zwykły ludzik imieniem Emment, który musi uratować świat. Na drugim planie wspiera go na swój sposób Batman, który udowadnia też, swoją wyższość na Gwiezdnymi Wojnami.

Do tej pory produkcje z LEGO w tytule zazwyczaj były tworzone bezpośrednio na rynek DVD. Ich celem była promocja konkretnych zestawów, czy gier komputerowych. W przypadku “The LEGO Movie” jest inaczej. Otrzymaliśmy film, w którym uchwycona została esencja słynnych klocków, które od ponad 60 lat zachwycają świat. Przy LEGO, każdy “bawi się dobrze” (nazwa LEGO wywodzi się z duńskiego zwrotu “Leg godt”, czyli “baw się dobrze”), bez względu na to czy buduje zgodnie z instrukcjami, czy też daje upust swojej wyobraźni i kreatywności. Już wcześniej oglądać można było przygody zabawek, czy też bohaterów gier komputerów, tym razem ożywiono świat LEGO. Różnorodność zestawów popularnych klocków pozwala stworzyć praktycznie wszystko co się wymarzy, nawet piętrowe kanapy, które mogą okazać się bardzo przydatne. Fabuła filmu skomplikowana nie jest i można nawet zarzucić jej inspirację “Matrixem”, ale w pełni prezentuje magię LEGO i zabiera widzów w prawdziwą przygodę, a gdyby ktoś chciał ją kontynuować po sensie filmu to wystarczy sięgnąć po jakiś zestaw LEGO, bo satysfakcji z układania popularnych klocków nie muszą czerpać tylko dzieci. Pozytywne emocje oraz wrażenie, że “wszystko jest czadowe” pozostają na długo po sensie.

Film można obejrzeć z polskim dubbingiem, lub też polskimi napisami do wersji oryginalnej. Biorąc pod uwagę, że w oryginale możemy posłuchać takich aktorów jak Morgan Freeman, Liam Neeson, Chris Pratt, czy też w roli Batmana Willa Ferrella, starszym polecałbym tę wersję. Jeden zgrzyt w przypadku napisów pojawia się kiedy postać Wonder Woman podpisana jest jako “Wonderwoman”, niby nie jest to jakiś poważny błąd i lepsze to niż Super Woman, które to określenie pojawiło się w polskim zwiastunie, ale mimo wszystko po takiej produkcji oczekuje się, że wszystko będzie na najwyższym poziomie.

Pod względem dodatków wydanie DVD ma tylko dwa i nie ma co ukrywać nie są one specjalnie interesujące. Piosenki można wysłuchać w napisach końcowych, a różnego rodzaju filmiki tworzone z LEGO przez fanów bez problemów znajdziemy w internecie. W przypadku filmu chciałby się obejrzeć coś bardziej związanego z produkcją, ale te materiały postanowiono udostępnić tylko w wersji Blu-ray.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q


DODATKI SPECJALNE:

 • “Everything is Awesome” Sing-Along (3:11)
 • Fan-Made Films: Top-Secret Submissions (3:42)

ŁĄCZNY CZAS TRWANIA DODATKÓW: 6:53.


OCENA DODATKÓW:Skala ocen 1-6

Poprzednia Strona

BATMAN ATAK NA ARKHAM DVD 3DSerwis BatCave wraz z dystrybutorem filmów na DVD oraz Blu-ray Galapagos Films zaprasza serdecznie wszystkich naszych czytelników do wzięcia udziału w nowym konkursie, w którym do wygrania jest pakiet 3 filmów na DVD! Aby móc mieć szansę na zdobycie pakietu filmów “Batman: Atak na Arkham”, “Syn Batmana” oraz “Lego Przygoda” wystarczy odpowiedzieć poprawnie na poniższe pytania.

Czytaj dalej

Po dłuższej przerwie do sieci znowu trafiły interesujące materiały z planu “Batman v Superman: Dawn of Justice”. Tym razem fanom udało się zrobić zdjęcia oraz nakręcić filmiki z realizacji sceny podczas której funkcjonariusze GCPD podjeżdżają na sygnale pod starą posiadłość. Od razu pojawiły się plotki, że porzucona rezydencja, Ransom Gillis House, przy Brush Park w Detroit zagra Wayne Manor. W okolicy dostrzeżono również przyczepy aktorów w tym z takimi postaciami jak: Alfred, Lois i Chuck.
Czytaj dalej

"Gotham"Do sieci trafił kolejny klip z 2. odcinka “Gotham” pt. „Selina Kyle”, w którym detektyw Jim Gordon próbuje uzyskać od Fish Mooney informacje na temat porywaczy dzieci.

Detektywi Gordon i Bullock prowadzą śledztwo w sprawie grupy handlującej dziećmi, żerującej na dzieciach z ulic Gotham, w tym Selinie Kyle (Camren Bicondova). Tymczasem, Pingwin (Robin Lord Taylor) pojawia się na wsi i zaczyna sobie torować drogę z powrotem do Gotham, pozostawiając za sobą szlak z ofiar.

W Polsce „Gotham” zadebiutuje 8 października na kanale Universal Channel.
Czytaj dalej

FOX opublikował na profilu na Facebooku 9 zdjęć zza kulis pierwszego odcinka “Gotham”.


Premiera „Gotham” w Polsce 8 października o godzinie 22:00 na kanale Universal Channel.

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
5
5
godzin
0
7
minut
1
6
sekund
5
0

Sonda

Czy film "Batgirl" powinien zadebiutować w kinach?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292