Joss Whedon zdecydował się opuścić film “Batgirl” do którego pisał scenariusz i który miał wyreżyserować.

“Batgirl to taki ekscytujący projekt, a Warner/DC to tak wspólnie wspierający partnerzy, że zajęło mi miesiące, aby zdać sobie sprawę, że naprawdę nie mam historii”, powiedział Whedon w oświadczeniu dla The Hollywood Reporter. Odnosząc się do prezesa DC Geoffa Johnsa i prezesa Warner Bros. Picture Group Toby’ego Emmericha, Whedon dodał: “Jestem wdzięczny Geoffowi i Toby’emu oraz wszystkim, którzy byli tak gościnni, kiedy przyszedłem, i tak wyrozumiali, kiedy … jest jakieś atrakcyjne słowo opisujące “porażkę”?

Według źródeł THR, Whedon, po roku prób, nie zdołał ustalić, jak powinien wyglądać film o Batgirl. W międzyczasie “Wonder Woman” stała się zjawiskiem kulturowym, a także jednym z największych przebojów i najbardziej uznanych filmów roku 2017.

Nie brakuje też opinii, że w obecnej sytuacji w branży filmowej, mężczyzna filmowiec mógł spotkać się z większą publiczną analizą, gdyby miał zająć się filmem o tak feministycznym znaczeniu, jak Batgirl czy Wonder Woman, podobnie biały filmowiec spotkałby się z gwałtowną reakcją gdyby miał zająć się filmem o Czarnej Panterze.

Źródło: THR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

7 odpowiedzi na „Joss Whedon nie jest już związany z filmem “Batgirl”

 • Qr pisze:

  I bardzo dobrze. Poza normikami nikt nie chce oglądać tych infantylnych komedyjek, które robią z komiksów…

 • Mr. ?? pisze:

  Może i dobrze patrząc na AoU czy Batmana z JL
  DC popełnia błędy

 • 47 pisze:

  Moim zdaniem dc zamiast robić film o batgirl, powinno się skupić na lepszym przedstawieniu batmana i jego przeciwników.

 • red_hood pisze:

  Może zamiast robić solowe Filmy o pomocnikach Batmana, dodać ich w jakimś filmie, nie liczę Robina w Batman Forever było ok, ale Batman & Robin, parodia i nie powinno nigdy tego być, a więcej nie było pomocników Batmana, chociaż Nightwing i w retro jego historia?

Premiera filmu "Joker" za
dni
1
0
6
godzin
1
5
minut
1
8
sekund
5
9
Kalendarium
Sonda

Jak oceniasz wybór Roberta Pattinsona do roli Batmana?

Zobacz wyniki

Galeria
d9to9_tvuaamker d9n1ibjwkaafyvt d9n-l34wsaa5ztc 65129727 batman-hush-pub-13 pennyworth-poster-01