Forum
Już wkrótce
 • "Heath Ledger - to ja" w Planete+ - 20 Sty 2018, 20:20
 • "Batman zbawia świat" w TNT - 21 Sty 2018, 08:50
 • "Batman zbawia świat" w TNT - 23 Sty 2018, 14:55
 • Batman – Jestem samobójcą - 24 Sty 2018,

Batman: Arkham KnightGame Informer podzielił się kolejnym materiałem na temat finału serii gier Arkham od studia Rocksteady. Czego możemy się po nim spodziewać? Szczegóły w rozwinięciu newsa ze względu na spoilery z zakończenia “Batman: Arkham City”!

Akcja “Batman: Arkham Knight” toczy się rok po “Batman: Arkham City”. Mieszkańcy Gotham są optymistycznie nastawieni po wyjściu miasta ze stanu, który dolegał mu w trakcie operacji Dr. Strange’a i Ra’s Al Ghula. Ponadto, przestępczość przestała praktycznie istnieć. Wszystko się zmienia, gdy jednej nocy przestępcy ze Scarecrowem na czele wywołują wojnę przeciwko Gotham. Złoczyńcy planowali w ukryciu przez cały czas, aby przejąć miasto i zabić Batmana. Inspiruje ich do tego śmierć Jokera, która uzmysłowiła im, że tylko działając razem mogą pozbyć się Mrocznego Rycerza. Groźba ataku chemicznego zmusza mieszkańców do ewakuacji i w Gotham znajdować się będą głównie przestępcy oraz policjanci. Historia gry toczyć się będzie w trakcie jednej nocy.

Twórcy chcą także pokazać w jaki sposób śmierć Jokera wpłynęła na miasto. Złoczyńców zmusiła do współpracy, natomiast inni zastanawiają się nadal nad tym, co tak na prawdę stało się podczas starcia Batmana z Jokerem. Rozsiewane plotki mówią o tym, że to właśnie Mroczny Rycerz zamordował psychopatę. Sefton Hill potwierdził, że Joker jest w stu procentach martwy.

“Batman: Arkham Knight” ma być też emocjonalną grą, w której zagłębimy się w psychikę Bruce’a Wayne’a. Dowiemy się jak jego podróż oraz działania wpłynęły na jego osobę. Ponadto, produkcja skupi się także na relacjach Batmana z Jamesem Gordonem oraz Oracle.

Jeśli zaś chodzi o postać Arkham Knighta, twórcy nie chcą zdradzać żadnych szczegółów na jego temat. Jest ona kimś zupełnie nowym, co pozwoliło także studiu Rocksteady dodać swoją własną cegiełkę do mitologii Batmana. Pseudonim powstał przed nadaniem grze konkretnego tytułu. Na pytanie o to, czy Arkham Knight jest przeciwieństwem Batmana pod względem działań, Sefton Hill z wielkim uśmiechem na twarzy odmówił komentarza.

Rocksteady tym razem nie skorzystało z usług Paula Diniego w kontekście scenariusza. Konsultantem w jego sprawie został Geoff Johns z DC Comics. Studio postanowiło spróbować samemu przygotować fabułę, z Seftonem Hillem na czele. Posadę starszego scenarzysty dostał Martin Lancaster znany z pracy nad scenariuszem do gier z serii “Killzone”, czy “Crysis”. Pomysł na zakończenie całej serii powstał już podczas prac nad “Batman: Arkham City”.

Zakończenie “Batman: Arkham Knight” zostało określone przez Martina Lancastera jako odważne.

Źródło: Game Informer

PRZECZYTAJ TAKŻE:

3 odpowiedzi na „Rocksteady o fabule “Batman: Arkham Knight”

 • Ado pisze:

  ”Zakończenie „Batman: Arkham Knight” zostało określone przez Martina Lancastera jako odważne”
  Pewnie śmierć Batmana
  SPOILER
  Azrael o ile dobrze pamiętam przepowiedział śmierć Batmana.

 • Imitaga pisze:

  Szkoda, że Joker jest w 100% martwy…. Liczyłam na jakieś zmartwychwstanie czy podpuchę.

 • Pabelek pisze:

  W DC jest tak, że to, ze ktoś jest w 100% martwy wcale nie znaczy, że nic nie da sie z tym zrobić Imitaga 😛 Od czegoś, [SPOILER]choć Jama Łazarza została zniszczona w Arkham City to jestem pewien, że coś nie coś można z tym zrobić 😉 [/SPOILER]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W KINACH OD
17 LISTOPADA
Kalendarium
Sonda

Najbardziej oczekiwany film animowany związany z Batmanem w roku 2018

Zobacz wyniki

Galeria
ss_htp_00 suicide-squad-group-costume sshtp-zoom_-_embed_2018 sshtp-waller-and-squad_copy_-_h_2018 sshtp-deadshot_-_embed_2018 sshtp-amanda_waller_-_embed_2018_0
Komiksowe Top 5