Kto by się tego spodziewał. Na finiszu poprawek do ostatniej części nolanowskiej trylogii okazuje się, że swoją cegiełkę do jej powstania dołoży również nasz rodak.

„The Dark Knight Rises” z polską nuta? Jak najbardziej, i to nie tylko w przenośni ale i dosłownie. Dobrze poinformowane źródła doniosły w dniu wczorajszym, że propozycję współpracy przy tegorocznym letnim hicie otrzymał rodowity Wielkopolanin, dobrze znany w Hollywood laureat Oscara, Jan A.P Kaczmarek. Za zatrudnieniem kompozytora optował nie kto inny jak twórca muzyki do batmańskiej trylogii, Hans Zimmer!

Soundtrack do ostatniego Batmana jest dziełem praktycznie skończonym – zwierzył się w prywatnej rozmowie dziennikarzowi The Hollywood Reporter Zimmer – jednak wciąż brakuje mi tutaj ostatecznego dopełnienia, jako, że w mojej pracy zawsze dążę do perfekcji. Szczególnie jeśli chodzi o temat muzyczny złej organizacji, na czele której staje Bane. Uznałem, że idealna byłaby tutaj dodatkowa „słowiańska” nuta. Dlatego właśnie zaprosiłem Jana do współpracy.

Obaj kompozytorzy mają pracować przez najbliższe dwa tygodnie, celem nadania fragmentom ścieżki dźwiękowej wspomnianej „słowiańskiej” nuty. Czekamy niecierpliwie na efekty prac a naszemu rodakowi gratulujemy niewątpliwego sukcesu jakim jest współpraca z tak znakomitym kompozytorem jak Hans Zimmer i możliwość wniesienia swojego wkładu w powstanie jednego z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

4 Responses to Polski akcent w „The Dark Knight Rises”!

The Batman już za:
dni
4
4
4
godzin
2
3
minut
3
6
sekund
2
4
Kalendarium
Galeria
wonder-woman-1984-olympics-excl taxihit_int_v5 taxihit_ext_v4 sideanglebus_v3 newarkwidegotham_v5 newarkmediumgotham_v5
Komiksowe Top 5