Forum
Już wkrótce
  • Batman – Wojna Żartów z Zagadkami, tom 4 - 21 Lis 2018,
  • Punkt Krytyczny (WKKDC) - 28 Lis 2018,
  • "Młodzi Tytani Akcja! Film" - 28 Lis 2018,
  • "Młodzi Tytani: Akcja. Back to School" - 28 Lis 2018,

Bez zbędnych wstępów ogłaszamy listę laureatów w naszym ostatnim konkursie.
Zestaw gra “Batman: Arkham City”, komiks “Joker” oraz koszulka z motywem “Batman: Arkham City” otrzymują Michał Woliński oraz Marcin Łuczak. Plakat powędruje natomiast do trzeciej osoby, która poprawnie odpowiedziała na wszystkie pytania. Serdecznie gratulujemy! Nagrody zostaną wysłane pocztą. Sponsorem nagród w konkursie była Cenega, polski wydawca gry “Batman: Arkham Asylum” oraz “Batman: Arkham City”. Odpowiedzi na pytania konkursowe przedstawiają się następująco:

1. W jakich okolicznościach w grze “Batman: Arkham Asylum” mogliśmy ujrzeć broń Thompson M1927?
Odp: W Arkham Asylum Penitentiary podczas rozwiązywania jednej z zagadek Riddlera.

2. Jak nazywała się pierwsza gra z Batmanem wydaną na konsolę przenośną? Podaj również rok wydania owej gry oraz konkretną platformę.
Odp: “Batman” na Nintendo GameBoy z 1989 roku.

3. Dokąd miał udać się “John Smith” w celach treningu po naukach pobieranych u Zatary? (“Batman: The Animated Series”)
Odp: Do Japonii.

4. Czyim synem był Damian Wayne? (“Batman: The Brave and the Bold”)
Odp: Bruce’a Wayne’a oraz Seliny Kyle.

5. Jakie zwierzę poświęciło swoje życie, aby uratować Batmana i Robina podczas ostrzału rakietami na wodzie? (“Batman: The Movie” z 1966 roku)
Odp: Morświn.

6. Jaki był udział Heath Ledgera w stworzeniu “magicznej sztuczki” z ołówkiem? Kto wpadł na jej pomysł i czy znikający ołówek to zasługa zastosowania efektów komputerowych? (“The Dark Knight”)
Odp: Na pomysł wpadł Jonathan Nolan, którego brat, reżyser filmu, Christopher nie był pewny, czy aby scena powinna się znaleźć w filmie. Dopiero Heath Ledger przekonał go do jej realizacji. Znikający ołówek nie jest zasługą komputera, lecz zwinnej ręki aktora grającego gangstera, który przed uderzeniem twarzą w stół zabiera przedmiot z blatu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Premiera filmu "Joker" za
dni
3
1
8
godzin
0
6
minut
3
3
sekund
4
2
Kalendarium
Galeria
titans-season-1-ep-07-09 titans-season-1-ep-07-08 titans-season-1-ep-07-07 titans-season-1-ep-07-06 titans-season-1-ep-07-05 titans-season-1-ep-07-04