"Cudowny chłopak Billy. Nieznany współtwórca Batmana."Wydawnictwo Centrala opublikowała informacje o polskim wydaniu książki „Bill the Boy Wonder: The Secret Co-Creator of Batman” Marca Tylera Noblemana oraz Ty’a Templetona. Rodzime wydanie historii Billa Fingera nosić będzie tytuł “Cudowny chłopak Billy. Nieznany współtwórca Batmana.“. Premiera książki odbędzie się na poznańskim Dniu Batmana, o którym więcej informacji znajdziecie tutaj. Aby obejrzeć polską okładkę publikacji, wystarczy kliknąć w jej miniaturę. Cena okładkowa wynosi 39,99 zł.

Największą tajemnicą Batmana nie jest Bruce Wayne.

Pewnego razu było sobie dwóch młodych komiksiarzy. Jeden nazywał się Bill Finger, a drugi Bob Kane. Bill uwielbiał wymyślać przygodowe historie, a Bob rysować. Kiedyś wymyślili razem nowy rodzaj bohatera – nocnego mściciela, który sączy terror w serca przestępców. Nazwali go Batmanem.

Reszta to historia. Tylko czyja?

Na każdym komiksie z Batmanem widniało nazwisko Boba – dzięki temu zyskał sławę i bogactwo. Ale nazwisko Billa nie pojawiło się tam ani razu. Umarł w biedzie, nieznany praktycznie nikomu. Jak mogło do tego dojść?

Marc Tyler Nobleman, autor przełomowej książki Boys of Steel: The Creators of Superman łączy siły z Ty’em Templetonem, znanym rysownikiem Batmana, by wspólnie walczyć o sprawiedliwość dla Billa Fingera. Operając się na własnym, wyczerpującym śledztwie, autorzy Cudownego chłopaka Billego po raz pierwszy w historii odkrywają przed nami nieznanego dotąd człowieka, który stoi za znaną na cały świat legendą.

Oto prawdziwa opowieść o tym, jak powstał Batman.

Marc Tyler Nobleman jest autorem książki Man of Steel: The Creators of Batman, która otrzymała wielogwiazdkowe recenzje, a także została wyróżniona przez Stowarzyszenie Bibliotek Amerykańskich. Dzięki odkryciom, które towarzyszyły przygotowaniom do niniejszej książki, znalazła się ona na pierwszej stronie USA Today. Marc nigdy nie przebierał się za Batmana podczas Halloween, chociaż dwa razy był Robinem (a trzy razy Supermanem). Obecnie mieszka z rodziną w Maryland. Na stronie noblemania.blogspot.com ujawnia nieznane fakty ze swoich poszukiwań oraz ryzykowne przedsięwzięcia promocyjne.

Ty Templeton jest kanadyjskim artystą, który rysował do Batmana, Supermana, Spider-Mana, The Avengers, The Simpsons, Star Treka, Planety Małp i niezliczonej ilości innych komiksów. Kiedy nie pisał ani nie rysował, zdarzało mu się pracować jako aktor, muzyk, nauczyciel, komik, asystant iluzjonisty i ochroniarz, jeśli już chcecie znać każde jego zajęcie. Ożenił się szczęśliwie z Kairen Smith, z którą ma czwórkę dzieci oraz trzy koty.

Format: 210 x 297 mm
Ilość stron: 48
Wnętrze kolorowe
Oprawa: twarda
Tłumaczenie z języka angielskiego: Hubert Brychczyński
Korekta: Ewa Lipińska

PRZECZYTAJ TAKŻE:

3 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Jestem cholernie ciekawy polskiego wydania tej książki. Bardzo fajnie, że ktoś się ‘szarpnął’ na jej publikację w polskim języku. Ciężko takie rzeczy dostać. Ciekawe czy “Boys of Steel: The Creators of Superman’ ukaże się kiedyś również w naszym języku.

A właśnie. Są według mnie dwa błędy w tej informacji. Jeżeli to ja coś mieszam to przepraszam:

Jest napisane w jednym wersie “Man of Steel: The Creators of Batman”, a chyba powinno być “Boys of Steel: The Creators of Superman”. W ogóle treść jest trochę niechlujnie zedytowana, informacje się powtarzają i są spisane chaotycznie. A streszczenie historii powstania postaci Batmana w tej aktualności jest nierzetelne i zakrawa o manipulację faktami.

Lubię Was ale to są bardzo amatorskie błędy. Zwracajcie na takie rzeczy uwagę w przyszłości. Zajeżdża to grafomaństwem i psuje Wasz wizerunek!

Powodzenia!

48 stron ma ta “książka”? Chyba broszura?

już za:
dni
4
9
8
godzin
0
5
minut
2
7
sekund
5
1
Kalendarium
Galeria
batman-death-in-the-family-014 batman-death-in-the-family-013 batman-death-in-the-family-012 pennyworths2 batman-death-in-the-family-011 batman-death-in-the-family-010
Komiksowe Top 5