Forum

Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

Tytuł odcinka: "COMPLICATIONS"
Pierwsza data emisji: 16 lutego 2013
Reżyseria: Tim Divar
Scenariusz: Kevin Hopps
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Nick Chinlund
Kelly Hu
Phil LaMarr
Stephanie Lemelin
Eric Lopez
Jesse McCartney
Danica McKellar
Khary Payton
Fred Tatasciore
Michael T. Weiss
Sportsmaster
Cheshire, Paula Crock
Ambassador, Green Beetle
Tigress
Blue Beetle
Nightwing
Miss Martian
Black Manta, Aqualad
Deathstroke
Captain Atom


Black Manta daje Miss Martian 24-godziny życia, ale to może być znacznie więcej niż czas, który pozostał Aqualadowi, na którego głowę polują Sportsmaster i Cheshire!

Kolejny dobry odcinek. Fabuła skupia się tym razem na starych znajomych, czyli Miss Martian i Aqualadzie. Chociaż komplikacji nie brakowało to bohaterom nie tylko udaje się wyleczyć Aqualada, ale także uniknąć zdemaskowania. Pierwotny plan Nightwinga sprawdza się, ale Dick za nim odkrywa prawdziwe zamiary Blue Beetle’a, który staje się prawdziwą medialną gwiazdą wspierająca Reach, traci znaczą część drużyny. Zastanawiające jest jednak, dlaczego w ogóle nie poruszono kwestii floty Reach? Czyżby nikt nie zwrócił na nią uwagi?

Los części młodych bohaterów nie jest znany, ale wiemy, że przynajmniej starsi są cały czas gotowi do akcji. Teraz kiedy Nightwing wreszcie wie kto jest wrogiem powinien zacząć działać, albo przyśpieszyć plan związany z infiltracją Light.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Tytuł odcinka "Complications” odnosi się do różnych komplikacji, na które natrafią bohaterowie. Miss Martian, Aqualad i Tigress muszą wymyślić jak umożliwić M'gann bezpieczną ucieczkę. Po dostaniu się na statek Manty Sportsmaster i Cheshire muszą sobie poradzić Black Manta musi sobie poradzić z ich obecnością. Po poznaniu prawdy na temat Blue Beetle’a Nightwing musi sobie poradzić z nową sytuacją.
  • Fred Tatasciore zastąpił Wentwortha Millera w roli Deathstroke’a.
  • Kiedy Sportsmaster i Cheshire wchodzą na statek Manty sprzęt, który wykorzystują by dostać się na pokład w zależności od sceny zmienia kolor z czerwonego na zielony.
  • Kiedy Cheshire ironicznie żegna się z Deathstroke’iem drzwi do Airlock 06 są w połowie otwarte. W innych ujęciach, kiedy widoczne były drzwi, były one w całości otwarte.
  • Kiedy Miss Martian za pomocą telekinezy rzuca Tigress na Deathstroke’a i przykuwa ich do ściany, jego prawa ręka jest otwarta. Nie miał, więc możliwości by ukryć w niej ładunki wybuchowe, które później wykorzystał.
  • W odcinku pojawiają się Captain Marvel, Dr. Fate, Rocket, Vandal Savage, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych


CYTATY:

Miss Martian: I realize, Cheshire, that we'll probably never be friends.
Cheshire: You can leave out the "probably."


           
           
           
           
           


Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"