Camren Bicondova jako Selina KyleJesienią tego roku na antenie telewizji FOX zadebiutuje serial “Gotham”. Chociaż na chwilę obecną nakręcono jedyni pilotowy odcinek, to dziennikarz IGN postanowił porozmawiać z najmłodszymi aktorami występującymi w nowej produkcji, 13-letnim Davidem Mazouzem (Bruce Wayne) i 15-letnią Camren Bicondovą (Selina Kyle).
Czytaj dalej

BATMAN ETERNAL #8

Tytuł historii: Guided by Darkness
W sprzedaży od: 28.05.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, John Layman i Tim Seeley
Rysunki: Guillem March
Okładka: Andy Kubert, Brad Anderson
Kolor: Tomeu Morey
Liternictwo: Steve Wands
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Czy Stephanie Brown jest celem zamachowca?

Kiedy dwójka ludzi Falcone’a nurkuje w porcie by zdobyć pieniądze Pingwina, które poszły na dno wraz z wysadzeniem Iceberg Casino, spotykają na swojej drodze Batmana. W całym Gotham Nietoperz co raz rozprawia się z ludźmi Carmine’a. Dla ich szefa pozostawia wiadomość, że to dopiero początek. Falcone mimo wszystko się nie przejmuje bo wie, że jego ludzie nie spędzą nawet minuty w więzieniu, bo to on kontroluje GCPD. Po tym jak kolejny jego ludzi dał się złapać Batmanowi, Carmine postanawia zadzwonić do Forbesa.

Sprawdzając w komputerze w jaskini działania Falcone’a w Hong Kongu, gdzie ten zaczął odbudowywać swoje przestępcze imperium przed powrotem do Gothama, Alfred odkrywa, że żadne ze zbirów zatrzymanych przez Batmana nie został aresztowany. W tej chwili do Bruce’a dociera, że być może nowemu komisarzowi nie zależy by policja działała efektywnie.

Na miejscu zbrodni, któremu Jason Bard postanowił się przyjrzeć, policjant zostaje zaskoczony pytaniami Vicki Vale. Dziennikarka chce wiedzieć, jaki jest stosunek policji do wojny gangów i dlaczego tak późno zajęto się sprawę tego morderstwa.

Dwa dni wcześniej. Po tym jak Stephanie zadzwoniła do swojej matki, ta od razu o wszystkim poinformowała Cluemastera. Ten zapewnił ją, że wszystkim się zajmie. Kiedy niecierpliwy mężczyzna wyrzuca Steph z budki telefonicznej, nagle z nadjeżdżającego samochodu padają strzały i z dużym łutem szczęścia bohaterce udaje się przeżyć, czego nie może powiedzieć mężczyzna, który wszedł do budki.

Rozmowa Jasona z Vicki, którzy zaczęli ze sobą flirtować, zostaje przerwana przez telefon od Forbesa, który na tą noc planuje zasadzkę na Batmana.

W nocy Forbes, otoczony oddziałam specjalnym, włącza bat-sygnał po to by raz na zawsze rozwiązać problem zamaskowanego mściciela. Chociaż Bruce przeczuwa, że może to być pułapka, to zjawia się na dachu komisariatu. W trakcie rozmowy z nowym komisarzem jest już pewne, że nie ma tym wypadku szans na współpracę. Jason Bard wydaje jednak komendą rzucenia granatów dymanych, powstała zasłona umożliwia Batmanowi ucieczkę. Forbes jest wściekły na Barda, ale jeszcze nie wie, czy ten rzeczywiście zgłupiał bo po raz pierwszy zobaczył Batmana, czy też może jest jego sojusznikiem.

Bruce wie jednak, że w szeregach policji może liczyć na wsparcie, dlatego teraz, żeby dowiedzieć się co planuje Falcone postanawia zbadać jego przeszłość, a w tym celu udaje się do Hong Kongu. Na miejscu Batwing zostaje rozpoznany przez pewną kobietę wspinającą się na szczyt wieżowca, która spodziewa się, że obecność Batmana skomplikuje pewne sprawy.

Autor: QPo kilku numerach, w których Batman stanowił praktycznie tło, teraz powraca on na pierwszy plan za sprawą Johna Laymana. Jednak wraz z nowym przywództwem GCPD nie może już liczyć, że jego działania w Gotham będą tak pożyteczne jak wcześniej. Może schwytać tuziny ludzi Falcone’a, ale to tak nic nie zmieni bo ci nie zostaną aresztowani. W tym wypadku nie pozostaje mu nic innego jak udać się do Hong Kongu by zbadać przeszłość Carmine’a i poznać jego zamiary. Na miejscu spotka też nową bohaterkę, która najwyraźniej wie czego można się spodziewać po Batmanie. Wątek ten staje się co raz bardziej interesujący.

Zapowiedź zmiany lokalizacji oraz na krótką chwilę powrót do postaci Stephanie Brown sprawia, że seria znowu wraca na tory znane z początku serii. Niestety nie wiadomo na ile ten powrót się utrzyma, bo zapoczątkowano tyle wątków, w tym niektóre o całkiem odmiennych stylach, że ciężko jest przewidzieć co się wydarzy w kolejnym numerze.

Warto odnotować, że rysunki przygotował Guillem March i o ile Gotham znowu jest mroczne, a Batman to prawdziwy twardziele, to już panele przedstawiające rozmowę Vicki i Jasona sprawiają wrażenie średnio udanych, w czym swój udział ma także dobór kolorystyki. March zostanie w serii, krócej niż sugerowały to zapowiedzi, tym samym w 10. numerze po raz kolejny zmieni się rysownik.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Darmowy "Detective Comics #27"23 lipca z okazji 75 urodzin Batmana ukaże się darmowy komiks “Detective Comics #27”, który będzie zawierał przedruk historii, gdzie po raz pierwszy pojawiła się postać Mrocznego Rycerza. W środku znajdziemy też inne historie, prawdopodobnie te, które mogliśmy przeczytać w “Detecive Comics #27” z New 52. Warto wspomnieć, że będzie to pierwszy raz od 75 lat, kiedy Bill Finger znajdzie się na okładce wymieniony jako autor. Jest to ważny krok, biorąc pod uwagę, jak bardzo wydawnictwo unikało tematu Fingera w kontekście postaci Batmana.

DC Comics udostępniło także grafikę, na której przedstawia przekrój najważniejszych wydarzeń z historii Batmana. Aby ją powiększyć, wystarczy kliknąć w miniaturę lub w ten link.

Przekrój wydarzeń związanych z Batmanem

Przypominamy, że urodziny Batmana będziemy również świętować w Polsce. 25 lipca w Poznaniu odbędzie się Dzień Batmana, w trakcie którego będzie można zdobyć wcześniej opisywany darmowy komiks. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Źródło: Comic Book Resources

Lex LuthorWedług doniesień Batman-News.com 12 i 13 czerwca na potrzeby “Batman v Superman: Dawn of Justice” kręcone mają być sceny rozgrywające się w LexCorp. Firma Luthora ma być młodą, drapieżną korporacją, której miejsca pracy swoim stylem mogą przypominać te znane z Google. Akcja kręconych scen rozgrywać ma się jesienią. Aktorzy mają nosić bluzy z długimi rękawami, lekkie kurtki i marynarki.

Na planie według plotek ma też pojawić się Jesse Eisenberg wcielający się w Lexa Luthora. Być może więc w przyszłym tygodniu poznamy odpowiedź na pytanie, czy Lex będzie łysy?

Źródło: Batman-News.com

"Batman v Superman: Dawn of Justice"Chociaż zdjęcia do “Batman v Superman: Dawn of Justice” już trwają, to nie wiele jest przecieków z planu. Być może zmieni się to w przyszłym tygodniu, kiedy realizowane będą zdjęcia do dużej sceny militarystycznej. Statyści, z doświadczeniem wojskowym poszukiwani byli już w kwietniu, a ostatnio poinformowano ich, że zdjęcia z ich udziałem rozpoczną się 11 czerwca. W kręconej scenie ma wziąć udział 8.500 osób.

Źródło: ManOfSteelFanPage.com

Harley Quinn w "Batman: Assault On Arkham"Do sieci trafiło nowe zdjęcie przedstawiające Harley Quinn z “Batman: Assault On Arkham”.

Gotham jest w wielkim niebezpieczeństwie, kiedy rząd organizuję grupę złoczyńców – o kryptonimie Suicide Squad – i zmusza ją do włamania do Arkham Asylum w celu odzyskania tajnych danych skradzionych przez Riddlera. Sprawy przybierają jeszcze gorszy obrót, gdy jeden z członków drużyny (Harley Quinn) uwalnia Jokera, który ma zamiar wysadzić Arkham Asylum i Gotham City. Batman musi wykorzystać swój bohaterski spryt i siłę, aby udaremnić nikczemne plany Jokera i Suicide Squad.
Czytaj dalej

James GordonChociaż zdjęcia do “Batman v Superman: Dawn of Justice” już się rozpoczęły, to nie oznacza to, że już wszystkie role zostały obsadzone. Jako, że w filmie Batman ma być doświadczonym bohaterem, to można założyć, że uniwersum bohatera Gotham City jest dość mocno ugruntowane, w takim wypadku nie może zabraknąć komisarza Gordona.

Według źródeł Batman on Film w “Batman v Superman: Dawn of Justice” ma się pojawić komisarz James Gordon. Doniesienia te należy jednak na razie traktować wyłącznie jako plotki.

Źródło: Batman on Film

W sieci pojawiły się okładki do komiksów, które w lipcu wyda Egmont. Wśród nich znalazły się te pochodzące z polskich edycji “Batman: Człowiek, który się śmieje” oraz trzeciego tomu “Justice League” z Nowego DC Comics. Aby zobaczyć ich większą wersję, wystarczy kliknąć na miniatury. Przypominamy, że w tym samym miesiącu pojawi się także dodruk komiksu “Batman: Zabójczy Żart”.

Źródło: Forum Gildii

Na naszym kanale w serwisie YouTube pojawił się kolejny film, który jest czwartym odcinkiem serii “Wyjście z jaskini”. Znajdziecie w nim relację z koncertu muzyki filmowej – odbył się on 1 czerwca w Szczecinie. W filmie gościnnie wystąpił Joachim Tumanowicz, prowadzący kanał Szafa z komiksami, który znajdziecie pod tym linkiem. Zapraszamy do oglądania i komentowania!

W internecie pojawiła się nowa, filmowa zapowiedź finału sagi Arkham od studia Rocksteady. Poznajemy w niej nowy tryb bojowy Batmobila, który nazywa się “Battle Mode”. Pod koniec filmu dostajemy także smutną informację, że “Batman: Arkham Knight” pojawi się dopiero w 2015 roku.

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
8
godzin
2
3
minut
5
1
sekund
1
8

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293