Tytuł odcinka: "EARTHLINGS"
Pierwsza data emisji: 5 maja 2012
Reżyseria: Doug Murphy
Scenariusz: Nicole Dubuc
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Logan Grove
Danica McKellar
Nolan North
Jacqueline Obradors
Morgan Shepard
Michael Trucco
Beast Boy
Miss Martian
Superboy
Alanna
Sardath
Adam Strange


Miss Martian, Superboy, Beast Boy i Adam Strange przybywają na odległą planetę Rann, by u źródła zatrzymać infiltrację Ziemi przez obcych.

Odcinek koncentruje się na czterech bohaterach, dzięki czemu poznajemy niektóre fakty na temat wydarzeń, które miały miejsce pomiędzy pierwszym a drugim sezonem. Jak wiadomo Superboy i Miss Martian nie są już razem, ale jak się okazuje to Connor postanowił zakończyć ich związek. Ciekawsze losy dotyczą Beast Boya, który jako Garfield Logan pojawił się wcześniej w odcinku Image. Jak widać na tym przykładzie, każdy z wcześniej pokazanych elementów w swoim czasie staje się częścią większej całości. Na plus zasługuje też fakt, że twórcy nie boją się pokazywać tragicznych wydarzeń.

Jeśli zaś chodzi o główną fabułę odcinka, to dzięki Adamowi Strange'owi momentami jest dość zabawnie, ale cała akcja bohaterów nic nadzwyczajnego nie oferuje. To, co najciekawsze, czyli odkrycie przez Miss Martian, co przez 16 godzin robili zaginieni bohaterowie, nie zostaje jeszcze ujawnione.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Tytuł odcinka, "Ziemianie", odnosi się do bohaterów (Superboya, Miss Martian, Beast Boya i Adama Strange'a), którzy zjawiają się na Rann. Dla mieszkańców obcej planety cała czwórką jest ziemianami, mimo, że Miss Martian jest Marsjanką, a Superboy w połowie Kryptończykiem.
  • Z odcinka dowiadujemy się, że Marie Logan, matka Beast Boya, zginęła po ataku Queen Bee.
  • Widząc jak Beast Boy pod postacią goryla niszczy statek obcych Superboy stwierdza, że może zmieni swoje zdanie na temat małp. Bohater ma do nich awersję od czasu Young Justice #2: "Monkey Business".
  • Na końcu odcinku Miss Martian stwierdza, że wie, co działo z bohaterami, którzy zniknęli na 16 godzin, kiedy byli po wpływem Vandala Savage'a.
  • Superboy zdradza, że to on zerwał z Miss Martian.
  • Wypowiedź Alanny: "Thank Ulthoon", to nawiązania do Red Tornado. W komiksach Ulthoon the Tornado Tyrant jest Ranniańskim duchem wiatru, jednym z elementów Red Tornado.
  • Wypowiedź Adama Strange'a: "Beware the Jabberwock, my son!" to nawiązanie do powieści Lewisa Carrolla, Po drugiej stronie lustra i Alicja w Krainie Czarów.


CYTATY:

Beast Boy: Whoa. I am totally walking on an alien planet. Wow, sis you must say that like every day on Earth.
Miss Martian: Actually, I kinda do.

Adam: I'm still figuring out the language. This is usually when we start playing Charades.

           
           
           
           


już za:
dni
3
5
godzin
1
7
minut
2
7
sekund
3
3

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

fkc5d4_xwaqkpqn fkbizkdaiaaowid fkbixdfagaavi7i fkbiwglaaaavxs2 fkbi00sagaee7ga bw_3x10_08