Jeremy IronsPodczas The Prince’s Trust Celebrate Success Awards 2014 Jeremy Irons przez dziennikarza Absolute Radio został zapytany o rolę Alfreda w “Batman vs. Superman”. Aktor nie zdradził jednak nic nowego. Nie wie jak jego Alfred różnić się będzie od wcześniejszych filmowych wcieleń wiernego lokaja Batmana, gdyż jeszcze nie rozpoczął prac na planie. Dodał również, że z tego co mu wiadomo, scenariusz nie jest jeszcze w pełni ukończony. Irons podzielił się także swoją opinią na temat Bena Afflecka, którego uważa za interesującego aktora, i już nie może się doczekać współpracy z nim na planie “Batman vs. Superman”.
Czytaj dalej

 Beware the BatmanKilka dni temu Cartoon Network ogłosiło swoje plany programowe na 2014-2015. O ile potwierdzono kontynuację serialu “Teen Titans Go!”, to zabrakło jakiejkolwiek wzmianki o “Beware the Batman”. Nie ogłoszono również żadnych innych planów dotyczących realizacji seriali opartych na komiksach DC Comics czy też bloku programowego DC Nation.

Z innych informacji, być może poznaliśmy tytuły 14. i 15. odcinka “Beware the Batman”. Według EP Guide będą one zatytułowane “Darkness” i “Reckoning”.

Źródło: The World’s Finest

BatmobileW ramach VIPowskich wycieczek po swoim studio Warner Bros. organizuje “Meet the Family Speaker Series”. Ostatnio uczestniczyła w nim Cassandra Salapatas-Metz, zastępca dyrektora ds. Transportu w Warner Bros Studio. W odpowiedzi na pytania fanów zdradziła, że nowy Batmobil, który pojawi się w filmie Zacka Snydera, jest już gotowy. Nie wykluczyła również, że ze względu na 75-lecie postaci Batmana nowy pojazd może zostać zaprezentowany podczas tegorocznego Comic-Conu w San Diego.
Czytaj dalej

Batmobile z "Batman: Arkham Knight"Game Informer podzielił się kolejnym wpisem skupiającym się na “Batman: Arkham Knight“. Tym razem dotyczył on pojazdu Batmana, który pojawi się w najnowszej produkcji. Jakie informacje się w nim znalazły?

“Robienie Batmobilu jest przerażające” powiedział Sefton Hill, główny dowodzący zespołem pracującym nad serią Arkham. Rocksteady zawsze chciało wprowadzić ikoniczny pojazd Batmana do swoich gier, ale stanie się to dopiero wraz z przejściem na konsolę najnowszej generacji.
Czytaj dalej

MAD-Batman-Riddler-STAAKEPo alternatywnych okładkach w stylu Scribblenauits i Robot Chicken w kwietniu komiksy DC Comics dostępne będą także w wersji inspirowanej MAD Magazine. Za sprawą Newsaramy możemy już obejrzeć okładki z “Batman #30”, autorstwa Boba Staake’a, i “Nightwing #30” autorstwa Sama Viviano.
BATMAN #30
Scenariusz SCOTT SNYDER
Rysunki GREG CAPULLO i DANNY MIKI
Okładka GREG CAPULLO
1:25 MAD Variant cover
w sprzedaży od 9 kwietnia • 32 pg, FC, $3.99 US • RATED T
Combo pack edition: $4.99 US
Rozpoczyna się “ZERO YEAR – SAVAGE CITY”!

Czytaj dalej


Gotham

153 Photos

Gotham - z planu

116 Photos

Gotham - odc #1

10 Photos

Gotham - odc #2

12 Photos

Gotham sezon 2

290 Photos

Gotham sezon 3

316 Photos

Gotham sezon 4

327 Photos

Gotham - logo

FOX uruchomiło oficjalną stronę serialu “Gotham”, znajdziecie ją pod adresem fox.com/gotham/. Zamieszczono na niej logo nowej produkcji oraz opis.

Wszyscy wiedzą kim jest komisarz Gordon. Jest jednym z największych wrogów świata przestępczego, człowiekiem, którego reputacja jest synonimem porządku. Ale co wiadomo o początkach Gordona i jego drogi od początkującego gliniarza do komisarza policji? Czego potrzeba by poruszyć wiele warstw korupcji, które potajemnie rządziły Gotham City, tarliskiem najbardziej znanych czarnych charakterów. Jakie okoliczności stworzyły osoby, które w przyszłości staną się Catwoman, Pingwinem, Riddlerem i Two-Face’em i Jokerem?
Czytaj dalej

DETECTIVE COMICS #29

Tytuł historii: Gothtopia, Part 3 of 3: The Truth and Nothing But
Miesiąc wydania (okładka): Maj 2014 (USA)
W sprzedaży od: 05.03.2014 (USA)
Scenariusz: John Layman
Rysunki: Aaron Lopresti
Okładki: Guillem March; RC Stoodios, LLC
Kolor: Blond
Tusz: Art Thibert
Liternictwo: Jared K. Fletcher
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Oszałamiająca konkluzja “Gothtopii”! Batman odkrywa przerażający sekret tego wspaniałego, nowego świata.

Słoneczne Gotham gdzie wszyscy są uśmiechnięci i w którym krajobraz tworzą olśniewające wieżowce to nie jest prawdzie Gotham, ale kłamstwo Stracha na Wróble. Batman teraz jednak sam jest pod wpływem Stracha na Wróble i na ratunek dla miasta może być już za późno.

4 godziny wcześniej. Batman stanął do walki z Catwoman, Batwoman i Talonem, którzy znaleźli się pod wpływem Stracha na Wróble. Jednak kiedy Crane zagroził, że zabije jego przyjaciół, wtedy Bruce postanowił przyjąć jego warunki i zgodził się poddać. Pokazując swoją lojalność znokautował też Poison Ivy, która mu pomagała.

Obecnie w centrum Gotham. Batman wcale nie jest pod wpływem Strach na Wróble. Bohater zażył wcześniej antidotum i jest odporny na działania toksyny ale, by poznać zamiary łotrów postanowił udawać, że z nimi współpracuje. Żeby nie ujawnić swoich prawdziwych zamiarów Batman bierze udział w działaniach Pyga i Merrymakera i podaje jednemu z mieszkańców Gotham toksynę, a następnie straszy go najlepiej jak potrafili.

Po całonocnej współpracy z partnerami Stracha na Wróble, Batman wie już, że złoczyńca strasząc mieszkańców Gotham zdobywa czysta formę strachu, którą chce wykorzystać do ulepszenia swojej toksyny, którą planuje uwolnić na całym świecie. Poznając kolejne elementy planu Batman wspomina swoje wcześniejsza działania z tego wieczoru. Jak się okazuje specjalnie wybrał inne budynki niż te do których zamierzali początkowo udać się Pyg i Merrymaker, gdyż toksyną Stracha na Wróble nie potraktował niewinnych mieszkańców Gotham, ale kryminalistów, których nie udało mu się wsadzić za kratki i to ich teraz będą nękać koszmary o Batmanie, gdyby jeszcze planowali złamać prawo.

Będąc jednak w pełni świadomym bohater napełnił sterowce Strach na Wróble antidotum i kiedy te wniosły się w powietrze zdetonował je uwalniając równocześnie wszystkich mieszkańców Gotham z koszmaru. Z pomocą Batgirl, Catwoman i Batwoman szybko poradził sobie z łotrami, którzy zostają zabrani tam, gdzie ich miejsce do Arkham Aslyum.

Strach na Wróble nie zamierz się łatwo poddać i mimo, że sam nawdychał się swojej toksyny wydostaje się z karetki i atakuje Batmana. Przebija go swoimi szponami i raz na zawsze zabija. Jednak to tylko marzenia łotra. Zamknięty w swojej celi Crane tak widzi swoje idealne Gotham City.

Po zamknięciu sprawy Batmanowi pozostaje jeszcze kwestia Catwoman, która pamięta, że w idealnym Gotham była partnerką Bruce’a. Ten jednak nie zamierza tego kontynuować ani dawać jej żadnej nadziei, dlatego nim dostaje informacje od Alfreda o pojawianiu się Clayface’a okłamuje Selinę stwierdzając, że kiedy był pod wpływem toksyny Stracha na Wróble to widział tylko bezpieczne Gotham City, nic więcej.

Autor: QKoniec Gothopii i zarazem ostatnia historia Johna Laymana na łamach Detective Comics jest po prostu rozczarowująca. Po interesującym punkcie wyjścia w raz z kolejnymi numerami jakość spadała. Jeśli po zakończeniu poprzedniego numeru liczyliście na starcie Batmana z Catwoman, Batgirl i Talonem, to nic z tego. Nawet zrezygnowano z tego co było najmocniejszym punktem historii, czyli współpracy Batmana z Poison Ivy. Dobrze chociaż, że Bruce postanowił puścić Pamelę, bo za uratowanie Gotham należy się jej szansa pobycia poza celą, do czasu aż ponownie zejdzie na ścieżkę przestępstwa.

Batman co prawda jest tu ukazany tak jak go wszyscy lubią. Zawsze jest o krok przed swoimi przeciwnikami i kiedy się wydawać by mogło, że to nim ktoś pogrywa, to on rozdaje wszystkie karty i doskonale nad wszystkim panuje. Szkoda tylko, że żeby pokazać te cechy bohatera twórcy zdecydowali się na jakieś wymysły z czystym strachem. Lepiej też nie wspominać jak wszyscy łotrzy zostali pokonani, a byli wśród nich tacy złoczyńcy jak Mr Freeze, czy Pyg, których zatrzymanie nigdy nie było sprawą łatwą.

Całego planu Stracha na Wróble i tego, że postanowił włączyć do niego Batmana w ogólnie nie chce mi się rozważać. Nie ma co ukrywać otrzymaliśmy słaby numer, po którym nie ma uczucia żalu, że obecni twórcy odchodzą z Detective Comics, a szkoda bo Layman przyzwyczaił czytelników do dobrych opowieści.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

Batman #29Na stronach Hero Complex możne obejrzeć preview z 29. numeru “Batmana”.
BATMAN #29
Scenariusz SCOTT SNYDER
Rysunki GREG CAPULLO i DANNY MIKI
Okładka GREG CAPULLO
1:25 Robot Chicken alternatywna okładka
W sprzedaży od 12 marca • 48 pg, FC, $4.99 US • RATED T
Konkluzja ZERO YEAR: DARK CITY! Ostatni rozdział Zero Year jest już prawie z nami, a najlepsze zachowaliśmy na sam koniec! Jakie zakamarki z przeszłości Batmana zostaną odkryte? I jak wpłyną na jego przyszłość? Dowiedzcie się tego!

Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
7
godzin
1
3
minut
5
7
sekund
2
1

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293