Batman - Rok setnyDzisiaj, nakładem wydawnictwa Egmont, do sprzedaży trafiły nowe komiksy z bohaterami DC Comics, “Batman – Rok setny” (272 strony, 89,99 zł), “Wieczny Batman, tom 3” (420 stron, 99,99 zł) i “Harley Quinn, tom 2: Zamotana” (208 stron, 79,99 zł).

Batman – Rok setny
Opowieść o Batmanie wyróżniona Nagrodą Eisnera. Batman, legendarna postać z przeszłości, jest poszukiwany za morderstwo dokonane… w 2039 roku. Morderstwo nie byle kogo, bo działającego w Gotham agenta federalnego. W tej sytuacji oddział najlepszych śledczych z Waszyngtonu rusza tropem podejrzanego. Tymczasem detektyw James Gordon, wnuk sławnego komisarza policji, rozpoczyna własne śledztwo i odkrywa, że człowiek, którego wszyscy ścigają, nie powinien w ogóle istnieć. Mroczna opowieść o świecie pozbawionym prywatności. Świecie, w którym rządowe spiski są na porządku dziennym, działa policja psychiczna, ludzie używają holograficznych identyfikatorów i nikt już nie pamięta, czym była idea „tajnej tożsamości” superbohaterów. Oto futurystyczna historia o rzeczywistości, w której wiadomo wszystko o wszystkich, lecz pozostaje jedna niewiadoma: Batman! Autorem albumu jest amerykański scenarzysta i rysownik Paul Pope, laureat aż czterech Nagród Eisnera, między innymi właśnie za Batmana – Rok 100.


Tytuł komiksu: Rok setny
Scenariusz: Paul Pope
Rysunki: Paul Pope
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda z obwolutą
Liczba stron: 272
Format: 180 x 275
Sugerowana cena detaliczna: 89,99 zł
Data ukazania się: październik 2016

Wieczny Batman, tom 3Wieczny Batman, tom 3

Trzeci tom monumentalnej, tworzonej przez kilkudziesięciu autorów sagi o wiecznym Batmanie. W ciągu miesięcy, które minęły od aresztowania komisarza Jima Gordona, bandyci opanowali Gotham i biją się między sobą, a policja jest bezsilna. Wprowadzono stan wyjątkowy, Azyl Arkham przestał istnieć, zaś Bruce Wayne zbankrutował. Batman i jego sojusznicy walczyli już z wieloma kryminalistami, pokonali mnóstwo szaleńców i geniuszy zła, jednakże żadne z tych ciężko okupionych zwycięstw nie przybliżyło ich do wyjaśnienia, kto stoi za pogrążaniem się miasta w chaosie. Choć armia najzacieklejszych przeciwników Mrocznego Rycerza grasuje po Gotham, Nietoperz musi najpierw skupić się na śladach, które doprowadzą go do najważniejszego wroga… A może rozwiązanie zagadki od początku znajdowało się w zasięgu ręki? Trzeci tom Wiecznego Batmana stanowi zakończenie najtrudniejszego śledztwa w historii Mrocznego Rycerza! Pomysłodawcami serii i głównymi autorami scenariusza są gwiazdy komiksu amerykańskiego: Scott Snyder (Amerykański Wampir, Swamp Thing) i James Tynion IV (Szpon, Detective Comics).


Tytuł komiksu: Wieczny Batman
Numer tomu: 3
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV i inni
Rysunki: Fernando Blanco, Andrea Mutti i inni
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Liczba stron: 420
Format: 170 x 260
Sugerowana cena detaliczna: 99,99 zł
Data ukazania się: październik 2016

Harley Quinn, tom 2: ZamotanaHarley Quinn, tom 2: Zamotana

Drugi tom przygód byłej dziewczyny Jokera. Kiedy autentyczna superbohaterka Power Girl spada z nieba na Coney Island, Harley Quinn nie waha się ani przez chwilę: szyje sobie nowy kostium, by cierpiąca na zanik pamięci Power Girl uwierzyła, że są parą walczących ze zbrodnią bohaterek. Jak długo Harley zdoła odgrywać rolę uczciwej, praworządnej heroiny? Ponadto w albumie – spojrzenie w przyszłość najgorętszej pary złoczyńców! Harley i Joker spotykają się ponownie w historii Koniec przyszłości. A także – Harley na Comic-Conie! Szalona wyprawa do San Diego, rysowana przez Amandę Conner, Dave’a Johnsona i całą plejadę utalentowanych artystów.

Tytuł komiksu: Zamotana
Numer tomu: 2
Scenariusz: Jimmy Palmiotti, Amanda Conner
Rysunki: Chad Hardin, John Timms
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Liczba stron: 208
Format: 170 x 260
Sugerowana cena detaliczna: 79,99 zł
Data ukazania się: październik 2016

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
9
3
godzin
1
9
minut
0
2
sekund
5
5
Kalendarium
Galeria
elbp-m4wmaal07b elbo3hau8aalinp batman-death-in-the-family-014 batman-death-in-the-family-013 batman-death-in-the-family-012 pennyworths2
Komiksowe Top 5