Wczoraj pojawił się w sieci materiał filmowy przedstawiający kręcenie sceny pościgu policyjnego na planie “The Dark Knight Rises”. Dziś pojawiły się opisy kręconych scen, a także zdjęcia na których widać policję Gotham City i Batmana na Batpodzie.
Czytaj dalej

Od 20 września w sprzedaży dostępny jest już czwarty numer wydawanego przez Egmont magazynu “Batman – Odważni i Bezwzględni” (cena 7,99 zł).

ZOBACZ, CO CIEKAWEGO CZEKA NA CIEBIE W CZWARTYM NUMERZE MAGAZYNU “BATMAN – ODWAŻNI I BEZWZGLĘDNI”!

PROPONUJEMY JESZCZE WIĘCEJ TEMATÓW, ZAGADEK I POSTACI NIŻ POPRZEDNIO! ZMNIEJSZ SIĘ DO ATOMOWYCH ROZMIARÓW WRAZ Z BOHATEREM TEGO NUMERU RAYEM PALMEREM, LEPIEJ ZNANYM JAKO ATOM. ZNAJDŹ CHWILĘ, ŻEBY ZOBACZYĆ, CO ROBI BATMAN PODCZAS NIEZWYKŁEJ TYGODNIOWEJ PODROŻY KOSMICZNEJ. OPRÓCZ TYCH NIESAMOWITYCH TEMATÓW MAMY TAKŻE WIĘCEJ FANTASTYCZNYCH RYSUNKÓW I WSPANIAŁY PLAKAT DO POWIESZENIA W TWOIM KĄCIKU PRZEZNACZONYM DLA BATMANA.

Następny numer dostępny będzie w kioskach od 9 listopada.

Źródło: Egmont

BATMAN – ODWAŻNI I BEZWZGLĘDNI #4

Data wydania: 20 września 2011
Scenariusz: Sholly Fisch
Rysunki: Robert Pope
Tusz: Scott McRae
Kolor: Heroic Age
Druk: kolor, kredowy cienki
Oprawa: miękka
Format: A4
Ilość stron: 32
Wydawca: Egmont Polska
Wydawca oryginalny: DC Comics
Cena: 7,99 zł
Redaktor naczelna: Ewa Drabikowska

ZOBACZ, CO CIEKAWEGO CZEKA NA CIEBIE W CZWARTYM NUMERZE MAGAZYNU “BATMAN – ODWAŻNI I BEZWZGLĘDNI”!

PROPONUJEMY JESZCZE WIĘCEJ TEMATÓW, ZAGADEK I POSTACI NIŻ POPRZEDNIO! ZMNIEJSZ SIĘ DO ATOMOWYCH ROZMIARÓW WRAZ Z BOHATEREM TEGO NUMERU RAYEM PALMEREM, LEPIEJ ZNANYM JAKO ATOM. ZNAJDŹ CHWILĘ, ŻEBY ZOBACZYĆ, CO ROBI BATMAN PODCZAS NIEZWYKŁEJ TYGODNIOWEJ PODROŻY KOSMICZNEJ. OPRÓCZ TYCH NIESAMOWITYCH TEMATÓW MAMY TAKŻE WIĘCEJ FANTASTYCZNYCH RYSUNKÓW I WSPANIAŁY PLAKAT DO POWIESZENIA W TWOIM KĄCIKU PRZEZNACZONYM DLA BATMANA.

Batman nie może liczyć na wolny weekend, bo różnego pokroju łotry nigdy nie odpuszczają. W niedziele Batman z pomocą Metamorpho, który co prawda próbuje zbyt zawiłych sztuczek w walce, rozprawia się z Mister Elementem.

W poniedziałek Batman w kosmosie z całą gwardią Zielonych Latarń aresztuje Mongula.

We wtorek wraz z Merry, Girl of a 1,000 Gimmicks, Nietoperz rozprawia się z Toymanem, któremu co gorsza urocza bohaterka wpada w oko.

W środę, na dzikim zachodzie, w samo południe, Batman z Jonah Hexem rozprawia się z pewnym gangiem.

W czwartek po kradzieży w muzeum i znalezieniu pióra, które nie należy do żadnych ziemskich istot, Batman z pomocą Hawkmana musi stawić czoło Gentleman Ghostowi, który po zdobyciu mistycznego kielicha Melina sprawia spore kłopoty. Ale ku swojej zgubie do walki z bohaterami przywołuje Demona Etrigana, który nie jest zainteresowany czystymi i odważnymi duszami bohaterów, zamiast tego woli duszę łotra.

W piątek Akwadarman zatrzymuje drobnego rabusia, który ukradł staruszce torebkę. Jak się okazuje to sam Batman przebrany był za staruszkę, bo od tygodni starał się rozbić gang złodziei torebek.

W sobotę Batman i Creeper muszą zachować ostrożność w walce, by nie zranić niewinnych mieszkańców, nim udaje im się namierzyć odpowiedzialnego za całe zamieszanie Stracha na Wróble.

W niedziele po schwytaniu Doomsdaya O’Hara pyta się Batmana, czemu ten będący przecież typem samotnika tak często działa razem z innymi bohaterami. Nietoperz odpowiada, że chociaż on nie potrzebuje ich pomocy, to oni potrzebują jego.

Autor: Q

Za końcówkę z O’Harą i stwierdzenie Batmana, że to inni bohaterowie potrzebują jego pomocy ocena wyższa o pół nietoperka. Historie w stylu A Batman’s Work is Never Done to takie, w których zarazem wiele się dzieje, ale tak naprawdę ma się wrażenie przesytu. Za dużo tu różnych działań bohaterów, by fabuła poszczególnych przygód Batmana miała coś więcej do zaoferowania. Na uwagę na pewno zasługuje klimatyczna sekwencja na dzikim zachodzie, czy też fakt, że nawet zwykły gang złodziei torebek musi się obawiać Batmana. Bo chociaż jednego dnia bohater może dopaść Doomsdaya, to drugiego jego celem może być ktoś znacznie mniej potężny. Bo dopóki różni łotrzy nie nauczą się prowadzić prawego życie, to i tak prędzej czy później wpadną w ręce Batmana.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Komiks powstał na podstawie 4. numeru brytyjskiego magazynu dla dzieci Batman: The Brave and the Bold wydawanego przez Titan Magazines, który zawiera historię z amerykańskiego oryginału BATMAN: THE BRAVE AND THE BOLD #17 (2010).


Batwoman #1Już w następną środę w USA do sprzedaży trafi 1. numeru miniserii “The Huntress” (scen. Paul Levitz, rys. Marcus To i John Dell). Przykładowe strony do “The Huntress #1” można obejrzeć na stronach Newsaramy. Natomiast Marcus To na swoim profilu na Tumblr oprócz zamieszczenia kilka artów promujących nową miniserię ogłosił też specjalny konkurs związany z jej premierą. Szczegóły na ten tema znajdują się pod tym adresem.

Natomiast fani twórczości J. H. Williamsa III powinni zajrzeć na stronę The New York Timesa, gdzie w artykule na temat sukcesu odświeżonego DCU zaprezentowano także podwójną stronę z “Batwoman #1”.

IGN opublikował ostatnio wywiad z Davidem Finchem, twórcą “Batman: The Dark Knight”.

W odróżnieniu od wcześniejszej historii tym razem Finch nie będzie koncentrował się na wątkach nadprzyrodzonych. Ma to być Batman bez żadnych ograniczeń i ze wszystkim co tylko rysownik będzie chciał narysować.
Z postaci drugoplanowych cały czas istotną rolę odgrywać będzie komisarz Gordona. Wielkie plany co do Alfreda ma natomiast współscenarzysta serii, Paul Jenkins.
Finch nie chciał zdradzić na czym polegają specjalne umiejętności White Rabbit. Najważniejsze to wiedzieć, że nigdy nie można jej złapać, ale nowa łotrzyca uwielbia kiedy ktoś ją ściga.
Twórca “Batman: The Dark Knight” zdradził również, że obecnie nie ma żadnych planów co do postaci Ragmana.

Pełny wywiad z Davidem Finchem można przeczytać pod tym adresem.

Kalendarium

Sonda

Najlepszy tom "Knightfall"?

Zobacz wyniki