Na oficjalnej stronie The Dark Knight Rises.com zamieszczono w końcu opis najnowszego filmu Nolana.

Minęło 8 lat od pamiętnej nocy podczas której Batman zniknął i z bohatera stał się ściganym zbiegiem. Przyjmując na siebie winę za śmierć Harveya Denta, Mroczny Rycerz poświęcił wszystko dla tego, co razem z komisarzem Gordonem uważał za większe dobro. Przez pewien czas kłamstwo się sprawdzało, działalność przestępcza w Gotham City została zmiażdżona dzięki “Dent Act” wymierzonej przeciwko kryminalistom.

Ale wszystko się zmieni wraz z pojawieniem się sprytnej kociej włamywaczki, która ma swój własny ukryty cel. Znacznie bardziej niebezpieczne jest jednak pojawienie się Bane’a, zamaskowanego terrorysty, którego bezwzględne zamiary wobec Gotham zmuszają Batmana do powrotu z dobrowolnego wygnania. Ale nawet jeśli założy pelerynę i maskę, Batman może nie być wstanie pokonać Bane’a.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

7 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Głupi opis. “Przyjmując na siebie winę za śmierć Harveya Denta…” – przecież ON ZABIŁ Denta, a przejął winę jego morderstw. 😕

Opis jest trafny. “A ja pozwoliłem temu psychopacie wysłać go do piekła” – nie zabił go dosłownie, ale w jakimś sensie przyczynił do jego losu i czuł się odpowiedzialny, zwłaszcza już po upadku Denta- przynajmniej tak uważał. To samo było z rodzicami, tylko na większą skalę. Świr,a ale jednak z poczuciem odpowiedzialności za swoje czyny. Ci Waynowie już tak mają;]

jestem rozczarowany opisem. wygląda na to, że batman przez 8 lat nic nie robił.
a liczyłem że te 8 lat mógłby działać rozprawiając się z okazjonalnymi łotrami pokroju riddlera czy brzuchomówcy.
To świetnie dawałoby furtkę na kolejne filmy o batmanie – pozwliłoby umieścić ich wydarzenia w czasie między the dark knight a the dark knight rises.

a tak niestety studio filmowe jest skazane na kręcenie rebootów nie związanych fabularnie z filmami Nolana.

Bo Nolan nie chce, żeby ktokolwiek dowalał się do jego wizji i słusznie. To jego wizja, jego trylogia – dajcie mu zrobić to po swojemu.

Batman to batman, przez 8 lat na pewno coś robił, może nie bezpośrednio.
Wiadomo, że odbudował rezydencję z małym dodatkiem w jaskiniach, przyczynił się do zbudowania “the bat” no i przetrwanie ciężkiego okresu dla firmy.

Też uważam, że nikt nie powinien nic dodawać do trylogii Nolana. W opisie nie mogą zdradzić pełnej fabuły, pewnie wszystko zostanie wytłumaczone w filmie co się działo przez te 8 lat.

właśnie, po co miałby odbudowywać jaskinię i umieszczać w niej wyposazenie, skoro był nieaktywny jako batman?

Prace nad tym już zaczęły się fabularnie po Begins, trwały przez przerwę między BB i TDK oraz samo TDK, zatem miał powód 🙂

już za:
dni
3
6
3
godzin
2
2
minut
3
7
sekund
2
2
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
ditf-opening-titles-batman-batcycle2 ditf_blucover eiycymbuyaabes4 ditf-opening-titles-joker-ras ditf-opening-titles-batman-batcycle ditf-batman-logo
Komiksowe Top 5