Serwis CBM zamieścił na swoich stronach wywiad z Aaronem Schoenke, który od wielu lat tworzy fanfilmy z Batmanem, a jego najnowszym dziełem jest “Seeds of Arkham”.

O “Seeds of Arkham”
[quote]Jest to sequel, który kontynuuje wydarzenia z “City of Scars”. Nie jest to pełny film, więc mamy nadzieje, że fani powiedzą: “Chcemy kolejny rozdział!”. Chcieliśmy utrzymać całość w klimacie “Batman: TAS”, i myślę, że wielu fanów doceniło ten aspekt. Uważam, że jest wiele elementów, które z przyjemnością obejrzą fani – dla przykładu Poison Ivy, Killer Croc jako główni wrogowie. Mamy oczywiscie Batmana, oraz krótki epizod z Nightwingiem. Mamy nawet batmobil z filmu z 1989 roku. Myślę, że jest wiele rzeczy, które fani docenią w tym filmie.[/quote]
Czytaj dalej

Bryan Cranston, który w filmie animowanych “Batman: Year One” użyczył swojego głosu Jimowi Gordonowi, udzielił ostatnio wywiadu MTV.

Aktor przyznał, że nie był dużym fanem animacji, ale interesowały go dobrze opowiedziane historię. Dlatego na początku odrzucił rolę, bez przeczytania scenariusza. Jednak po zapoznaniu się z nim i zobaczeniu jak głęboka jest to opowieść zmienił swoje zdanie. Cranston nie zapoznał się natomiast z komiksowym pierwowzorem, bo chciał za pomocą głosu pokazać swojego bohatera, jego dylematy, w tej historii.
O swoim bohaterze Bryan mówi tak:
[quote]Nie jest on nieuczciwym gliną, ani samozwańczym strażnikiem. W tej historii staje się on centrum wartości moralnych. To jest potrzebne. [Gordon] zdaje sobie sprawę z wartości jakie daje Batman.[/quote]

Pełny wywiad z Bryanem Cranstonem można przeczytać pod tym adresem.

Kilka dni temu pojawił się filmik z planu “The Dark Knight Rises”, który przedstawiał jak Bruce Wayne (Christian Bale) przyjeżdża swoim Lamborghini na pewne przyjęcie. Nie był on jednak zbyt dobrej jakości, ale teraz pojawił się nowy filmik dokumentujący kręcenie tej sceny.
[toggle title_open=”Spoiler” title_closed=”Spoiler” hide=”yes” border=”yes” style=”default”]Dzięki temu wyraźnie widać, że Bruce kuleje i musi korzystać z laski. Być może są to konsekwencje jego starcia z Bane’em?[/toggle]
Czytaj dalej

Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono przykładowe strony “Batman and Robin #2”, “Batwoman #2” i “Batgirl #2”.
W 2. numerze “Batman and Robin”, obawy Batmana rosną, w związku z tendencją Robina do zadawania większego bólu niż to konieczne. A kim jest NoBody, który odwiedza Gotham City, by przywitać się ze swoim starym przyjacielem Bruce’em Wayne’em, i żeby dowiedzieć się gdzie popełnił błąd w walce z przestępczością.

Dustin Nguyen zamieść na swoim profilu na Facebooku kolejny rysunek w stylu “Lil’ Gotham”, który przedstawia Robinów.

Cameron Stewart w ostatnim czasie na swoim profilu na Twiterze zamieszcza wiele szkiców (1, 2) przedstawieniowych prawdopodobnie Stephanie Brown w “Batman: Leviathan Strikes”.

Warner Bros. Interactive Entertainment i DC Entertainment oficjalnie ogłosili, że od 1 listopada gracze “Batman: Arkham City” będą mieli dostęp do Nightwinga. Bohater będzie posiadał unikalne gadżety i specjalne ruchy. Będzie można nim grać na wszystkich mapach w trybie wyzwań w tym także na dwóch nowych dołączonych do bohatera: Wayne Manor i Main Hall. Cała paczka z Nightwingiem zawierać będzie również skin z bohaterem z “Batman TAS”.

Postać Robina także będzie dostępna dla wszystkich graczy, ale dopiero od 22 listopada.

Na oficjalnym profilu gry “Batman: Arkham City” na Facebooku zaprezentowano nowy czarno-biały art przedstawiający Catwoman.

Źródło: SuperHeroHype

Według różnych plotek kopalnie soli w Rumunii miały posłużyć ekipie “The Dark Knight Rises” jako kryjówka Batmana. Ostatnio pewien użytkownik The Dark Knight Rises Community, który zwiedzał kopalnie, podzielił się nowymi informacjami na ten temat.

  • Podobno na miejscu kręcono sceny z udziałem trzech aktorów, wśród których była także kobieta. Nie była to jednak Catwoman. Na miejscu był tylko kostium Batmana.
  • Ekipa pracowała tam przez tydzień. Dwie sceny nakręcono w windach. Na miejscu nie było żadnego pojazdu Batmana.
  • Sprzęt w kopalni i “park rozrywki” został zakryty przez green i blue screeny.
  • Zdjęcia kręcono także w jednym z tuneli. Według przypuszczeń być może do nakręconych zdjęć dodany zostanie, przy użyciu CGI, Batwing.
  • W niektórych miejscach umieszczono też ekrany na których znajdowały się green screeny.
  • Bale był na miejscu w zwyczajnym ubraniu, w kostiumie Batmana, oraz w kostiumie bez kaptura.

Źródło: CBM

MTV udostępniło klip z krótkometrażówki z Catwoman, która stanowić będzie jeden z dodatków do DVD/Blu-ray “Batman: Year One”.
W “DC Showcase: Catwoman” Catwoman musi szybciej niż łotr Rough Cut namierzyć pewien tajemniczy ładunek.

Comic Vine udostępnił klip z “Batman: Year One”, w którym przedstawiony wizerunek playboya Bruce’a Wayne’a
Czytaj dalej

Tytuł odcinka: "ALPHA MALE"
Polski tytuł: "Samiec Alfa"
Pierwsza data emisji: 7 października 2011
Reżyseria: Jay Oliva
Scenariusz: Thomas Pugsley
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Jesse McCartney
Danica McKellar
Nolan North
Khary Payton
Stephanie Nicole Lemelin
Jason Spisak
Bruce Greenwood
Dee Bradley Baker
Rob Lowe
Corey Burton
Dick Grayson/Robin
M'gann M'orzz/Miss Martian
Superboy/Connor Kent, Superman
Kaldur'ahm/Aqualad
Artemis
Wally West/Kid Flash
Batman
Monsieur Mallah, Wolf, Mr. Tawny
Captain Marvel
Brain, Hamilton Hill, Dudley H. Dudley


Wyczerpana i roztrzęsiona drużyna, po inwazji na ich jaskinię, dowiaduje się, że Aqualad - ich przyjaciel i lider - zataił ważne informacje, co naraziło ich na poważne niebezpieczeństwo. Kiedy Batman wysyła drużynę wraz z nowym opiekunem Captain Marvelem do Indii, w celu zbadania dziwnych raportów na temat uzbrojonych zwierząt atakujących ludzi, czy Aqualad będzie w stanie dowodzić podzieloną drużyną?

Po odcinkach skupiających się na części bohaterów, nadszedł czas na historię z całą drużyną. Tylko czy można jeszcze mówić o drużynie? Ostatnie wydarzenia oraz fakt, że Aqualad zataił informację o możliwym krecie, nie ułatwiają współpracy. Po zniknięciu Red Tornada pojawia się natomiast nowy opiekun drużyny, chociaż wiedząc, kim jest naprawdę Captain Marvel ciężko go określić mianem opiekuna.

Alpha Male koncentruje się na zgrzytach, które powstały w drużynie, ale jak to zawsze bywa nie ma rzeczy, których nie dałoby się naprawić. Żeby na nowo kierować drużyną Aqualad posługuje się sprawdzonymi metodami stosowanymi przez Batmana, któremu wystarczy jedno słowo, jedno spojrzenie by zapanować nad sytuacją. Jednak po takich żalach ze strony bohaterów ich końcowe poparcie dla Aqualada wydaje się trochę za szybkie. Można by było jeszcze trochę wątpliwości pozostawić. Interesująco rozwija się natomiast związek Superboya z Miss Martian, bohaterowie uzgadniają jak mają się traktować, kiedy są na misji, ale biorąc pod uwagę ile Connor przygarnia różnych przyjaciół, w tym odcinku wilka, to niedługo w tym związku może się zrobić za ciasno.

Pod względem przeciwników dla młodych bohaterów Alpha Male prezentuje się naprawdę mizernie. Brain to nie jest pierwszorzędny złoczyńca, a jeśli dodamy do tego zwierzęta kontrolowane przy pomocy specjalnych obroży, to średnio to wszystko pasuje. Mam nadzieje, że twórcy mają jakieś większe plany, co do postaci Braina, wtedy jego działania z tego odcinka mogłyby zaprezentować się w lepszych świetle. Na uwagę dla fanów Batmana zasługuje natomiast epizod z burmistrzem Hamiltonem Hillem z Gotham City.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • W odcinku pojawiają się Green Lantern (John Stewart), J'onn J'onzz, Captain Atom, Green Arrow, Black Canary, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych.
  • Wypowiedź Kid Flasha: "Parameters? We don't need no stinkin' parameters." to nawiązanie do "Badges? We don't need no stinkin' badges!" z książki i filmu The Treasure of Sierra Madre
  • Wypowiedź Kid Flasha: "Get your paws off her, you darn dirty ape!" to nawiązanie do kwestii astronauty Taylora (Charlton Heston) wypowiedzianej przez niego do inteligentnych gorylów w filmie Planet of the Apes.


CYTATY:

Robin: Batman, please. Tell me you're not sending us on this joke of a wild ape chase.
Batman: I never joke about the mission.

Kid Flash: It's the Brain.
Artemis: Uh. I can see it's a brain.
Kid Flash: Not a brain. The Brain.
The Brain: In the flesh. So to speak.

Artemis: What are you grinning about?
Kid Flash: One word. (nakłada beret Mallaha) Souvenir.
Artemis: Two words. Gorilla lice.

Kid Flash: (o wilku) Well, he's gonna need a name. How's about Krypto?
Superboy: Pass.
Miss Martian: Besides, isn't that taken?

           
           
           INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Wojciech Paszkowski
Dialogi: Barbara Eyman


W wersji polskiej udział wzięli:
Grzegorz Drojewski – Robin/Dick Grayson
Katarzyna Łaska – Marsjanka/M’gann "Megan" M’orzz
Klaudiusz Kaufmann – Mały Flash/Wally West
Jakub Szydłowski – Wodnik/Kaldur ’Ahm
Karol Wróblewski – Superboy/Conner Kent
Beata Wyrąbkiewicz – Artemis
Robert Czebotar – Batman
Grzegorz Kwiecień - Kapitan Marvel
i inni

Lektor: Przemysław NikielWarner Home Video promując film animowany “Batman: Year One” udostępniło wywiad z Benem McKenzie, który użyczył swojego głosu Batmanowi oraz nowe zdjęcia.

Gdy Gotham City desperacko potrzebuje bohaterów, dwóch mężczyzn postanawia podjąć walkę o sprawiedliwość… Nie przegap nowego animowanego filmu DC Universe opartego na przełomowej historii Franka Millera! Przeżyj dynamiczną wizję pierwszego roku działań Mrocznego Rycerza oraz bądź świadkiem narodzin jego niezwykłej przyjaźni z Jimem Gordonem.

W Polsce DVD z filmem animowanym “Batman: Rok Pierwszy” trafi do sprzedaży już 21 października.
Czytaj dalej

Kalendarium

Sonda

Najlepszy tom "Knightfall"?

Zobacz wyniki