Oswald Cobblepot w "Gotham"Można już obejrzeć zdjęcia z 13. odcinka „Gotham” pt. “Welcome Back, Jim Gordon” oraz z 14. pt. “The Fearsome Dr. Crane”. Premiera odcinków w USA 26 stycznia i 2 lutego.

Kiedy kluczowy świadek w sprawie zabójstwa, będący pod opieką policji, zostaje zabity, Gordon podejrzewa, że to sprawka kogoś z wewnątrz i zwraca się z prośbą o informacje do starego przyjaciela. Tymczasem Oswald Cobblepot przejmuje kontrolę nad jedną z cennych własności Fish Mooney, kiedy odpłaca jej pięknym za nadobne.
Czytaj dalej

Tytuł odcinka: “THE SCARECROW”
Data premiery: 9 lutego 2015 (USA) | 19 lutego 2015 (Polska)
Reżyseria: Nick Copus
Scenariusz: Ken Woodruff
Oglądalność: 5,63 mln (w przedziale wiekowym 18-49 – współczynnik 1.8)
Twoja ocena:
[yasr_visitor_votes size=”medium”]


Gordon i Bullock mają zatrzymać Geralda Crane’a, nauczyciela biologi, który zbiera gruczoły ofiar swoich morderstw. Tymczasem, po znalezieniu się w niezwykłej sytuacji, Mooney nadal spiskuje, aby zdobyć władzę, a Falcone próbuje zmienić plan Maroniego dotyczący Pingwina. Bruce Wayne wybiera się na niebezpieczną wycieczkę.

Obsada:Gościnnie występują:
Ben McKenzie
Donal Logue
Jada Pinkett Smith
Sean Pertwee
Robin Lord Taylor
Erin Richards
David Mazouz
Camren Bicondova
Zabryna Guevara
Cory Michael Smith
Victoria Cartagena
Andrew Stewart Jones
John Doman
detektyw James Gordon
Harvey Bullock
Fish Mooney
Alfred
Oswald Cobblepot/Pingwin
Barbara Kean
Bruce Wayne
Selina Kyle/przyszła Catwoman
kapitan Sarah Essen
Edward Nygma/przyszły Riddler
Renee Montoya
Crispus Allen
Carmine Falcone
Morena Baccarin
David Zayas
Alex Corrado
Julian Sands
Charlie Tahan
Dashiell Eaves
Babs Olusanmokun
Eisa Davis
Peter Jay Fernandez
Dorothea Harahan
James Rutledge
Munro M. Bonnell
Jane Boon
Niahlah Hope
dr Leslie Thompkins
Sal Maroni
Gabe
Gerald Crane
Jonathan Crane
Kelly
Mace
Judith Barthel
doktor
Karen Crane
Gennaro Marx
sędzia Turnball
Dominatrix
samotna kobieta

Kiedy zostaje znaleziona kolejna ofiara, nauczyciel Gennaro Marx, Jim i Harvey sprawdzają jego przeszłość i natrafiają na trop mordercy. W szkole, w której Gerald Crane był nauczycielem biologii dowiadują się o jego planach dotyczących badań nad strachem.

Fish Mooney dość szybko odnajduje się w więziennej rzeczywistości. Najpierw przymila się do więziennego przywódcy, który jako jedyny dysponuje nożem, a następnie, kiedy nadarza się pierwsza okazja zabija go, zostając tym samym nowa przywódczynią i już rozpoczyna wprowadzać nowe zasady.

Oswalda Cobblepota bardzo niepokoi perspektywa zemsty ze strony Maroniego, ale Falcone obiecuje mu, że teraz zadba o swojego wiernego człowieka, dla którego ma nowe zadanie, prowadzenie klubu, który zyskuje nową nazwę – Oswald’s.

Jim: Three dates, and I still haven’t been to your apartment.
Leslie: Well, what particular room in my apartment are you interested in?
Jim: Oh, I don’t know. How’s the kitchen?
Leslie: Small.
Jim: Living room?
Leslie: Dark.
Jim: What about the bedroom?
Leslie: The bedroom I think you’d like.

Oswald: What do you want?
Edward: What I want, the poor have, the rich need, and if you eat it you’ll die.
Oswald: Is this… are you asking me a riddle?
Edward: Do you like riddles?
Oswald: No.
Edward: So do you give up?
Oswald: Friend, look…
Edward: Nothing. The answer is nothing. The poor have it, the rich need it, and if you eat it…
Oswald: Who are you?
Edward: Edward. Nygma.

Mając wspólnego wroga w osobie twardego sędziego, na którego Falcone ma haka i postanawia podzielić się z nim Maronim, obaj gangsterzy dochodzą do porozumienia.

Bruce Wayne kontynuuje tradycję i wybiera się na wędrówkę, w którą zawsze udawał się razem z ojcem. Podczas wyprawy dochodzi do wypadku w wyniku którego skręca kostkę.

Mimo nowej sytuacji na komisariacie, w którym zaczęła pracować dr Thomkins, Jimowi i Harveyowi udaje się natrafić na ważny ślad w sprawie Geralda Crane’a. Okazuje się, że jego żona zginęła w pożarze domu, a Gerald był tak przerażony, że nie zdołał jej uratować.



Oswald na otwarcie nowego klubu osobiście postanawia zaprosić Jima Gordona. Jednak wizyta na komisariacie nie układa się najlepiej już od samego początku, kiedy ze swoją zagadką napatacza mu się Edward Nygma. Następnie zaś Jim stwierdza, że nie che mieć z nim nic wspólnego. Później też nie jest lepiej, w klubie nie ma wiele osób, ale zjawia się Sal Maroni, który oświadcza Oswaldowi, że ten może czuć się bezpiecznie, ale tylko do czasu, kiedy żyje Falcone.

Mimo bólu Bruce wspina się na wzgórze i ze zdziwieniem odkrywa, że na miejscu jest Alfred, który niepokoił się o panicza, kiedy ten nie wrócił na czas, ale też nie postanowił mu pomóc i pozwolił samemu pokonać trudności.

W opuszczonym domu Crane eksperymentuje na sobie, by raz na zawsze pozbyć się lęku, ale kiedy na miejscu zjawiają się Gordon i Bullock zmuszony jest przyspieszyć swoje działania i wstrzykuje większą dawkę Jonathanowi. Pod czas akcji policjanci zmuszeni są zastrzelić nieczującego lęku Geralda, ale Jonathana udaje się uratować, niestety ten według lekarzy zawsze będzie odczuwał skutki terapii ojca, a wielki strach, który wzbudza u niego strach na wróble nigdy go nie opuści.

Autor: Q

Twórcom nie udaje się utrzymać poziomu z poprzedniego tygodniu. Dalsza historia związana z przyszłym Strachem na Wróble nic specjalnego nie oferuje oprócz ciekawych efektów specjalnych w stylu tych znanych z “Batman Begins”. Jako, że tytuł odcinka to “Strach na Wróble”, to nie mogło zabraknąć elementów związanych z Jonathanem Crane’em. Scenarzyści postanowili namieszać w historii przyszłego złoczyńcy i jego obsesję wytłumaczyli eksperymentami ojca. Na dodatek teraz jest to odczuwający permanentny strach chłopak, a najbardziej przeraża go strach na wróble. Mało to oryginalne i kompletnie niepotrzebne. Wystarczyłoby tylko skoncentrowanie się na postaci Geralda.




Pozostałe wątki również rozczarowują. Jeśli liczyliście na jakieś starcie na łodzi, to się zawiedziecie. Niczego o tajemniczych piratach się nie dowiadujemy, a Fish Mooney trafia do pewnego rodzaju więzienia, gdzie przebywa wiele różnych osób. Po co ktoś utrzymuje ich przy życiu? Tego też nie wiemy. Najlepsze jest to, że ten kto ma nóż, ten rządzi. Mimo, że wśród zamkniętych nie brakuje silnych facetów, to za szefa uchodzi tylko ten kto trzyma niewielkie ostrze. Doprawdy już o większą kpinę trudno. Skoro Fish została pokonana przez pirata, to grupa więźniów nie powinna mieć problemów by i ją unieszkodliwić.

Ciekawiej jest u Pingwina, który otwiera swój pierwszy klub. Jednak i tu oprócz porozumienia pomiędzy Falcone’em i Maronim nic się nie dzieje. Na komisariacie dochodzi do zmian. Leslie Thompkins zostaje nowym koronerem. Trudno powiedzieć, czy dla osoby leczącej ludzi zajmowanie się trupami można uznać za awans. Tym samym wątek z Arkham z poprzednich odcinków wydaje się jeszcze bardziej zmarnowany.



“Gotham” nie wykorzystuje potencjału poprzedniego odcinka. Nie ma też wzmianki o Scottie, którą Harvey tak się interesował. Czyżby jeszcze do siebie dochodziła w szpitalu, czy też kompletnie o niej zapominano jak o wielu innych sprawa? Tym samym otrzymujemy odcinek, w którym brak nowej sprawy nie pomaga, a bohaterowie poniekąd stoją w miejscu. Tylko Bruce wybiera się na wycieczkę i już widać, że Alfred doskonale rozumie młodego panicza i pozwala mu samemu pokonywać przeciwności losu.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • W odcinku, chociaż wymienieni w obsadzie, nie pojawiają się Erin Richards, Camren Bicondova, Victoria Cartagena i Andrew Stewart-Jones.
  • Dochodzi do pierwszego spotkania Oswalda Cobblepota z Edwardem Nygmą.
  • Piosenka, którą śpiewa zespół w klubie Pingwina, to “No More Heroes” (The Stranglers).


na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
7
godzin
1
3
minut
1
9
sekund
2
3

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293