Tytuł odcinka: “THE MASK”
Data premiery: 10 listopada 2014 (USA) | 26 listopada 2014 (Polska)
Reżyseria: Paul A. Edwards
Scenariusz: John Stephens
Oglądalność: 6,35 mln (w przedziale wiekowym 18-49 – współczynnik 2.2)
Twoja ocena:
[yasr_visitor_votes size=”medium”]


Gordon i Bullock prowadzą śledztwo w sprawie gothamczyka, który prowadzi niebezpieczny klub walki, dla kandydatów ubiegających się o pracę w jego firmie. W międzyczasie Bruce’a, który wraca do szkoły, odwiedza nowy przyjaciel.

Obsada:Gościnnie występują:
Ben McKenzie
Donal Logue
Jada Pinkett Smith
Sean Pertwee
Robin Lord Taylor
Erin Richards
David Mazouz
Camren Bicondova
Zabryna Guevara
Cory Michael Smith
Victoria Cartagena
Andrew Stewart Jones
John Doman
detektyw James Gordon
Harvey Bullock
Fish Mooney
Alfred
Oswald Cobblepot/Pingwin
Barbara Kean
Bruce Wayne
Selina Kyle/przyszła Catwoman
kapitan Sarah Essen
Edward Nygma/przyszły Riddler
Renee Montoya
Crispus Allen
Carmine Falcone
Todd Stashwick
Mackenzie Leigh
Cole Vallis
Frank Deal
Orlagh Cassidy
Carol Kane
J.W. Cortes
Philip Hernandez
Robbie Tann
Teodorina Bello
John Quilty
Louis Balletta
Danielle Guldin
Alet Taylor
Allison Loskot
Bryce Biederman
Brian Norvant
Frank Alfano Jr.
Jay Hieron
Richard Sionis
Liza
Tommy Elliott
dr Felton
pani Lawson
Gertrud Kapelput
detektyw Alvarez
koroner
Timothy
Maggie
prawnik
zbir Falcone'a
recepcjonistka
bogata kobieta
piękna dziewczyna
Coleman Lawson
Adams
młody mężczyzna w klatce
pacjent

Znalezione zostaje ciało mężczyzny, Colemana Lawsona. Śledztwo prowadzą Gordon i Bullock. Uwagę zwraca strój denata sugerujący, że pracował on w branży finansowej, jednak jeszcze ważniejszy trop stanowi palec nieznanego mężczyzny znaleziony przy ciele.

W międzyczasie Pingwin odwiedza Fish Mooney i chociaż w prezencie wręcza jej piękną broszkę, to i tak jego była pracodawczyni jest rządna krwi i mimo pokoju zawartego pomiędzy Falcone i Maronim rani Oswalda. Ten jednak nie podejmuje działań odwetowych. Później spotyka się matką, która wspomina mu jak kiedyś poradziła sobie w kłopotliwej sytuacji i tym samym nakierowuje go na właściwą ścieżkę. Jeśli chce pokonać Fish Mooney to musi poznać jej sekret.

Chociaż nauczanie w domu jest uznawane za równie efektywne jak szkolne, to Alfred chce by Bruce przebywał wśród rówieśników. Niestety łobuz Tommy Elliot nie pozwala młodemu paniczowi zapomnieć o tragicznych wydarzeniach związanych ze śmiercią rodziców. Kiedy Bruce chce się bronić, kończy się to tym, że sam zostaje pobity.

Richard Sionis: A mask hides the face, but frees the soul. A mask speaks the truth.
Harvey: Deep. How come so many of your employees have scars and injuries?
Richard Sionis: Our touch football games get very rough.

Alfred: Don’t you miss your mates?
Bruce: Not really. I’ve always found them kind of childish.
Alfred: Well, that’s what they’re meant to be, aren’t they? That’s what they do. Don’t you want to be like a normal kid.
Bruce: I’m not sure. Define “normal” and make a good case for it.
Alfred: You’re going to bloody school. Now start walking.

Policja podążając za tropem palca, słusznie domyśla się, że mężczyzna będzie musiał skorzystać z pomocy lekarze. U jednego z szemranych doktorów dostają potwierdzenie, że tam był oraz dowiadują się, że wypadła mu wizytówka z firmy Sionis Investments. W ten sposób Gordon i Bullock docierają do Richarda Sionisa i chociaż ten zaprzecza jakoby na miejscu pracował Coleman Lawson, to poobijane twarze pracowników oraz obecność mężczyzny ze świeżą raną po stracie palca wskazują, że nie jest to zwyczajna firma.

Podczas przesłuchania Adams wyznaje, jakie zasady panują w firmie Sionisa, czyli walki w celu zdobycia posady, jednak nim podpisuje zeznania, na miejscu zjawia się adwokat Richarda, który nie dopuszcza by cokolwiek zaszkodziło jego klientowi. Policja ma jednak teraz solidny trop, dlatego Jim i Harvey sprawdzają różne budynki należące do Sionisa.

Liza coraz bardziej obawia się szpiegowania dla Fish Mooney, ale ostatecznie zdobywa notatki Falcone i rezygnuje z odejścia po tym jak Fish opowiada jej smutną historie jakoby o śmierci swojej matki z rąk jednego z ludzi Falcone’a.

Jim Gordon odnajduje nieruchomość Sionisa, w której ten organizuje nielegalne walki. Kiedy dostrzega mężczyznę zamkniętego w klatce za późno orientuje się, że na miejscu jest także Sionis, który usypia go, a później zmusza do walki z trzema swoimi pracownikami. Chociaż Jim próbuje ich powstrzymać, to kiedy pada oferta miliona dolarów premii, wie że bez walki się nie obejdzie.Po odebraniu Bruce’a ze szkoły, Alfred zawozi go do domu Tommy’ego Elliota i wręcza mu zegarek ojca. Zgodnie za radą lokaja Bruce wykorzystując zegarek niczym kastet i wyrównuje rachunki ze szkolnym łobuzem.

Na komisariacie cały czas nie ma funkcjonariuszy skorych do pomocy w odnalezieniu Gordona, po tym jak nie można się z nim skontaktować. Nie chcą nawet wyświadczyć przysługi Bullockowi, ale jego płomienne przemówienie oraz chęć pomocy ze strony kapitan Essen sprawiają, że reszta funkcjonariuszy postanawia pomóc w odnalezieniu poszukiwanej nieruchomości Sionisa.

Chcąc poznać sekret Mooney Pingwin zleca swoim ludziom porwanie Timothy’ego, który teraz pełni u Fish taka samą role, co kiedyś on. Mężczyzna chcąc ocalić swoje życie wyznaje, że Fish ma wtykę u Falcone.

Po pokonaniu trzech przeciwników, zmierzyć z Gordonem postanawia się osobiście Richard Sionis, ale i on zostaje pokonany nim na miejscu zjawia się policja.

Po powrocie na komisariat Gordon dowiaduje się, że na próbie kradzieży zatrzymano Selinę Kyle, które chce z nim porozmawiać.

Autor: Q

Pod względem poziomu wracamy na stare tory, czyli nie jest zbyt dobrze. Kolejny raz główna sprawa oraz złoczyńca zawodzą. Scenarzyści bardziej starają się gdzieś zamieszczać nawiązania do symboliki masek czy tym podobnych rzeczy zamiast stworzyć interesującą historię. Przy wprowadzeniu postaci Sionisa oraz poniekąd czarnej maski rozczarowuje brak jakiejkolwiek aluzji do postaci Romana Sionisa, zwłaszcza, że od tego typu rzeczy twórcy raczej nie szczędzą. W ten sposób otrzymujemy tylko finansistę z zamiłowaniem do przemocy. Już po wejściu do jego firmy policjanci wiedzą, że to jego powinni aresztować, tym samym śledztwo ogranicza się tylko do znalezienia miejsca, w którym odbywają się walki.Główni bohaterowie serialu, czyli policja Gotham nie ma okazji się tak naprawdę wykazać. Tylko dzięki przypadkowi udaje im się trafić na trop Sionisa. Jim co prawda w ostatnim czasie pozuje na twardziela, ale w scenach, które z założenia mają być dramatyczne i pokazywać jak osamotniony na komisariacie jest Gordon, zamiast poważnie wypadają śmiesznie, takich momentów niestety nie brakuje. Dzielnemu policjantowi nie pomaga też narzeczona. Co ciekawe cały czas nie wiele wiemy o samej Barbarze. Gdzie pracuje i co robi całymi dniami? Dobrze, że pojawia się kryzys w tym związku, bo może planowany wątek romantyczny pomiędzy Jimem i dr Leslie Thompkins wprowadzi trochę życia.Gdy dodamy, że dość niewielką rolę w odcinku ma jak zawsze niezawodny Pingwin, to jedyne na co warto zwrócić uwagę to wątek Bruce’a i Alfreda. Przez pierwsze odcinki bohaterowie ci byli zaniedbani teraz jednak odkrywamy ich ciekawsze strony. Bruce poznaje smak walki, a Alfred postanawia go trenować, oprócz knowań Pingwina zapowiada się to na najciekawszy wątek.

Liczę, że w kolejnym odcinku ruszy też coś śledztwie Gordona w sprawie zabójstwa Wayne’ów. Wreszcie ma bowiem okazję porozmawiać z Seliną, a oprócz niej nie ma żadnego innego tropu, co o jego detektywistycznych umiejętnościach nie świadczy za dobrze.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

WARTO WIEDZIEĆ:

  • Bruce dostaje od Alfreda zegarek swojego ojca.

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • W odcinku, chociaż wymienieni w obsadzie, nie pojawiają się Victoria Cartagena, Andrew Stewart-Jones i John Doman.
  • Piosenka śpiewana w klubie Mooney przez Maggie to „Nobody’s Fault But Mine” (Blind Willie Johnson).


"Gotham"Poznaliśmy opis 8. odcinka “Gotham”, w którym po raz pierwszy pojawi się Harvey Dent, którego zagra Nicholas D’Agosto. Premiera odcinka 10 listopada.

Gordon i Bullock prowadzą śledztwo w sprawie gothamczyka, który prowadzi niebezpieczny klub walki, dla kandydatów ubiegających się o pracę w jego firmie. W międzyczasie Bruce’a, który wraca do szkoły, odwiedza nowy przyjaciel.
Czytaj dalej

Maroni i Gordon w "Gotham"Kolejne odcinki “Gotham” cały czas notują niewielkie, ale jednak spadki oglądalności. “Viper” obejrzało 6,09 mln widzów przy współczynniku 2.3 w grupie widzów w wieku 18-49. W poprzednim tygodniu było to 6,39 mln, 2.4.

Źródło: zap2it.com

"Gotham Academy #1"Serwis Bleeding Cool od miesięcy informuje czytelników o doniesieniach na temat wielkiego wydarzenia komiksowego w DC Comics, które ma nastąpić w kwietniu. Ze względu na kończące się wtedy serie cotygodniowe, niektórzy podejrzewają, że może nastąpić kolejny kryzys bądź odświeżenie całego uniwersum. Oliwy do ognia dodaje także rzekoma informacja przekazana autorom wszystkich serii, aby zakończyć wszystkie trwające, dłuższe historie przed kwietniem. Mimo to, redaktorzy Bleeding Cool twierdzą, że samo wydarzenie ma być zwykłym crossoverem postaci z różnych uniwersów DC – włącznie z tym, które znaliśmy przed New 52.

Dziś pojawiła się kolejna, interesują wiadomość. Po wielkim sukcesie nowej wersji Batgirl oraz serii takich jak “Gotham Academy“, czy “Harley Quinn” – zarówno pod względem finansowym oraz krytycznym – redaktorzy DC Comics postanowili pójść jeszcze dalej. Jak mówią nowe przecieki, o których pisze Bleeding Cool, twórcy zatrudniani przez DC są obecnie zachęcani, aby przedstawiać im odważne, nieszablonowe pomysły do zrealizowania po kwietniowym wydarzeniu. Kwestia ta może być szczególnie ważna ze względu na poprzednie potknięcia wydawcy, gdzie artyści byli ograniczani lub rezygnowano z pewnych wątków na ostatnią chwilę. Przykładami tego typu zamieszań mogą być sprawy Gail Simone (klik), czy zawirowań z Batwoman (klik).

Źródło: Bleeding Cool

Nicholas D'Agosto jako Harvey DentW nowym odcinku programu DC All Access Nicholas D’Agosto opowiedział o roli Harveya Denta i jego relacjach z Gordonem w serialu “Gotham”.

Harvey Dent ma się po raz pierwszy pojawić w 9. odcinku “Gotham”.
Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
7
godzin
1
6
minut
4
9
sekund
3
7

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293