Forum
Już wkrótce
  • "Batman zbawia świat" w TNT - 25 Lut 2018, 10:30
  • "Batman zbawia świat" w TNT - 27 Lut 2018, 12:40
  • Superman/Batman: Wrogowie Publiczni (WKKDC) - 21 Mar 2018,
  • Scooby-Doo i Batman: Odważniaki i straszaki - 24 Mar 2018,

Czy zakupienie na lotnisku przez Williama Doziera komiksów wpłynęło na stworzeniu serialu “Batman” z lat 60-tych?
Raczej nie

W 1965 roku ABC postanowiło zrobić serial TV z Batmanem, w tym celu skontaktowali się 20th Century Fox’s Television, by ta zajęła się produkcją. Ci zaś z tym projektem zgłosili się do producenta Williama Doziera i jego firmy Greenway Production.

Według jednej z legend, podczas drogi na spotkanie z ludźmi z FOXa albo ABC, William Dozier zatrzymał się na lotnisku, aby zabrać ze sobą jak najwięcej komiksów z Batmanem. Przeczytał je na pokładzie samolotu i to nimi inspirował się przy tworzeniu serialu. Jednym z tych komiksów był “Batman #171”. Historię z tego numeru wykorzystano przy tworzeniu pilotowego odcinka “Hi Diddle Riddle”.

Zapewne, gdyby nie ten komiks, Riddler nigdy nie trafił by do serialu (w ówczesnym czasie nie był tak popularny) i nie dołączył by do grona klasycznych złoczyńców Batman.

Dozier niewątpliwie wykorzystał komiksy jako inspirację przy tworzeniu serialu. Jednak już historia o lotnisku wydaje się mało prawdopodobna. Dozier w przeszłości odnosił się do tej kwestii (producent zmarł w 1991 roku). Twierdził, że na potrzeby przygotowań kupił “siedem lub osiem starszych komiksów z Batmanem”. Wspominał również, że kupował też współcześnie wydawane komiksy. Część osób wątpi by Dozier kupił jakieś wyjątkowo starsze komiksy, bo przecież nie było ówcześnie tak wiele miejsc sprzedających tego typu komiksy. Jednakże w innym wywiadzie Dozier powiedział, “Było trochę zachodu z dostaniem starszych. Kosztowały 3 lub 4 dolary za sztukę.”

Wydaje się więc dość prawdopodobne, że Dozier kupił kilka starszych komiksów w okolicy Nowego Jorku. Jednak część historii z lotniskiem ma raczej związek z inną wersją opowieści, w której inny producent dostrzegł Doziera ze stertą komiksów z Batmanem.

Bez względu na to, gdzie zakupione zostały komiksy miały one wpływ na tworzenie serialu “Batman” z Adamem Westem w roli głównej.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W KINACH OD
17 LISTOPADA
Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z Batmanów Nolana

Galeria
gotham-413_011 gotham-413_010 gotham-413_009 gotham-413_008 gotham-413_007 gotham-413_006