Scott AdkinsJeśli wszystko nie okaże się mądrze przygotowaną mistyfikacją fanów, to przymiarki aktorów do roli nowego Batmana w sequelu “Man of Steel” można uznać za oficjalnie rozpoczęte. Scott Adkins, mistrz sztuk walki, który wystąpił w takich filmach jak “X-Men Origins: Wolverine“, czy “Niezniszczalni 2” poinformował przez swojego Twittera o tym, że wziął już udział w castingu zorganizowanym przez Warner Bros. do roli Mrocznego Rycerza. Informacja trafiła też na jego oficjalny fanpage w serwisie Facebook, ale bardzo szybko zniknęła z obu miejsc. Taki ruch oczywiście mógłby wskazywać na prośby studia o usuwaniu zbyt wcześnie wychodzących na świat informacji o ich nowej produkcji.

Pełna wiadomość prezentowała się w następujący sposób:

Wielkie wieści!! Studio Warner Brothers poprosiło o wzięcie udziału Scotta Adkinsa w castingu do roli nowego Batmana, co też już uczynił. Fani również utworzyli stronę, aby wspierać jego kandydaturę —-> https://www.facebook.com/adkinsforbatman.

Zrzut oryginalnej wiadomości znajdziecie pod tym linkiem.

Źródła: Yahoo! Movies UK, IMDB

Batman w "The Dark Knight Rises"W najnowszej publikacji “Beyond Batman: The Unauthorized True Story of Christian Bale and His Dark Knight Dilemma” autorstwa Vince’a Russela pojawia się wzmianka o tym, że Christian Bale za ponowne zagranie Batmana w “Justice League”, za 20 minut na ekranie, mógłby zarobić 50 mln dolarów. Podobno walijski aktor miałby teraz postrzegać filmy o Batmanie w ten sam sposób co Robert Downey, Jr. Iron Mana.

Nie wiadomo czy Warner Bros. cały czas zainteresowane jest nakłonieniem Bale’a do powrotu do roli Batmana, ale wygląda na to, że taka opcja wcale nie musi być tak nierealna jakby mogło się to wydawać.

Źródła: Batman-News.com, Latino Review

W rozmowie z IGN Geoff Johns ujawnił szczegóły dotyczące Forever Evil oraz powrotu Crime Syndicate. Pojawił się także kolejny art z hasłem “Evil is relative”, ale fanów Batmana na pewno zastanwia co też bohater Gotham City robi wśród złoczyńców. Czy to Bruce Wayne? Johns obiecuje wiele niespodzianek, bo jedno co jest pewne u złoczyńców to, to że są oni nieobliczalni.

Forever Evil

BATGIRL #23Na stronach The Mary Sue można obejrzeć preview z “Batgirl #23”.
Rozpoczyna się nowa epicka historia “Batgirl: Wanted”, kiedy komisarz Gordon musi znaleźć zabójcę swojego syna — którym jest jego córka! Ale czy Barbara już zrezygnowała z Nietoperza?

Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono pierwsze arty z “BATMAN #23.2: RIDDLER”, “BATMAN AND ROBIN #23.2: COURT OF OWLS”, “BATMAN: THE DARK KNIGHT #23.2: MR. FREEZE” i “DETECTIVE COMICS #23.2: HARLEY QUINN”, które ukaże się w drugim tygodniu Villains Month.

W wywiadzie dla CBR Brett Booth zapowiedział, że dołączy do twórców “Batman/Superman”, będzie odpowiadał za warstwę graficzną w co drugim numerze. Pierwszym numerem z jego rysunkami będzie “Batman/Superman #5” w którym pojawią się Nightwing i Metallo.

BATMAN ANNUAL #2

Tytuły historii: Ages
Miesiąc wydania (okładka): Wrzesień 2013 (USA)
W sprzedaży od: 31.07.2012 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, Marguarite Bennett
Rysunki:Okładka: Jock
Kolor: Ian Hannin
Tusz: Craig Yeung, Drew Geraci, Wes Craig, Jack Purcell, Sandu Florea i Marc Deering
Liternictwo: Dave Sharpe
Ilość stron: 48

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Specjalny tie-in ZERO YEAR! Pierwszy rok Bruce’a Wayne’a w roli Mrocznego Rycerza ledwo się zaczął… a już niebezpieczne elementy zlewają się, prowadząc Bruce’a ku jego ostatecznemu przeznaczeniu.

W Arkham Asylum pracę rozpoczyna Eric Border i już podczas pierwszej nocy spotyka najgroźniejszego osobnika, który kiedykolwiek zjawił się w Arkham – Batmana. Bohater sam zgłasza się do zamknięcia w zakładzie. Na prośbę Jeremiaha Arkham ma przetestować nowe skrzydło i sprawdzić, czy najgroźniejszy złoczyńcy nie będą mogli z niego uciec.

Nowe skrzydło jest w pełni skomputeryzowane, nie ma w nim ryzyka, że strażnik mógłby zostać zastraszony. Kraty są solidne, ale przy pomocy odpowiedniego kwasu nie stanowią już takiej przeszkody. Czujniki w podłodze nie wykryją zaś Man-Bata.

Podczas gdy Batman sprawdza kolejne elementy zabezpieczeń, które niektórzy złoczyńcy bez problemów mogliby ominąć, Eric Border za radą Jeremiaha stara być się użyteczny i postanawia odpowiedzieć na wezwanie najstarszej pacjentki, Anchoress. Ta przebywa w zakładzie od przeszło kilkuset lat. Podczas kłótni z rodzicami, kiedy ci zaaranżowali jej małżeństwo, doszło do wypadku z udziałem różnych chemikaliów. Jej rodzice zginęli, a ona przeżyła ale zmianie uległy jej komórki. Sama zgłosiła na leczenie w Arkham, gdzie czuła się bezpiecznie. Przez długie lata kolejne pokolenia doktorów z rodziny Arkham opiekowały się nią, ale wszystko się skończyło, kiedy pojawił się Batmana i wypełnił zakład szaleńcami, przez co lekarze nie mają dla niej już tyle czasu co wcześniej. Teraz kiedy Batman jest w Arkham Anchoress postanawia się zemścić, i ma zamiar też wypuścić wszystkich złoczyńców. Wykorzystując molekułę swojego ciała może przechodzić przez ściany, a specjalne kraty w jej celi już od dłuższego czasu są za słabe by ją powstrzymać.

Sprawdzającego kolejne elementy zabezpieczeń Batmana odnajduje Anchoress, która bez większych problemów go unieruchamia. Bruce przypomina sobie jak podczas Zero Year szukając informacji o Red Hoodzie zakradł się do Arkham Aslyum i natrafił na starą kobietę. Anchoress została jednak zauważona przez pracowników zakładu, którzy widząc że ta może przechodzić przez ściany uznali ją za potencjalnie niebezpieczną. Kiedy kilka miesięcy później usłyszała o Batmanie, wiedziała, że to on wcześniej włamał się do Arkham Asylum.

Teraz chce by i on wycierpiał to, co ona i wykorzystując swoje możliwości wnika w umysł Batmana i każe mu nieustanie przeżywać śmierci swoich rodziców, a także wizje śmierci swojego brata i syna.

Dzięki interwencji Erica Bordera i pracowników Arkham udaje się powstrzymać koszmar Batmana, ale Anchoress nie ma zamiaru się tak łatwo poddać i dopada bohatera na dachu. Gdzie wyrzuca mu wszystkie swoje żale, za to co ten zrobił z jej sanktuarium. Ericowi udaje się ją jednak uspokoić i zapewnić, że Batman już jej więcej nie będzie niepokoił i że zawsze można wszystko naprawić.

Po swoim pierwszym dniu w Arkham Asylum Eric Border jest przekonany, że w tym miejscu można jeszcze zrobić wiele dobrego, dlatego Anchoress otrzyma inną opieką i nie będzie pozbawiona kontaktu z ludźmi, tak żeby znowu czuła się bezpiecznie.

Autor: Q


Pomysłodawcami Ages są Scott Snyder i Marguerite Bennett, ale już przy scenariuszu pracowała tylko Bennett. Tym samym momentami czuć, że nie jest to numer Snydera. Bynajmniej nie ma tu jakiś poważnych wad, ale z wyjściowego materiału można było uzyskać coś lepszego.

Jeśli mowa o twórcach to warto też wspomnieć o ogromnej ilości inkerów, którzy pracowali przy tym numerze. Oczywiście jest to opowieść o większej niż standardowa ilości stron, ale nagromadzenie aż tylu artystów nie pomaga, zwłaszcza, że i same rysunki do najlepszych się nie zaliczają, a szkoda, bo okładka Jocka może sugerować, że w środku warstwa graficzne jest również dobra.

Najsłabszy punkt to sama opowieść, która w niektórych momentach zawodzi. O ile wprowadzenie postaci nowego pracownika Arkham pozwala na spojrzenie z innej perspektywy, to już kompletnie nie przekonuje mnie wiekowa Anchoress. Jej historia miała zapewne poruszyć czytelnika, ale to się nie udało, bo zbyt wiele tu luk. Skoro ArkhamAsylum już zostało przedstawione jako istne więzienie, gdzie pacjenci nie mają szans na leczenie, to dlaczego Anchoress nie została przeniesiona do innego zakłada, bo nawet jeśli zaakceptujemy jej wymyśle moce, to i tak przecież nie popełniła ona żadnej zbrodni.

Jeśli ktoś liczył na interesującą historię, to będzie zawiedziony. Nie wiem czy jeszcze usłyszymy o bohaterach, którzy zostali wprowadzeni w Batman Annual #2, bo jedyny godny uwagi wątek, to ten w którym wspomniany zostaje Red Hood i wypad Bruce’a do Arkham. Jednak to za mało by warto było sięgnąć po ten komiks.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Bryan CranstonFanów Mrocznego Rycerza najbardziej interesuje kto zostanie nowym Batmanem, ale w filmie są jeszcze do obsadzenia inne ważne role. Chociaż nie ma oficjalnych informacji na temat złoczyńców, którzy mieliby się pojawić, to nie brakuje różnych plotek na temat castingu do roli Lexa Luthora.
Czytaj dalej

Christopher NolanW wywiadzie dla Vulture Damon Lindelof, twórca “Lost” i scenarzysta takich przebojów jak “World War Z”, czy “Star Trek Into Darkness” opowiada o nowych zasadach przy tworzeniu scenariuszy blockbusterów.

“Przede wszystkim, Christopher Nolan to najlepsze, co mogło się przytrafić filmom opartym na komiksach. Punkt. I Christopher Nolan to najgorsze co mogło się zdarzyć ekranizacjom komiksów. Doskonale i w najdrobniejszych szczegółach to wypracował, bo wybrał taką postać jak Batman – która chce być dobrze uzasadniona i również prawdziwa.”
Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
7
godzin
1
3
minut
5
8
sekund
0
2

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293