Forum
Już wkrótce
 • "Batman zbawia świat" w TNT - 21 Sty 2018, 08:50
 • "Batman zbawia świat" w TNT - 23 Sty 2018, 14:55
 • Batman – Jestem samobójcą - 24 Sty 2018,
 • Batman: Zjawy z przeszłości (WKKDC) - 24 Sty 2018,

Batman W artykule o najnowszym “Batmanie” Nolana w lipcowym numerze Empire znalazła się także wypowiedź Davida Goyera na temat ostatniej sceny “The Dark Knight Rises”. Po sukcesie “The Dark Knight” Christopher Nolan i David Goyer spotkali się na lunchu i dyskutowali na temat kolejnego filmu o Batmanie. Zastanawiali się nad pomysłami, które mogłyby przebić ostatnią produkcję. W pewnym momencie wymyślili scenę kończącą całą trylogię.

“Ostatnia scena w “The Dark Knight Rises”, to dokładnie ta scena, którą omawialiśmy wcześniej. Nic w niej nie zmieniono. Obaj w głębi naszych serc wiedzieliśmy, że robimy coś wyjątkowego. Muszę powiedzieć, że kiedy pewien czas temu zobaczyłem tę scenę, ścisnęło mnie w gardle.”Dziennikarz Empire starał się dowiedzieć czegoś więcej:
Wydaje się, że Nolan popełnił komercyjne świętokradztwo. “Tak”, zgodził się Goyer. “Dlatego to jest tak bardzo ekscytujące!

Źródło: CBM

PRZECZYTAJ TAKŻE:

10 odpowiedzi na „David Goyer o ostatniej scenie “The Dark Knight Rises”

 • russ pisze:

  Ktoś zginął, Batman chyba nie to zbyt oczywiste, może Gorgon albo Alfred. Kurde chociaż zobaczyć śmierć Batmana na ekranie to było by naprawdę coś.

 • Mati pisze:

  Zginął pewnie Bruce Wayne a rolę Batmana przejął Levitt. Podejrzewam że film kończy się sceną ze zwiastuna, gdzie Batman stoi na jakiejś wieży/budynku

  • Bruce Wayne pisze:

   Mało prawdopodobne

   • F pisze:

    Straszny z Ciebie sobek, Bruce – daj innym pobatmanić! A tak serio, to nie dawaj, nie chcę łzawego zakończenia i bzdurki o nowym Batmanie. Trochę to koliduje z pomysłem zamknięcia serii, jak to powiedział Nolan – po tym filmie nie da się zrobić kontynuacji, trzeba będzie zacząć wszystko od nowa.

 • MatiZ pisze:

  Co wieżowca się zgadzam. To może być ostatnie ujęcie filmu. Jest wschód słońca nad Gotham, a “wschód” po angielsku to “rise”, więc by się zgadzało.

 • Mario pisze:

  Batman jak w komiksie zostanie złamany, są sceny w zwiastunie jak Bruce stoi o lasce.

  • Bruce Wayne pisze:

   Raczej jest to początkowa scena kiedy po 8 latach Bruce dochodzi do siebie, wątpię żeby po walce z Bane’m spokojnie rozmawiał z Fox’em i mówił ” Jestem na emeryturze “, w ostatnim spocie Bruce ma na myśli raczej to, że jest już nie chce wracać do wizerunku batmana

 • jakura pisze:

  Ale rozmawia podpierając się na lasce. Zresztą złamanie jak w komiksie raczej nie wchodzi w gre – wszak Bruce się rusza, raczej szybko dojdzie do siebie i wznowi treningi. Chyba, że tak jak kiedyś kombinowałem, Jamy Łazarza mają lecznicze właciwości i to z nich skorzysta (może Bane także je wykorzystuje?). Ale biorąc pod uwagę różne sceny i doniesienia (nie czytuję spoilerów, więc może ludzie wiedzą dużo więcej niż ja) to trudno mi ułożyć odpowiednią chronologię i przebieg. Trudna sprawa….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W KINACH OD
17 LISTOPADA
Kalendarium
Sonda

Najbardziej oczekiwany film animowany związany z Batmanem w roku 2018

Zobacz wyniki

Galeria
ss_htp_00 suicide-squad-group-costume sshtp-zoom_-_embed_2018 sshtp-waller-and-squad_copy_-_h_2018 sshtp-deadshot_-_embed_2018 sshtp-amanda_waller_-_embed_2018_0
Komiksowe Top 5