W tym tygodniu na łamach 8. numeru “Batmana” rozpocznie się crossover “Night of the Owls”. Przedsmak tego co czeka Bruce można obejrzeć z rysunku autorstwa Grega Capullo, który został zamieszczony na oficjalnym blogu DC Comics.

Więcej przykładowych stron z “Night of the Owls” można obejrzeć na USA Today.

Wygląda na to, że Egmont dodrukował już wyprzedany komiks z kolekcji “Obrazy Grozy”, którym jest “Joker”. Mimo braku jakiejkolwiek, oficjalnej informacji, dostępny jest on już ponownie w takich sklepach jak Gildia czy Incal.

Źródło: Forum Gildii

Na oficjalnym blogu DC Comics można już obejrzeć przykładowe strony do 8. numeru “Nightwinga”.
Wprowadzenie do “Night of the Owls”! Kiedy Sowy zstępują na Gotham City, los przywódcy miasta spoczywa na barkach Nightwinga! Ale kiedy nasz bohater wyrusza z misją ratowania burmistrza Hady’ego, jak ma się do tego Cameron Kane i Gotham City z przełomu wieków? Plus: nieznana historia o Williamie Cobbie – Talonie, który poluje na Bruce’a Wayne’a.
Czytaj dalej

Tytuł odcinka: "USUAL SUSPECTS"
Pierwsza data emisji: 14 kwietnia 2012
Reżyseria: Jay Oliva i Tim Divar
Scenariusz: Kevin Hopps
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Jesse McCartney
Danica McKellar
Nolan North
Stephanie Lemelin
Crispin Freeman
Jason Spisak
Kittie
Khary Payton
Nick Chinlund
Miguel Ferrer
Dave Franco
Bruce Greenwood
Kelly Hu
Vanessa Marshall
Masasa Moyo
Mark Rolston
Marina Sirtis
Tony Todd
Dick Grayson/Robin
M'gann M'orzz/Miss Martian
Superboy/Connor Kent, Superman
Artemis
Red Arrow
Wally West/Kid Flash
Rocket
Aqualad
Sportsmaster
Vandal Savage
Riddler
Batman
Cheshire
Black Canary
Cat Grant
Lex Luthor
Queen Bee
Icon


Drużyna ma nowego członka i nową misję, która może wreszcie odkryć ich wszystkie tajemnice… i ich wszystkie kłamstwa!

Podejrzanych o bycie kretem nie brakowało i chociaż poszczególni bohaterowi skrywali większe lub mniejsze sekrety to jednak nigdy ich działania bezpośrednio nie naraziły drużyny. Jeśli przyjrzeć by się komiksowym odpowiednikom bohaterów, to wtedy tożsamość kreta sama się nasuwa. Dlatego końcowe odkrycie specjalnie mnie nie zaskoczyło, ale już interesujący jest fakt, że wypełniając polecenia Vandala Savage'a kret nie był najwyraźniej sobą, ale szkody, które wyrządził nie będzie łatwo naprawić.

Większym zaskoczeniem jest, że to Superboy jako pierwszy wyznał swoją tajemnicę. Która zapoczątkowała chwilę szczerości, podczas której swoje sekrety ujawnili Artemis i Miss Martian. Jednak w przypadku tych dwóch bohaterek ich tajemnice nie do końca były dla wszystkich nieznane. Robin, tak jak przystało na partnera Batmana, jest świetnym detektywem i znał rodzinne powiązania Artemis, a Superboy wiedział o prawdziwej formie Miss Martian. Wyznania bohaterów wymagały dużej odwagi i przyniosły im nie tylko ulgę, ale też przyczyniły się do kolejnej udanej misji. Superboy nie będzie już natomiast podatny na frazę "Red Sun", którą ponownie próbował zastosować, tym razem bez powodzenia, Lex Luthor.

W odcinku nie brakuje akcji, która jest poniekąd zapowiedzią, że drużyna jest już gotowa na w pełni samodzielne misje. Szkoda tylko, że tacy złoczyńcy jak Riddler, czy Bane stanowią tylko tło i są tylko namiastką swoich komiksowych pierwowzorów.

Ocena: 5 nietoperków

Autor: Q
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
 • W odcinku ujawniona zostaje tożsamość kreta.
 • Nowymi członkami Justice League zostali: Doctor Fate, Atom, Plastic Man, Icon i Red Arrow.
 • W odcinku pojawiają się Aquaman, Green Lantern (Hal Jordan), Flash, Wonder Woman, Dr. Fate, Plastic Man, Atom, Martian Manhunter, Green Arrow, Hawkman, Hawkgirl, Captain Atom, Green Lantern (John Stewart), Red Tornado, Captain Marvel, Mammoth, Shimmer, Blockbuster, Bane, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych.
 • Z odcinka dowiadujemy się, że Robin znał sekret Artemis. Superboy wiedział zaś o tajemnicy Miss Martian.
 • Logo na kartach członkowskich Justice League ma taką samą czcionkę i kolor jak logo z serialu animowanego Justice League.
 • Pozostawiając swojego ojca Cheshire powtarza kwestię: "In this family, it's every girl for herself.", którą wcześniej wypowiedziała w odcinku Homefront.
 • Tytuł odcinka to aluzja do pamiętnych słów kapitana Renault z Casablanci: "Round up the usual suspects", a także do tytułu filmu The Usual Suspects (Podejrzani) z 1995 roku.


CYTATY:

Superman: The Justice League was formed for two reasons--first, as an acknowledgment that no single individual, no matter how powerful, can solve all the world's problems alone. And second, to uphold the values of truth, liberty, and justice. That, uh, last one's even in the name.

Kid Flash: I'm glad they didn't kick Billy out. And I love the fact that there's a 10-year-old on the League.
Rocket: There is?
Kid Flash: (Robin szturcha go) Owww.
Robin: Way to keep a secret, genius.

Superboy: Where are the bodies?
Cheshire: Here's one. And it is stunning.

Riddler: I am flora, not fauna. I am foliage, not trees. What am I? Come on, you can get this. I am not shrubbery, not grass. What am I? I...
Robin: Ambush.

           
           
           
           
           
           


W środę, 18 kwietnia, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

 • BATMAN #8
  Połamany i pobity Bruce Wayne wycofuje się z Gotham City – miasta Sów – do Wayne Manor. Nigdzie nie jest bezpiecznie, bo Court of Owls zamierza zaatakować samo serce miasta i nic już nigdy nie będzie takie samo. Nie przegap rozpoczęcia walki o duszę Gotham… i wprowadzenia do “The Night of the Owls”.
  W pierwszym rozdziale dodatkowej historii poznasz sekrety Court of Owls, a także sekrety Gotham City i rodziny Wayne’ów!

Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
8
godzin
2
3
minut
3
9
sekund
0
7

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293