Matthew Modine udzielił ostatnio wywiadu, w którym oczywiście nie mogło zabraknąć pytań dotyczących “The Dark Knight Rises”. Aktor odniósł się w nim m.in. do ostatniej wypowiedzi Erica Robertsa i do zdjęcia z planu na którym trzyma różową bieliznę oraz do pracy z Christopherem Nolanem i Josephem Gordonem-Levittem.
Czytaj dalej

Wiadomo już jak będzie wyglądać okładka do gry “LEGO Batman 2: DC Super Heroes”.
W kontynuacji “LEGO Batman” do Batmana oraz Robina dołączy Superman, Green Lantern oraz Wonder Woman i pomogą w obronie Gotham City przed Lexem Luthorem i Jokerem.
Czytaj dalej

Cartoon Network opublikowało pierwsze oficjalne zdjęcie z “Beware the Batman”, nowego serialu animowanego w CGI z Batmanem, który zadebiutuje jesienią.

Nowe świetne spojrzenie na postać Mrocznego Rycerza, “Beware the Batman” obejmuje kluczowe postaci z uniwersum Batmana, a także nową galerię złoczyńców, którzy nigdy wcześniej nie pojawili się w animowanej formie. Wraz ze wsparciem ze strony tajnego ex-agenta Alfreda i mistrzyni miecza Katany, Mroczny Rycerz musi się zmierzyć z pokręconymi machinacjami podziemnego światka Gotham City na czele którego stoją Anarky, profesor Pyg, Mister Toad i Magpie. Czytaj dalej

Dla fanów Batmana, którzy na bieżąco śledzą wszystkie informacje, nie będzie to żadna niespodzianka, ale jeśli ktoś jeszcze miał wątpliwości, co do powrotu pewnego bohatera w “The Dark Knight Rises”, to teraz nie będzie miał już żadnych wątpliwości.
Czytaj dalej

Tytuł odcinka: "AGENDAS"
Pierwsza data emisji: 24 marca 2012
Reżyseria: Michael Chang
Scenariusz: Kevin Hopps
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Danica McKellar
Nolan North
Jason Spisak
Lacey Chabert
Bruce Greenwood
Dee Bradley Baker
Jeff Bennett
George Eads
Crispin Freeman
Phil LaMarr
Chad Lowe
Vanessa Marshall
Maggie Q
Kevin Michael Richardson
Mark Rolston
Alan Tudyk
M'gann M'orzz/Miss Martian
Superboy/Connor Kent, Match, Superman, Zatara
Wally West/Kid Flash
Zatanna Zatara
Batman
Wolf
Red Tornado
Flash
Guardian
Dubbilex, Aquaman
Captain Marvel
Black Canary, Amanda Spence
Wonder Woman
Martian Manhunter, Nabu, John Stewart
Lex Luthor
Green Arrow


Superboy powraca do Project Cadmus, gdzie dowiaduje się, że super tajne laboratorium genetyczne może pracować nad kolejnym Super-klonem...

Po odcinkach, które skupiły się na Kid Flashu i Miss Martian, przyszedł czas na Superboya, który powraca do Project Cadmus. Tym razem akcja skupia się praktycznie tylko na Connorze, a pozostali członkowie drużyny pojawiają się w jednej humorystycznej scence. Na szczęście oprócz głównego wątku, dotyczące kolejnego klonu Supermana, który w odróżnieniu od Superboya powstał w całości z kryptońskiego DNA, mamy okazję zobaczyć jak wyglądają obrady Justice League na Watchtower, którzy zastanawiają się, jacy bohaterowie powinni zasilić ich szeregi.

Poboczny wątek związany z Justice League jest momentami bardzo zabawny chociażby, gdy pojawia się sugestia ze strony Wonder Womanam, że drużynie przydałoby się więcej kobiet. Bardzo zabawna jest także reakcja Hala Jordana i Johna Stewarta na propozycję Flasha, by do Justice League dołączył Guy Gardner. Skoro pojawia się Liga to oczywiście dużą rolę odgrywa w niej Batman, który swoim zachowaniem oraz wiedzą, m.in. na temat prawdziwej tożsamości Captain Marvela o której nikt z Ligi nie miał bladego pojęcia, pokazuje, że od reszty bohaterów trzyma się trochę z boku i skrywa przed nimi nie jedną tajemnicę.

Wracając jednak do głównego wątku z Superboyem. Connor cały czas czuje się wyobcowany i chce pomóc wszystkim wyrzutkom nawet takim jak Match. I chociaż w tym przypadku na pierwszy plan wysuwa się akcja, to jednak nie sposób nie docenić Lexa Luthora, który nie tylko pociąga za wszystkie sznurki, ale także odkrywa, przez Connorem, że ten powstał z części jego DNA. Superboy poznał więc swojego drugiego "ojca", ale wcale nie rozwiązuje to jego problemów, tylko sprawia, że wszystko jeszcze bardziej się komplikuje. Biorąc pod uwagę w jak prosty sposób Lex może unieszkodliwić Superboya, Justice League nie łatwo będzie znaleźć wśród młodych bohaterów kogokolwiek, komu będą mogli zaufać.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Batman, jako jedyny z członków Justice League wiedział, że Captain Marvel jest w rzeczywistości 10-letnim chłopiec.
  • Match wypala na swojej piersi lustrzane odbicie symbolu Supermana, co jest hołdem dla Superboya-Prime. Odwrócone "S" często też jest wykorzystywane, jako symbol Bizarro.
  • Guardian zdradza, że, tak samo jak w komiksach, jest wujkiem Red Arrowa. Głosu obu bohaterom użycza Crispin Freeman.
  • Doctor Fate zajął miejsce Zatary w Justice League.
  • Lex Luthor jest w stanie obezwładnić Superboya za pomocą słów "Red Sun". Jest to odniesienie do słońca Kryptonu jest, Rao, i słabości Supermana na promienie czerwonego słońca.
  • Wypowiedź Lexa Luthora: "With Superman off-world, only one thing alive with less than four legs can hear this frequency, Superboy, and that's you." to nawiązanie do filmu Superman z 1978 roku, w którym złoczyńca w podobny sposób skontaktował się z Supermanem.
  • Styl, w jakim po uwolnieniu Match atakuje Superboya to nawiązanie do sceny z odcinka Independence Day, w którym to Superboy w taki sposób zaatakował Aqualada, Robina i Kid Flash.
  • Zaklęcie, które wykorzystuje Zatanna do przygotowania indyka to "Yelsrap egas yramesor dna emyht", czyli "parsley, sage, rosemary and thyme" ("pietruszka, szałwia, rozmaryn i tymianek"), słowa te są częścią refrenu tradycyjnej angielskiej ballady Scarborough Fair.
  • Wypowiedź Dubbilexa: "I have a dream that one day..." to nawiązanie do słynnego przymówienia Martina Luthera Kinga.
  • W odcinku pojawiają się Captain Atom, Hawkgirl, Hawkman, Icon, Atom, Aqualad, Blue Devil, Green Lantern (Guy Gardner), Plastic Man, Red Arrow, Robin, Rocket, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych.


CYTATY:

Wonder Woman: I shouldn't be surprised, since you indoctrinated Robin into crime fighting at the ripe old age of 9.
Batman: Robin needed to help bring the men who murdered his family to justice.
Wonder Woman: So he could turn out like you?
Batman: So he wouldn't.

Superman: I nominate Icon for League membership.
Green Arrow: Why? Because you suspect that Icon might be Kryptonian, like you did with Captain Marvel?
Captain Marvel: You thought I was Kryptonian? Cool.

Captain Marvel: Seriously? The Atom? How useful could he be at that size?
Batman: It's his size that makes him useful.
Flash: Absolutely. Still, we could always use more raw power. And Earth has a third Green Lantern, Guy Gardner...
Hal Jordan/John Stewart: No.
Flash: But we could really...
Hal Jordan/John Stewart: No!

           
           
           
           


To już ponad dwa lata od czasu kiedy zaczęliśmy polecać i sprzedawać dobre produkty z szeroko pojętej kultury popularnej, skupiając się na tytułach polskich i anglosaskich.

Najwyższa pora na zmiany. Niezwykle miło nam ogłosić, że od dzisiejszego dnia debiutuje całkowicie przebudowana odsłona Kulturopolis.pl z szeregiem nowych funkcjonalności.
Czytaj dalej

Wiadomo już jakie odcinki “Young Justice” w kwietniu pokaże amerykański Cartoon Network.

7 kwietnia: “Performance” – Drużyna pod przykrywką udaje się do Haly International Traveling Circus, by namierzyć złodzieja, który w całej Europie kradnie zaawansowane technologicznie bronie. Ale złodziej to nie wszystko co odkrywają. Czytaj dalej

“The Dark Knight Rises” najprawdopodobniej nie będzie promowany na Comic-Con w San Diego, ale już 24 kwietnia Warner Bros. zaprezentuje swoje największe tegoroczne hity na CinemaCon (dawniej ShowWest).

Warner Bros. jako pierwsze studio filmowe ogłosiło swój program na tegoroczny CinemaCon, który odbędzie się w dniach 23-26 kwietnia. We wtorek, 24 kwietnia o godzinie 9:30 prezes WB Jeff Robinov wspólnie z Danem Fellmanem i Veroniką Vandenberg zaprezentują: “The Dark Knight Rises”, “Rock of Ages” i “Dark Shadows”.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że 2008 roku na ShowWest Christopher Nolan, Christian Bale i Maggie Gyllenhaal zaprezentowali kilka fragmentów z “The Dark Knight”.

Źródło:
IndieWire

“Batwoman” została nagrodzono GLAAD Media Awards w kategorii wybitny komiks. Seria J.H. Williamsa III i W. Hadena Blackmana jest pierwszą mainstreamową, regularnie wydawaną, serią, w której główną bohaterką jest lesbijka.

Do drukarni wracają zaś 4. numer “Batman: The Dark Knight” i “Batman Beyond Unlimited #2”, które już zostały wyprzedany. Dodruki obu numerów trafią do sprzedaży 25 kwietnia.

Źródła: Blog DCU (1, 2)

W sieci można już znaleźć porcję szczegółowych zdjęć figurek z serii Head Knockers przedstawiające Batmana i Bane’a z filmu “The Dark Knight Rises”.
Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
9
godzin
0
0
minut
1
9
sekund
2
0

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293