| 2017 | 2018 |

Czym jest Odrodzenie Uniwersum DC?

Odrodzenie to kolejny rozdział w bogatej historii komiksów DC Comics trwającej nieprzerwanie od 1938 roku. Każda z publikowanych serii przygotowywana jest tak, aby nowy czytelnik mógł jak najsprawniej rozpocząć swoją przygodę z uniwersum popularnych superbohaterów bez wiedzy na temat wcześniejszych wydarzeń, zaś dotychczasowy fan odnajdzie wiele nowych, ekscytujących pomysłów i opowieści.

Droga do Odrodzenia

Odrodzenie Uniwersum DC nie ignoruje wydarzeń Nowego DC Comics (ang. New 52) – to kontynuacja ustanowionej rzeczywistości po wydarzeniu „Flashpoint: Punkt Krytyczny”. Dwa ważne albumy, które kształtują współczesne uniwersum zostały opublikowane pod szyldem „Droga do Odrodzenia”. Nie bez przyczyny ich głównym bohaterem jest Superman – jest on bardzo ważną częścią wydarzeń towarzyszących intrydze przedstawionej w komiksie „Uniwersum DC – Odrodzenie” (seria DC Deluxe).

Co zawierają polskie wydania?

Odrodzenie Uniwersum DC znane jest oryginalnie w Stanach Zjednoczonych jako Rebirth, które rozpoczęło się tamże w 2016 roku. Część serii publikowanych jest w formie zeszytowej co dwa tygodnie, inne zaś – raz w miesiącu. Wszystkie tytuły są następnie kompletowane w wydania zbiorcze i właśnie w takiej formie publikowane są w Polsce przez wydawnictwo Egmont od września 2017 roku. Czytelnicy będą mieć do dyspozycji 15 serii z Odrodzenia Uniwersum DC oraz osobne albumy zbierające tzw. crossovery (historie przeplatające się przez kilka tytułów).

Droga do Odrodzenia

Droga do Odrodzenia. Superman – Lois i Clark

Droga do Odrodzenia. Superman – Ostatnie dni Supermana

Uniwersum DC – Odrodzenie

Uniwersum DC – Odrodzenie

Odrodzenie – publikowane serie i pojedyncze albumy

Batman

Batman Detective Comics

All-Star Batman

Nightwing

Batman. Noc Ludzi Potworów

Liga Sprawiedliwości

Harley Quinn

Suicide Squad

Nastoletni Tytani

Superman Action Comics

Superman

Aquaman

Flash

Green Arrow

Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni

Wonder Woman

Kalendarium

Forum