Tytuł odcinka: “BEASTS OF PREY”
Data premiery: 13 kwietnia 2015 (USA) | 7 maja 2015 (Polska)
Reżyseria: Eagle Egilsson
Scenariusz: Ken Woodruff
Oglądalność: 4,50 mln (w przedziale wiekowym 18-49 – współczynnik 1.5)
Twoja ocena:
[yasr_visitor_votes size=”medium”]


Gordon i Bullock prowadzą śledztwo dotyczące nierozwiązanej sprawy Ogre’a, seryjnego mordercy, którego ofiarami są młode kobiety z Gotham City. W międzyczasie Fish planuje jak uciec od Dollmakera, a Bruce i Selina doprowadzają do konfrontacji z Reggie’m

Obsada:Gościnnie występują:
Ben McKenzie
Donal Logue
Jada Pinkett Smith
Sean Pertwee
Robin Lord Taylor
Erin Richards
David Mazouz
Camren Bicondova
Zabryna Guevara
Cory Michael Smith
Victoria Cartagena
Andrew Stewart Jones
John Doman
detektyw James Gordon
Harvey Bullock
Fish Mooney
Alfred
Oswald Cobblepot/Pingwin
Barbara Kean
Bruce Wayne
Selina Kyle/przyszła Catwoman
kapitan Sarah Essen
Edward Nygma/przyszły Riddler
Renee Montoya
Crispus Allen
Carmine Falcone
Peter Scolari
Alex Corrado
Morena Baccarin
Colm Feore
David O’Hara
Dashiell Eaves
Milo Ventimiglia
Willa Fitzgerald
PJ Griffith
Brendan Griffin
Barbara Rosenblat
Brendan Burke
Sean Ringgold
Desi Oakley
Alaska McFadden
Dan Domenech
komisarz Loeb
Gabe
dr Leslie Thompkins
dr Francis Dulmacher
Reggie Payne
Kelly
Jason Lennon
Grace Fairchild
Catcher
oficer Len Moore
Lidia Bicchieri
Bugsy
Clint
Antonia
barmanka
gitarzysta

Bruce Wayne cały czas nie zdradza Jimowi, kto jest odpowiedzialny za atak na Alfreda, ale kiedy wierny lokaj nie jest w stanie wyruszyć na poszukiwania Reggiego, młody panicz sam udaje w niebezpiecznej rejony Gotham.

Jim postanawia przyjrzeć się nierozwiązanej sprawie zabójstwa kobiety, której akta przekazał mu młody gliniarz zafascynowany próbami zmian podjętymi przez niego. Z pomocą Leslie policjant szybko orientuje się, że funkcjonariusze prowadzący śledztwo nie byli zbyt dokładni. Wraz Harveyem, w jednym z ukrytych klubów Jim dowiaduje się, że ofiara była widziana w towarzystwie atrakcyjnego mężczyzny z klasą.

Selina: Could’ve smashed your head in with a brick, you know?
Bruce: Why would you do that? Why’d you even say that?
Selina: Just thought you should know.

Jim: Harvey, the victim deserves justice.
Harvey: Yeah, and I deserve a mute supermodel who likes pasty Irish guys and loves to cook. It’s not happening.


Jason Lennon miło spędził czas z Grace Fairchild, ale kiedy następnego dnia ta chciała zająć się swoimi sprawami, ten nie pozwolił jej odejść. Przez pewien czas uwięziona Grace starała się grać idealną dziewczynę, ale nie spełniła oczekiwań i została zabita.

Oswald, by wykupić pewien lokal wraz z Gabe’em zastrasza chłopaka córki właścicielki, tak by ta wróciła do matki. Gitarzysta bez palców przestaje być romantycznym kochankiem, a Pingwin uzyskuje dostęp do baru, który często odwiedza Sal Maroni.

Fish Mooney długo nie pozostaje uwięziona na wyspie dr Dulmachera. Najpierw sprawdza jak szybko reagują strażnicy, następnie wykorzystuje grupę agresywnych więźniów do odwrócenia uwagi, by samej uciec wraz z resztą więźniów, którzy pod drodze ostro obijają Dulmachera.Poszukiwania Bruce’a są bezowocne i dopiero spotkanie z Seliną Kyle pozwala mu trafić na właściwy trop. Uzależniony od narkotyków Reggie pod groźbą wyrzucenia jego zapasów wyznaje, że wynajęli go pani Mathis i Sid Bunderslaw. Gdy jednak grozi, że ujawni zleceniodawcom, że Bruce jest na ich tropie, zostaje wypchnięty przez okno przez Selinę.

Po tym jak Gordon odkrywa, że zajął się sprawą Ogre’a, który od lat zabija kobiety w Gotham oraz bliskie osoby policjantów, którzy pragną go złapać, dowiaduje się, że młody policjant który wręczył mu akta sprawy wypełnia rozkazy komisarza. Jim obiecuje Loebowi, że rozwiąże sprawę Ogre’a a następnie zajmnie się nim i tym razem nie będzie już żadnych układów.

Autor: Q

“Gotham” po dłużej przerwie powrócił z nowymi odcinkami. Przerwa w emisji nie przyniosła jednak poprawy poziomu, a wręcz jeszcze go obniżała. Serial od samego początku nie był produkcją, od której widz nie mógłby się odebrać, dlatego przez przerwę można było już zapomnieć o świecie Gotham City.

Końcówka 1. sezonu skupi się na wojnie gangów o wpływy oraz na wątku z seryjnym zabójcą zwanym Ogre. W “Beasts of Prey” poznajemy Jasona Lennona, który w specyficzny sposób szuka idealnej partnerki. Nie ma tu nic zaskakującego i w dość spokojny sposób jesteśmy wprowadzeni w całą akcję, która powinna nabrać tempa w następnych odcinkach.
Śledztwo w sprawie seryjnego zabójcy dopiero się rozpoczyna. Początkowo Gordonowi może się wydawać, że cieszy się jakimś szacunkiem, ale szybko wychodzi na jaw, że nikt się z nim nie liczy i może liczyć tylko na Harveya Bullocka. Jim niestety pozostaje drętwy i moralizatorski i za nic nie potrafi trzymać nerwów na wodzy więc po raz kolejny próbuje zastraszyć komisarza Loeba. Relacje pomiędzy tymi bohaterami mogłyby być interesujące. Scenarzyści mając nawet okazję do rozwinięcia bohaterów wolą trzymać się utartych schematów. Preferują robić z Gordona robić kogoś na wzór Brudny’ego Harry’ego, którym tym w najmniejszym stopniu nie jest i naprawdę trudno w kimś tak pozbawionym charyzmy wyobrazić sobie przyszłego komisarza policji.

Jeśli zastanawialiście się, czy Fish Mooney długo zostanie na wyspie, to jak to w “Gotham” wszystkie zmiany dotyczące bohaterów dość szybko wracają do punktu wyjścia. O postaci dr Dulmachera nie warto nawet wspominać, bo jeśli tak ma wyglądać jego koniec, kiedy zostaje pobity przez więźniów, to twórcy ponownie udowodnili, że nie potrafią wykorzystać kolejnego złoczyńcy.
Nie wiele też dzieje się u Pingwina, który przygotowuje podwali pod zemstę na Maronim. Przy tej okazji warto wspomnieć, że w jednej scenie prawie dochodzi do spotkania przyszłego Batmana z Oswaldem.

W “Beasts of Prey” na uwagę zasługuje śledztwo Bruce’a, który bez pomocy Seliny naprawę nie może się obyć. O ile bezpośrednio dowdiujemy się kto w Wayne Enterprises jest podejrzany, to mamy zaskakujący moment, w którym zostaje przekroczona granica. Interesujące, czy te wydarzenia zmieni coś w relacjach Brace’a z Seliną, który sam był blisko popełnienia nieodwracalnego czynu. Warto też odnotować, że nim Bruce zostaje Batmanem oprócz treningu i itp. rzeczy musi jeszcze opanować sztukę kłamania.

Odcinek ma naprawdę nie wiele do zaoferowania, a co gorsza największe wady serialu są aż zbyt widoczne.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • W odcinku, chociaż wymienieni w obsadzie, nie pojawiają się Zabryna Guevara, Erin Richards, Victoria Cartagena, Andrew Stewart-Jones i John Doman.


już za:
dni
3
5
godzin
1
6
minut
5
4
sekund
0
2

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

fkc5d4_xwaqkpqn fkbizkdaiaaowid fkbixdfagaavi7i fkbiwglaaaavxs2 fkbi00sagaee7ga bw_3x10_08